Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.643
Beğeniler
2
Şehir
İstanbul
Bursa, Ş.Ligi'ne hazırlanıyor
İngilizce öğrenmeye başlayan yeşil beyazlı taraftarlar, bir yandan tezahüratlara çalışıyor, bir yandan da özel pankartlar hazırlıyor.Geçtiğimiz yıl Türkiye A Milli Takımı'nın Ermenistan ile yaptığı maça ev sahipliği yapan ve misafirperverliği ile kendisinden söz ettiren Bursaspor taraftarları, şimdi de Şampiyonlar Ligi'nde ülkemizi temsil edecek olan takımları için hazırlıklarına başladı. Bursaspor'un şampiyonluğunda önemli bir güç olan Bursaspor taraftarlarından olan Teksas da ilk kez boy göstereceği Avrupa arenasında kendisini göstermek için çalışmalarına başladı.
14 Eylül'de Bursa Atatürk Stadı'nda oynanacak olan Valencia maçıyla devler ligine merhaba diyecek olan Bursaspor'un taraftarları, her gün Teksas Taraftarlar Derneği binasında bir araya gelerek hazırladıkları bestelere çalışıyor, bir yandan da İngilizce pratiği yapıyor. Taraftarlar, üzerlerinde 'We are the best', 'We are the champion', 'Green Army', 'Teksas is a way of life', gibi yazıların bulunduğu özel pankartlar için de yoğun mesai harcıyor.

MEHMET GÜZELSÖZ: "ŞAMPİYONLAR LİGİ'NE HAZIRLANIYORUZ"

Şampiyonlar Ligi öncesi yeni tezahürat, pankart ve kareografilere hazırlandıklarını belirten Bursaspor Teksas Taraftarlar Derneği Başkanı Mehmet Güzelsöz, misafirpervelik örneğini ve coşkuyu daha önce Ermenistan maçında verdiklerini vurguladı. Güzelsöz, "Biz en iyi şekilde ev sahipliği yapacağız. Ancak Yunanistan taraftarları gibi olursa o zaman doğru olmaz" dedi.
Takımlarını Avrupada'da yalnız bırakmayacaklarını belirten Güzelsöz, "Takımımızı yalnız bırakmak istemiyoruz. İngiltere, İskoçya ve İspanya'da yanında olmak istiyoruz. İstiyoruz ama vize sorunu var. Onları aşmak için çaba sarfediyoruz. Bizim amacımız kendi grubumuzu oraya götürebilmek" şeklinde konuştu.
Bursaspor formasına göğüs reklamı alınamamasının ardından yeşil beyazlı yönetime teklifte bulunan ve formaların önüne 'Teksas' yazdırma isteklerinin devam ettiğini belirten Başkan Güzelsöz, "Türkiye'de bir ilk başarmış bir takımız. Kendi şehrimizde üvey evlat muamelesi görüyoruz. Büyük kuruyuşlara karşı biz de göğüs reklamına 'Teksas' yazdıralım dedik. Belki birileri utanır ve reklam verirler. Bizim kampanyamız devam ediyor" diye konuştu​
 
Yukarı Alt