Türkiye'nin en büyük bilgisayar üreticilerinden Casper, Aidata'yı satın aldığını açıkladı.

Referans Gazetesi'nden Sevgi Sayar Başaran'ın haberi göre, iki yıl önce 40 milyon dolarlık yatırımla Avrupa ve Ortadoğu'nun en büyük bilgisayar fabrikasını kuran Casper, aynı sektörde faaliyet gösterdikleri rakibi Aidata'yı satın aldı.

2013 hedefini 1 milyon adet üretim ve yurtdışına açılma olarak belirleyen Casper'ın büyüme hamlesi kapsamında yaptığı satın alma sektörde büyük ses getirdi. Casper Yönetim Kurulu Başkanı Altan Aras Fakılı da satın almayı doğrulayarak, geniş açıklamayı daha sonra yapacaklarını söyledi.

Sektörde büyük küçük tüm firmaların gündemine oturan anlaşmanın duyurusunun önümüzdeki günlerde yapılacağı öğrenildi. Anlaşmanın Casper'ın üretim gücü ile Aidata'nın pazarlama gücünün birleştirilmesi amacıyla yapıldığı ve sinerji yaratacağı belirtiliyor. Yapılan anlaşma sonucunda Casper markasının üst marka olarak konumlandırılması da planlanıyor.

Ben olsam bende satın alırdım,piyasayı düşürüyor bu adamlar.
Yakında PRO2000 de satın alınır, Acer de alınabilir 8))

acer Casper'dan daha gelişmiş sanırım. PRO2000 de fena değil ama acer'i alamaz bence

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
volkan.ka demiş ki:

çok güzel yorum bende öyle düşünüyorum, bizde birkaç tane sro sitesi satın alalım diyoruz da alemlerde yok ki bizden başka site 8)

Aceri almasi imkansiz otesi , acerin piyasa degeri 15 milyar dolarin ustunde . ama kucuk sirketleri alip buyuyebilir elbette.

Espio demiş ki:
Aceri almasi imkansiz otesi , acerin piyasa degeri 15 milyar dolarin ustunde . ama kucuk sirketleri alip buyuyebilir elbette.
katılıyorum :thumbsup:
extraloob demiş ki:
volkan.ka demiş ki:

çok güzel yorum bende öyle düşünüyorum, bizde birkaç tane sro sitesi satın alalım diyoruz da alemlerde yok ki bizden başka site 8)
:mrgreen:

Yukarı Alt