joysro

zeneth
Kayıt
14 Mayıs 2007
Mesajlar
24.648
Beğeniler
0
Şehir
Eskişehir
Bu heyecana yürek dayanmaz
Formula 1'de 2010 sezonu bugün koşulacak Abu Dabi GP'si ile sona erecek. Sebastian Vettel'in pol pozisyonunda başlayacağı yarış öncesi son detayları sizlerle paylaşıyoruz.Formula 1'de 2010 sezonu bugün Yas Marina Pisti'nde koşulacak Abu Dabi GP'si ile tamamlanacak. Dünkü sıralama turlarını ilk sırada tamamlayan Sebastian Vettel, yarışa ilk cepte başlayacak.
Red Bull'un Alman pilotu Sebastian Vettel 1.38.394'lük derecesi ile Yas Marina'da ilk cebi elde etti. Şampiyonluğun en güçlü iki adayı Fernando Alonso ve Mark Webber ise 3. ve 5. sırada kendilerine yer bulabildiler.
Sezonun son sıralama turları da beklendiği gibi müthiş bir çekişmeye sahne oldu. Sebastian Vettel ve Lewis Hamilton ilk cep için çekişirken, Alonso ve Webber kendilerine avantaj sağlayacak yeri kapmak için çaba gösterdiler.
Sıralamaların son saniyesine kadar süren bu rekabetten avantajlı çıkan isim Ferrari'nin çifte şampiyonluk yaşamış İspanyol pilotu Fernando Alonso oldu. Yarışa ilk cepte başlama şansını elde edemeyen Alonso, Şampiyonadaki en büyük rakibi Mark Webber'i arkasında tutarak ciddi bir avantaj elde etti.
Sıralama turlarını ilk sırada tamamlayan Vettel ise az olan şampiyonluk şansını büyük yarışa bıraktı. Vettel, Yas Marina'da birinci sırayı elde edip Alonso'nun ve Webber'in minimum puanla yarışı tamamlamalarını bekleyecek. Matematiksel olarak şampiyonluk şansı bulunan 4 pilot için onlarca şampiyonluk denklemi kurulabilir. Ancak bu hesaplar, yarış başladıktan sonra yerini Formula 1 araçlarının motor sesine bırakacak.
Webber'in de 5. sırada başladığı yarışı kazanmaktan başka çaresi bulunmuyor. Yarış içerisinde büyük bir çıkış göstermek zorunda olan Avustralyalı pilotun işi hiç de kolay olmayacak.
Sezonun final yarışı olan Abu Dabi GP'si bugün saat 15.00'te başlayacak.​
 
Yukarı Alt