TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
Bursaspor-Beşiktaş maçının iptal edilmesinin ardından gözler PFDK'ya çevrildi. Bursaspor hükmen mağlup sayılacak.

Spor Toto Süper Lig'in 32. haftasında oynanması gereken Bursaspor-Beşiktaş maçı, yeşil-beyazlı taraftarların karşılaşma öncesi çıkardığı olaylar nedeniyle iptal edildi. Müsabaka talimatı uyarınca kararı alan Türkiye Futbol Federasyonu olduğu için karşılaşma tekrar oynanmayacak ve maçla iligli son kararı PFDK verecek. Mücadelenin tatil edilmesine neden olan taraf yeşil-beyazlı taraftarlar olduğu için karşılaşma Beşiktaş lehine 3-0 olarak tescil edilecek.

İşte TFF Futbol Müsabaka Talimatı'ndaki karşılaşmanın iptal edilmesini öngören o madde:

Madde 17, 2. Fıkra

TFF Yönetim Kurulu, tedbir niteliğinde olmak üzere, müsabaka güvenliğinin yerel idareler tarafından sağlanamadığına, sağlanamayacağına veta seyirciler tarafından bozulduğuna kannat getirdiği illerde müsabakaları oynatmamaya ve bu illerde oynanması gereken müsabakaların bir kısmını veya tamamını başka bir ilde oynamaya yetkilidir.

GNR

rank8
hahahaha saçmalığa bakın ya taraftar saha dısında olay cıkartıyor sucu sahadaki takıma kesiliyor amk boyle federasyonun bunlara işte mustahak ark. olay cıkartmıycan direk oldurecen boylelerini sonra dogru karar almayı ogrenecekler herşey yoluna girecek TFF gene istan kulublerinin kopekligini yapmaya dvm ediyor

GNR demiş ki:
hahahaha saçmalığa bakın ya taraftar saha dısında olay cıkartıyor sucu sahadaki takıma kesiliyor *** boyle federasyonun bunlara işte mustahak ark. olay cıkartmıycan direk oldurecen boylelerini sonra dogru karar almayı ogrenecekler herşey yoluna girecek TFF gene istan kulublerinin kopekligini yapmaya dvm ediyor

Sen hiç birşey bilmiyosun galiba ordakiler taraftar değil teröristtir terörist, polise taş, molotof, atanlar ne zamandan beri taraftar ?

Yukarıdakilerde suç var. Almayacaksın arkadaş. Heleki böyle bir olayın olacağı maça. Gelmesin bjkliler. Geleceklerine çok sevnmiştik ama gelemediler olmadi:

GNR demiş ki:
hahahaha saçmalığa bakın ya taraftar saha dısında olay cıkartıyor sucu sahadaki takıma kesiliyor *** boyle federasyonun bunlara işte mustahak ark. olay cıkartmıycan direk oldurecen boylelerini sonra dogru karar almayı ogrenecekler herşey yoluna girecek TFF gene istan kulublerinin kopekligini yapmaya dvm ediyor
öyle diyorsunda biber gazı etkisi sahaya kadar gelmiş ve senin o takım dediğin taraftar öyle olursa stada nasıl girecek. stada girdi diyelim boş durur mu taraftar atmadığı kalmayacak sahaya. oynansa ne oynanmasa ne. hele birde beşiktaş yenerse sıkıntı daha da büyüyecek

akaanokcuoglu demiş ki:
GNR demiş ki:
öyle diyorsunda biber gazı etkisi sahaya kadar gelmiş ve senin o takım dediğin taraftar öyle olursa stada nasıl girecek. stada girdi diyelim boş durur mu taraftar atmadığı kalmayacak sahaya. oynansa ne oynanmasa ne. hele birde beşiktaş yenerse sıkıntı daha da büyüyecek
Gereksiz bir tartışmaya girdiğinizin bilmem farkındamısınız ? Beklenenler oldu, sonucu bekliyoruz. Daha fazla uzatmayınız.

SeljukEmpire demiş ki:
akaanokcuoglu demiş ki:
GNR demiş ki:
Gereksiz bir tartışmaya girdiğinizin bilmem farkındamısınız ? Beklenenler oldu, sonucu bekliyoruz. Daha fazla uzatmayınız.
Bence de öyle tabi ki, bu arada siz moderatör olarak daha objektif olmak zorunda değil misiniz? Böyle sanki saygısızlık oluyormuş gibi hissettim.

GNR

rank8
benim eleştirdigim zaten onların taraftar olup olmadıgı degil zaten boyle olaylar cıkınca aklıma ilk dtp araya insan sokup olayları kışkırtıgı oldu ndn çünkü tam onların istedigi ortam kıvılcım çak orman yansın misali
TFF dedigim aklı sıra futbolu yoneyttenlerin verdigi ceza sacma o zmn ilk mac 4 bursalı bıcaklandı ndn biz galip sayılmadık çifta standartın daniskası olaylar donuyor dedigim gibi ben taraftarı eleştirmiyorum burda ark dedigi gibi beklenenler oldu bjk taraftarı gelse daha beteri olacaktı eminim olum bile olablirdi ancak verilen ceza ilede olayın alakası yok

GNR demiş ki:
benim eleştirdigim zaten onların taraftar olup olmadıgı degil zaten boyle olaylar cıkınca aklıma ilk dtp araya insan sokup olayları kışkırtıgı oldu ndn çünkü tam onların istedigi ortam kıvılcım çak orman yansın misali
TFF dedigim aklı sıra futbolu yoneyttenlerin verdigi ceza sacma o zmn ilk mac 4 bursalı bıcaklandı ndn biz galip sayılmadık çifta standartın daniskası olaylar donuyor dedigim gibi ben taraftarı eleştirmiyorum burda ark dedigi gibi beklenenler oldu bjk taraftarı gelse daha beteri olacaktı eminim olum bile olablirdi ancak verilen ceza ilede olayın alakası yok
ben tff ve futbolun başındaki kimseyi beğenen bir insan değilim ama onların ne düşündüğünü az çok biliyorum. onlar maçı engelleyici buldu olayları. ama istanbulda 4 kişi bıçaklanmıi 20 kişi ölmüş bu emniyetlik olay maçı etkilemez. sanırım bu

Benim olaylar hakkında bir fikrim yok ama bu maçın ertelenmesi dışında söyleyeceklerim var.
Bence burada suçlu olan taraf Bursa valiliğidir. Beşiktaş taraftarına izin vermeseydi böyle şeyler olmayacaktı.
Gereksiz yere ortamın gerilmesine zemin hazırlandı. ortada en büyük suçlu validir. ama vali izin verdi diye de olayların çıkmaması lazımdı. Bu iki takımında bence ayıbıdır...

Takımı
Galatasaray
Bu nasıl taraftarlıktır nasıl maç izleme kültürüdür anlamış değilim.Her maç ayrı bir olay,karşı takım taraftarını dövsen ne kazanacaksın çevreye zarar verince ne kazanacaksın? sadece kendi takımına daha çok zarar verirsin al işte büyük bir ihtimal takım hükmen malup edilecek sevinmelerimi lazım şimdi? Git sahaya maçını izle evine git sanki kulüp bunlara maaş bağlamış böyle olaylar yaratın diye. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN diyorum.

TurKKillS

Buralıyım
Takımı
Galatasaray
UncensoreD demiş ki:
Bu nasıl taraftarlıktır nasıl maç izleme kültürüdür anlamış değilim.Her maç ayrı bir olay,karşı takım taraftarını dövsen ne kazanacaksın çevreye zarar verince ne kazanacaksın? sadece kendi takımına daha çok zarar verirsin al işte büyük bir ihtimal takım hükmen malup edilecek sevinmelerimi lazım şimdi? Git sahaya maçını izle evine git sanki kulüp bunlara maaş bağlamış böyle olaylar yaratın diye. ALLAH AKIL FİKİR VERSİN diyorum.
Arkadaşım Beşiktaş tarafarı İstanbul'da Bursa tarafarını bıçakladı o bıçaklanan sen olsan ne yaparsın, ben yaptıkları doğru demiyorum ama Valilik en başta Beşiktaşlıları maça çağırmasıyla hata yaptı, yoksa 7 senedir gelmeyen taraftar bi ani kararla gelmesi saçma değil mi ? Bursa'nın küme düşürüldüğü yıl başlayan bir gerginlik var bu sadece bu sene değil her yıl için geçerli Beşiktaş Bursa'ya gelirse böyle olarlar yaşanır, yaşanacaktırda.O zaman sen Valilik olarak stada taraftar almayacaksın,en azından Beşiktaşlıları..

Neyse karar açıklanınca göreceğiz sonuçlarınını..

Takımı
Galatasaray
TurKKillS demiş ki:
UncensoreD demiş ki:
Arkadaşım Beşiktaş tarafarı İstanbul'da Bursa tarafarını bıçakladı o bıçaklanan sen olsan ne yaparsın, ben yaptıkları doğru demiyorum ama Valilik en başta Beşiktaşlıları maça çağırmasıyla hata yaptı, yoksa 7 senedir gelmeyen taraftar bi ani kararla gelmesi saçma değil mi ? Bursa'nın küme düşürüldüğü yıl başlayan bir gerginlik var bu sadece bu sene değil her yıl için geçerli Beşiktaş Bursa'ya gelirse böyle olarlar yaşanır, yaşanacaktırda.O zaman sen Valilik olarak stada taraftar almayacaksın,en azından Beşiktaşlıları..

Neyse karar açıklanınca göreceğiz sonuçlarınını..
Dediklerim futbolu oyun olarak değilde savaş meydanı olarak gören kimseler içindir.

Yukarı Alt