Bu Diyar'ın Eto'o'su!
Takım arkadaşlarını maçta tanıdı, futbolu ve sempatik tavırlarıyla kısa sürede herkesin beğenisini kazandı. Taraftarların, vatandaşı Eto'o'ya benzettiği Tazemeta, FANATİK'e özel açıklamalar yaptı.

Sezon başında geldiği Diyarbakırspor’da idman yapmadan Trabzonspor maçına çıktı. İlk sınavında 2 gol attı, arkadaşlarıyla da bu karşılaşmada tanıştı. “Kariyerimin en ilginç maçıydı” dediği haftanın ardından Fenerbahçe ağlarını sarsttı. Thierry Fidjeu Tazemeta... 2011 yılına kadar sözleşme imzaladığı Kırmızı-Yeşilli formayı giymekten çok mutlu olduğunu söyleyen Kamerunlu golcü, FANATİK’e konuştu. Şimdi söz 28 yaşındaki yıldız oyuncuda...

‘Bursaspor’u yenebilirdik’

“Bursaspor maçında istenmeyen olaylar oldu. Diyarbakır taraftarının takımlarını nasıl sevdiğini biliyorum ve o insanların o gün statta bunları yaptığını düşünmüyorum, daha farklı şeyler oldu. Olayların ardından mikrofonu alıp tribünleri sakinleştirmeye çalışmıştım, ancak hakem çoktan maçı tatil etmişti. O maça çok iyi odaklanmıştık. Bursa’yı belki de yenecektik. Masada kaybettik. Ardından Belediye maçı da 1-0 aleyhimize tescil edildi. Sonuçta futbol bu, belki o mücadelenin son dakikasında da gol atabilirdik. Artık geriye bakmamak gerekir.”

Rijkaard’a eleştiri

“Buraya gelmeden önce Süper Lig’in bu kadar kaliteli olabileceğini düşünmemiştim. Burada hem güçlü, hem de teknik olmalısınız. Seneye ligde kalırsak, en az 15 gol atarım. Türkiye’de gerçekten çok sert futbol oynanıyor. Ancak Frank Rijkaard’a katılmıyorum. Kendisi, “Kasap oyuncular var” demişti. Onun gibi düşünmüyorum. Sonuçta bu işten para kazanıyoruz, kimsenin karşısındakini bilerek sakatlamak isteyeceğini düşünmüyorum.”

‘Bu takım ligde kalacak’

“Bu sezon çok sık sakatlandım. Bu yüzden sadece 16 maçta oynayabildim. Bir an önce iyileşip takımıma katkı sağlamak istiyorum. Şu anda futbolculardan teknik heyete, taraftardan yönetime kadar herkes tek yürek oldu ve Süper Lig’de kalmaktan başka bir şey düşünmüyoruz. Evet zor bir dönemdeyiz, ama bu takım mutlaka ligde kalacak.”

‘Ayman fedakarlık yapmadı’

“Maddi sıkıntılar olduğu bir gerçek. Ancak Başkanımız Çetin Sümer gecesini gündüzüne katıyor. Takımı nasıl kurtaracağını düşünüyor. Biz de onu görünce, ayrıca motive oluyoruz. Ayman parasını alamadığı için gitti. Böyle zamanlarda herkes fedakarlık yapmak zorunda. Çetin Sümer çok uğraşıyor. Onu mahcup etmemeliyiz.”

En büyük hayali Marsilya!

“Beni Eto’ya benzetiyorlar. Onun gibi hızlı ve sert vuruşlar yaptığımı söylüyorlar. Umarım onun seviyesine ulaşırım. Türkiye’de en çok Beşiktaş taraftarından etkilendim. Gerçekten mükemmeller. Her futbolcu öyle bir ortamda oynamak ister. Her futbolcunun çocukluğundan beri oynamayı hayal ettiği bir takım vardır. Benim de en büyük hayalim Marsilya forması giymek”​

Fanatik ^^

Yukarı Alt