RoyalFlush

Bilgiliyim
çinli karakterlerin fazla bilinmeyen avantajları...

FiReWaLL

evet arkadaşlar bu skill için çok farklı yorumlar yapıldı.birçok kişide halen kullanmamakta.gelin bu skilin fazla bilinmeyenlerini öğrenelim...

1-)bu skilli bir nukerla kapışmadan önce açarız ve onun mag ataklarını tamamen engelleriz (şuanda bendeki hp 10k,bir wizarddan 17k yememe rağmen ölmedim.wizardın nasıl tepki verdiğini siz tahmin edin :mrgreen: )...-özellikle bowcular için-tek atmasıyla ünlü wizardlar cepte extraokk genelde 2. skili vurmak için zamanları olmayacaktır.

2-)bu duvarı glavie ve bladerlara karşı kullanabilirsiniz.(yakından vurdukları için hangi yapılandırmayı seçtiğiniz çok önemli değil.
sıkı durun bu skili kullanarak stun yemeyi ve bladerların favori skili olan yatır-batır olayını engellemiş oluruz.kısacası bu skill açıkken ne stun yeriz nede yere yatarız extraokk
ayrıca str karakterler mag. atakları düşük olduğu için bu duvarı yıkmakta baya zorlanacaklardır.

FroST WaLL

bu skilli kullandığımızda etrafımızda buzdan bir kalkan oluşur.ve phy. atakların bir bölümünü absorbe eder.geri kalan için yapacak birşeyimiz yok maalesef.

1-)bu duvarı phy. atakları engellemesine rağmen nukerere karşı kullanacağız.
örneğin:bir sword bu duvarın içindeyken yatır-batır yapamaz.ayrıca yatırmak için kullandığı skilldeki damage i de azaltmış oluruz
1 taşla 2 kuş extraokk
yine aynı şekilde spear sizi stunlayamaz veya geri ittiremez.buda gerçekten iyi vuruşları olan heuksal yapılandırmasından daha az zararla kurtulmanızı sağlar.
ve tabiiki int çarın phy. gücü fazla olmadığından duvarı yıkmakta zorlanır :mrgreen:

şimdi soracaksınız str karakterlere açsak daha mantıklı olmazmı diye

tabiiki kullanabilirsiniz ancak str ler zaten güçlü oldukları için duvarı 1 vuruşta yıkabilirler.bizim amacımız burada damage i azaltmak değil stun ve yatır-batır ı engellemektir.damage i azaltması sadece bonusudur.

unutulmaması gereken birşeyi daha söylemek istiyorum.her güzelin bir kusuru olduğu gibi maalesef bu skillerinde kusuru hareketinizi sınırlandırmaları.bu duvarlar içinde sadece atak yapabilirsiniz.kaçamazsınız.dikkatli ve yerinde kullanılmadığı takdirde ölümcül sonuçlar doğurabilir :mrgreen:

ALINTIDIR!

evet çok işe ayrıyor özelliklele nukercılar ve bowcular için birebir (Blade ve glaviede tavsiye etmem karşıdaki bowcu veya nuker ise :lolmuch: Yoksa Allah Rahmet Eylesin :mrgreen: )

yerine gore guzel olaliri ama açik konusayim kullanmiorum kullanmayi da dusunmuorum kahvekeyfi perde

Yalnış kullanıldığında kötü sonuçlar doğurduğunu biliyorum.Bakınız şekil A
Dw de görünmez hunter dagger-Xbowları engellemek için ice wall içinde 3 nuker tarafından kesilen masum str glavie :lolmuch:

RoyalFlush

Bilgiliyim
bu duvarların asıl amacı görünmezlerin saldırısını etkisiz hale getirmek değil ki.

bu şekildede kullanılabilir ancak ölmek çok kolay bu şekilde

sadece kaçmak için veya size tek atacak birinden zaman kazanmak için

ve ayrıca dediğim gibi stun ve yatma skillerini engellemesi bladerlarla ve glavierlarla kapışanlar için çok büyük bir artı

bu şekilde bu skillerden en yüksek verimi alırsınız

a4_tech demiş ki:
bu duvarların asıl amacı görünmezlerin saldırısını etkisiz hale getirmek değil ki.

ve ayrıca dediğim gibi stun ve yatma skillerini engellemesi bladerlarla ve glavierlarla kapışanlar için çok büyük bir artı

O zaman bana görünmezlerden kurtulmak için bir yol söyle.Pot yada çözücü gibi şeyler söyleme wizard ve rogueler zaten çoğunlukta.Yani onlardan kaçmanın yolu yok.Her halde ilk saldırıyı onlar yapacak.Bunu da sadece ice wall veya fire wall ile azalta bilirsin ama mouse oskill de olacak bi nuker dalınca hemen bozacaksın ve içeyi ye kaçacaksın sonra işini halledersin

RoyalFlush

Bilgiliyim
Sniker demiş ki:
a4_tech demiş ki:

O zaman bana görünmezlerden kurtulmak için bir yol söyle.Pot yada çözücü gibi şeyler söyleme wizard ve rogueler zaten çoğunlukta.Yani onlardan kaçmanın yolu yok.Her halde ilk saldırıyı onlar yapacak.Bunu da sadece ice wall veya fire wall ile azalta bilirsin ama mouse oskill de olacak bi nuker dalınca hemen bozacaksın ve içeyi ye kaçacaksın sonra işini halledersin

lvlına bakarak oyunu iyi bildiğini düşünüyorum.o kadar iyi biliyorsan potsuz görünmezliğe karşı çözüm olmadığınıda bilirsin Exclamation
ben genel hatları ile fazla kullanılmayan skillerin ne işe yaradığını söylüyorum ne yapacağın sana kalmış Exclamation

a4_tech demiş ki:
Sniker demiş ki:
a4_tech demiş ki:

lvlına bakarak oyunu iyi bildiğini düşünüyorum.o kadar iyi biliyorsan potsuz görünmezliğe karşı çözüm olmadığınıda bilirsin Exclamation

ben genel hatları ile fazla kullanılmayan skillerin ne işe yaradığını söylüyorum ne yapacağın sana kalmış Exclamation
POtiona o kadar para harcarsın rogue sana uzaktan çakar,hiç bir işine de yaramaz.Bu skilleri kullanmaktan başka bir çaren yok malesef.Eğer ben damageyi alırım diyorsan sen bilirsin.Ama 1 vs 1 yaparken açıcaksın ice wall ı adam sana daldığı andan ghost walk ile dibinde biticeksin glavier olarak söylüyorum 2 soul seri sonra bir ghost spear tamam adam yerleri öper bu durumda.Stun crit saymıyorum bile.Ama adamın ilk vuruşu absorbe olduğu için burada kara geçecek olan sensin.

kardşim iyi güzelde sne yabancı guilddesi bende satündeim belki bilirsin parafin =) gel bizim guilde yaw LaFOlSuN Guildimiiz ismi =) Bekleriz !!!

RoyalFlush

Bilgiliyim
bu oyunun dengeler üstüne kurulduğunu bilirsin.
bir bowman için int kolay hedeftir ama glavie her zaman bowcuya ters gelir.blader tüm çarlar için uğraştırıcıdır.x-bow sahibi uzaktan çakar bi anda dibinde bitiveren dagger onu kevgire çevirir.wizard iyi vurur ama menzili içindeki wizardı bekleyen bir bowman veya x-bow her zaman vardır vs vs...

ayrıca kalkıpta pvp de pot alacak değilim.ona bütçe dayanmaz kolay kolay.ve sanmıyorum eğlence için kimsenin bu potlardan alacağını.bu dediklerim guild war da veya job yaparken geçerli.

a4_tech demiş ki:
bir bowman için int kolay hedeftir ama glavie her zaman bowcuya ters gelir.blader tüm çarlar için uğraştırıcıdır.x-bow sahibi uzaktan çakar bi anda dibinde bitiveren dagger onu kevgire çevirir.wizard iyi vurur ama menzili içindeki wizardı bekleyen bir bowman veya x-bow her zaman vardır vs vs...

ayrıca kalkıpta pvp de pot alacak değilim.ona bütçe dayanmaz kolay kolay.ve sanmıyorum eğlence için kimsenin bu potlardan alacağını.bu dediklerim guild war da veya job yaparken geçerli.
Evet.Bow mag.atack yapan charların düşmanı bunda haklısın uzak mesafedengüzel vuruşları ve phy açısından eksik olan mag atack yönünde olan charı ezmek için bire bir.AyrıcaBow galvie ye hep ters gelir bu fikrine de sonuna kadar katılıyorum.Hem skill atack yönünden hem silahın phy atack yönünden glavier üstün .Critlerinizde bowerlerinkinden farklı olmaz strong bow hariç.Ve bowun övündüğü stun skilline gelince.Bow lar onu çok zor tutturuyor ve araya 2 -3 skill giriyor.Glavie ise 2 kerelik vuruşları olan emperror ve soul ile stun vurma şansını 4 katına çıkartıyor.Ve bow gibi atackları için çok bekleyen bir char karşısında mükemmel bir silah.
Potion kısmına gelince.Job war ve guild warlarda bile potionları ben kullanmam açıkcası.Division pilleri hariç.Onun yerine bir bless spell holy word ve ice-fire wall tercih ederim

Sniker demiş ki:
a4_tech demiş ki:

Evet.Bow mag.atack yapan charların düşmanı bunda haklısın uzak mesafedengüzel vuruşları ve phy açısından eksik olan mag atack yönünde olan charı ezmek için bire bir.AyrıcaBow galvie ye hep ters gelir bu fikrine de sonuna kadar katılıyorum.Hem skill atack yönünden hem silahın phy atack yönünden glavier üstün .Critlerinizde bowerlerinkinden farklı olmaz strong bow hariç.Ve bowun övündüğü stun skilline gelince.Bow lar onu çok zor tutturuyor ve araya 2 -3 skill giriyor.Glavie ise 2 kerelik vuruşları olan emperror ve soul ile stun vurma şansını 4 katına çıkartıyor.Ve bow gibi atackları için çok bekleyen bir char karşısında mükemmel bir silah.
Potion kısmına gelince.Job war ve guild warlarda bile potionları ben kullanmam açıkcası.Division pilleri hariç.Onun yerine bir bless spell holy word ve ice-fire wall tercih ederim
evet söylediklerine katılıyorum biri hariç.
bowun attackları çok beklemez.
strongun da süresi kısaldı.
biraz attack ratingle oynarsan çok çok hızlı vurabilmen mümkün.

Glavie ve Blade e nazaran çok bekliyor.Burda kıstas o yoksa yarım saat tutmuyor ama sonuçta 10 kere vursan 1 saniyelik kaybın olsa 10 saniyelik bir kayıp eder pvp de vurmadan 10 saniye beklediğini düşün extraokk

Bnce tamamen gereksiz bir skill str ciler için bowcular için ii olabilr nede olsa uzaktan vuruyo

Yukarı Alt