1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Cabal Online 1-170 (Wizarde ve Blade)


 1. Poker Face

  Poker Face Bilgiliyim

  Kayıt:
  13 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  1.269
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Wizard

  1-70 LvL

  Uzak skilleriniz, düşük canınız ve defansınızın karşısında kendinizi korumak için en büyük faktör. Bu dönemde defansızdan çekiceksiniz. Fakat hızlı skill kasıcak ve iyi skillere erken sahip olarak başlangıç aşamasında bir avantaj sahibi olacaksınız. Fakat belirttiğim gibi defans şuan gelecekteki kadar çok olmasada, sizin en büyük dezavantajınız.

  70-100 LvL

  Yavaştan zindanlara gireceksiniz ve sahip olduğunu party üyeleri ile yükünüz biraz hafifleyecek. Bu evre sizin için ne çok iyi nede çok kötü olacaktır.

  100-130 LvL

  Kriz dönemine gireceksiniz, defans açığınızla solo adım bile atamayacak duruma geleceksiniz. Burada sizin en büyük kurtarıcınız, Sp ve Heal party bufflarınız olucak. Çünkü tüm karakterler bu kriz aşamasında combolarına sarılıcaklar ve büyük ihtimalle şuana kadar olmadıkları kadar kombo kaçırıcaklar. Bu arada siz onları sp buffınız ile destekleyecek, heal buffınız ile zor anlarda destek olacaksınız. Bracelet gibi ortak itemlerinizin ucuzluğuyla bütçeniz hafiflerken orb gibi pahali itemler ile zorlaşıcak işiniz.

  Henüz solo eod b1fde rahat olamamak size büyük bir dezavantaj getirecek. Buna rağmen sadece SP'ci olarak bile temple b1fye alınabilme şansınız var.

  130-150 LvL

  Magic gücünüz iyice artıcak ve sağlam damagelerle iyi exp alıcaksınız. Bunun yanı sıra sp ihtiyacı ve heal sıkıntısı sebebiyle her partyde her alabileceksiniz. Defans sıkıntısını bahsetmeme gerek yok sanırım. Bu dönemde bir mum gibi kendi dibinize değil etrafa ışık saçacaksınız bu sebeple 150 üstü kişilerle temple'a giremek gibi bir avantajınız olacakki hayatınızı kurtaracak. Siz artık tam anlamıyla aranan birisiniz.

  150-170 LvL

  Wizard'ın altın çağı. Bunca zamandır çektiğiniz çilelerin hepsinin karşılığını burada alacaksınız. Siz olmadan zindan, chaos arena vs yalan olacak. İyi itemleriniz olduğu taktirde her kapı size açık. Ve artık EoD b1f'de farm yapabilecek güçtesiniz. tek başınıza kalsanız bile bununla geçinebilirsiniz, ki kalmazsınız.


  Blader

  1-70 LvL

  Bu dönemde blader hızlı bir gelişim gösterir. Önü açıktır. Defans rate'i ve statlarından aldığı iyi defans gücü onun arkasını kollar. Hızlı skilleri ile bu döneminde skil gelişimini rahat ilerletebilir. Blader yola güzel bir başlangıç yapar.

  70-100LvL

  Dayanıklılığı ve iyi atak gücü sayesinde BL(blader), bu dönemde zindanlarda yerini alabilir, aynı zamanda solo olarakda konumunu koruyabilir. Bu dönemdeki en kafa karıştırıcı durum armor mu martial mi giyilmesi konusu olur. Blader buradada bir engelle kaşılaşmaz.

  100-130LvL

  İşte! Bu döneme kadar rahatça ilerlediniz fakat işler bir anda değişti. Alıştığınız rahat ortamın ayaklarınızın altından kayması kesinlikle sizleri tedirgin edicektir. Finansal olarakda sizi zorlu günler bekliyor. Party bufflarından yoksun olmanız ve kolay bulunan bir karakter olmanız sizi bu dönemde sıradanlaştırıyor. Genede dayanıklılığınız sayesinde solo iş görebileceğiniz bir dönemdesiniz. Yavaş yavaş Eod b1f'de tek başınıza güzel yol almaya başladınız ve buradan geçiminizi sağlayarak elde ettiğiniz imkanlarla, sıradan bir BL'den ötesine gitme şansınız var.

  130-150LvL

  Bu dönemdede sizi ortalama bir durum bekliyor. Siz BL olarak, bossların avcısısınız fakat henüz bosslara gelmediniz. Bu dönemde'de party üyelerinize pek bir katkınız yok. Fakat artan dayanıklılığınız ve lehinize işleyen Mutant koşulları sizi yavaş yavaş solo takılmaya yönlendirecek, böylece para biriktirebileceksiniz.

  Eod b1f sizin için artık kolay. Rahatça canınız sıkıldığında girip bitirerek droplarınızdan gelir elde edebilirsiniz.
  Sizin bu dönemde en büyük etkiniz, BM2'niz ile Mutant gibi yerlerde arkadaşlarınızı düşmana karşı koruyabilmek olacaktır.
  Temple gibi yerler henüz size uzakta. Şu ana kadar dengeli bir biçimde ilerlediniz. Bir sonraki dönemde sıçrayışınızı yapacaksınız.

  150-170LvL

  İşte Blader'ın Blader olduğu çağ geldi. BM2niz ile bosslara, stun ve alan skilleriniz ile moblara karşı etkilisiniz. Ayrıca dayanıklılığınız sayesinde party'nin sırtını dayadığı bir eleman olabilirsiniz. Sizi bu dönemde tehdit eden faktörlerin başında finans gelir. Yaygın bir karaktersinizdir ve dolayısıyla itemleriniz pahalıdır. Ayrıca kullanığınız itemlerin coğu ortak item olduğundan bu finans açısından işinizi iyice zorlaştırır. Fakat kendi kendinizi kollayabilecek bir karaktersiniz artık.  Bladerlar çok hoşuma gidiyor.
   
 2. EliteTurk

  EliteTurk Aileden

  Kayıt:
  26 Ekim 2008
  Mesajlar:
  9.663
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  Turist Rehberi
  Şehir:
  Antalya Beach
  Resim koyarsan topic e renk gelicektir. :thumbsup: