EliteTurk

Aileden
Kayıt
26 Ekim 2008
Mesajlar
9.661
Beğeniler
0
Şehir
Antalya Beach
Cepten Facebook'a girmek bedava
Turkcell ve Avea, Facebook'a girişleri bedava yaptı
Turkcell ve Facebook işbirliği sayesinde artık Turkcell’lilerin cep telefonlarına özel ve tamamen ücretsiz bir Facebook sitesi var. Turkcell sponsorluğunda kullanıma sunulan 0.facebook.com ile Turkcell aboneleri, cep telefonlarından hiçbir bir bağlantı ücreti ödemeden Facebook’a erişip, her an arkadaşları ve sevdikleriyle bağlantıda kalabilecek.

Facebook’un yeni mobil sitesi o.facebook.com, standart sitenin en hızlı bağlantıyı sağlayacak hafiflikte tasarlanmış bir versiyonu. Fotoğraf ve grafiklerin link olarak yer aldığı sitede, herhangi bir fotoğrafın linkine tıklayan kullanıcılar, standart siteye yönlendirildiklerine dair bir bilgilendirme görecekler.

Ftoğraf ve benzeri içerikleri standart mobil siteden bağlantı ücreti ödeyerek görüntülemek isteyenler için ise Turkcell birbirinden uygun cepten internet paketleri ve günlük kullanım kampanyaları sunuyor. Günlük kampanyalar dahilinde tüm Turkcell’liler günde 3 TL, gençTarife’liler ise sadece 50 Kuruş’luk internet kullanımı yaptıklarında herhangi bir başvuru gerekmeksizin gün sonuna kadar 15 MB ücretsiz kullanım hakkı kazanıyorlar. Abonelerin kullanım yaptıkları her gün otomatik olarak faydalanabilecekleri bu kampanyada hediye edilen 15 MB, günde üç binden fazla Facebook sayfası gezmeye yeterli oluyor.

AVEA DA SIFIRLADI

Yine Avea aboneleri de daha hızlı erişim için geliştirilen 0.facebook.com’a tamamen ücretsiz olarak erişebiliyor.

0.facebook.com sitesine WAP bağlantı noktasından ücretsiz erişebilecek olan Avea aboneleri, böylelikle Facebook üzerinden arkadaşlarına ve ailelerine, herhangi bir mobil internet tarayıcı üzerinden internet ücreti ödemelerine gerek kalmadan bağlanabilecekler.
Facebook mobil sitesi m.facebook.com’un daha hızlı, yeni ve hafif bir versiyonu olan 0.facebook.com sitesi, daha hızlı erişim için geliştirildi. Herhangi bir görsel ya da fotoğrafa yer verilmeyen 0.facebook.com sayfaları, Avea ağındaki performans için tasarlandı. Facebook’taki fotoğraflara, 0.facebook.com’dan da kolayca erişilebiliyor. Herhangi bir fotoğrafın görüntülenmesi için, abonelerin fotoğrafa giden linke tıklamaları yeterli oluyor. Aboneler, fotoğraf görüntülemek için, 0.facebook.com sitesinden ayrıldıklarında bilgilendiriliyor ve 0.facebook.com sitesinden çıkıp fotoğraf görüntülediklerinde standart internet tarifeleri üzerinden ücretlendiriliyorlar.


Avea Pazarlama VAS – Ürün / Servis Geliştirme Departmanı Müdürü Yiğit Çamcı –; “Facebook, yeni servisi 0.facebook.com ile mobil internet pazarına katkıda bulundu.Facebook üzerindeki en büyük kullanıcı gruplarından biri Türkiye’de bulunuyor. Bu projede, Facebook ile birlikte çalışarak, mobil internet pazarındaki konumumuzu güçlendirme fırsatına da sahip olduk. 0.facebook.com’u hizmete açarak, mobil internet kullanımını artırmayı amaçlıyoruz. Bu işbirliği, abonelerimizi mobil internet kullanımına teşvik etmede önemli bir dönüm noktası olacak”.

Facebook Mobil İş Yöneticisi Henri Moissinac; “Facebook’a tüm dünyada basit ve hızlı mobil erişim sağlamak amacıyla, her zaman yenilikçi şirketler ile çalışmayı tercih ediyoruz. Avea ile yaptığımız bu işbirliği sayesinde, insanlar bundan böyle Facebook’a 0.facebook.com üzerinden ücretsiz erişebilecekler.”

 
Yukarı Alt