Kayıt
25 Nisan 2007
Mesajlar
4.174
Beğeniler
0
Şehir
mistik mannnn
blader açtım ama rehber bulamadım varsa resimli blader anlatımı topici verirmisiniz ben aradım bulamadım Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
 
Kayıt
28 Haziran 2007
Mesajlar
342
Beğeniler
0
Çoğu kişi bladerin glavieye göre çok az vurduğunu söyluyo comboları gıdıklarcasına vuruyomuş vs.
Dikkat edilmesi gereken bişey var "Hız".
Bi ascension chain glavierin bi soul spearına eşit zamanda vurur nerdeyse ve en az glavier kadar iyi vurur.
Bunun üstünede biçok korunma ve atağa yönelik güzel skilleri olduğundan oyunun en iyi charı denebilir.
---------------------------------------------------------------------------------------
İlk olarak Bicheon skillerinden bahsedelim:
Smashing Series:
Comboyu tamamlayıcı bir skill diyebiliriz.Blade Force ve Combodan sonra ölmeyen yaratıklarda kullanılabilir ama açılmasada olur.

Chain Sword Attack Series:
Bu skill karakterin kalbidir bu olmazsa olmaz.Level kasarken bunu kullanıyoruz Blade Force ve Beş Combo yaratığın işini bitirir.Çok seri vuran bir skilldir çoğu kimse bu skillere aşıktır .

Shield Technique Series:
Fiziksel hasarı % olarak düşüren ve block değerini % olarak arttıran bir skilldir ancak kullanıldığında karakter hareket edemez ve buda skillin işe yaramaz birşey olmasına neden olur.Açılması gereksizdir.

Blade Force Series:
Uzaktan atış yapabilen bir skilldir gayet önemlidir bu skillerden ikisini kullandıktan sonra bir comboyla yaratığın ölme şansı yüksektir.Bunun yerine 54 ve 31 skilleri kullanılabilir ama bunlar yavaş skillerdir bir tane kullanana kadar yaratık burnumuzun dibinde bitiverir ama toplu birşeyler çekmek için ideal.

Hidden Blade Serries:
Bladerler bu skill sayesinde yüksek levelli oyunculara bile kafa tutabilirler ama öldüremezler .PvP lerde bu skille karşıdaki kişiden çok az hasar alıp savaşılabilir ama karşıdakinin ölmesi çok uzun sürer.Comboyla savaşmak bundan hızlıdır.

Killing Heaven Blade Series:
Hidden Bladenin kardeş skilli ve olmazsa olmazı karşıdaki kişiyi yere düşürdükten sonra hızlı hareket edilirse iki kere vurulabilir.Yerdeyken verilen damageleri %25 ve %50 olarak arttırır son kitabı iki kere vurur ama damage arttırmaz.

Sword Dance Series:
Blade Force Seriesin alan etkisi yapan hali diyebiliriz.İkinci kitabını açmak için birincinin 1 lvl olması yeterli.Düşük lvl trader koruyan blade hunterlerin çok işine yarar tek atışta 3 thief .İkinci kitap Blade Force Serisi kullanılıyosa lvl kasma sırasında uplamaya pek gerek olucağını sanmam.Toplu olarak yaratık çekmesi fazladan hp pot anlamına gelir.Onun çektiği alandaki yaratıkları blade force serisiyle teker teker çekip kesmekde gayet mantıklı...

Shield Protection Series (pasif):
Block Değeri arttırmaya yarıyan çok güzel bir skill.
---------------------------------------------------------------------------------------
İmbue (El Yakma) seçimi:

Fire: Lightning ve Colda göre daha çok etkilidir.En yüksek hasarlar için birebir.

Cold: Bu el yakma kullanıldığında bilinki karakteriniz resmen bir tank olucaktır.Sevinmeyin hemen tank olursunuz ama ateş gücü olmayan tank bununla karşıdakini öldürmek çok zor olur.Bu durumda cure potionları biten kaybetmiş olur .

Lightning: Parry Ratio düşürdüğü zamanlarda fireye yakın vurabilen vurabilen bi skill ama cure pot kullanıldığında çok fazla bi etkisi olmuyor.
---------------------------------------------------------------------------------------
Bufflar:

Cold:
Burdan hiçbir buffu açmaya gerek yok bladerde bol bol defans var zaten.
---
Lightning:
Piercing Force Series Magical Damageyi % bazında artırır fazladan damage için kullanılabilir.

Wind Walk Series Açılıp yükseltilmesi gereken bi skill zor durumlarda kaçmak gerektiğinde çok işe yarar ve kasma hızını artırır.

Lion Shout Series Bladenin hiçbir işine yaramaz.

Concentration Series Parry ratioyu artırıp gelen damagelerin biraz daha düşmesini sağlayabilir maxlama konusunda birşey demiyorum .

Lightning Nuke Bladenin bir işine yaramaz.

Lightning Pasif Parry ratioyu arttırır concentration serisi gibi.Açılması isteğe bağlı.
---
Fire:
Fire Shield Series Efekte yakalanma oranını düşürür.Cold bi çara karşı donmamak için birebir.Açılmalı.

Flame Body Series Fiziksel damageyi oldukça arttırır kesinlikle açılıp maxlanmalıdır.Yanlız son kitabının bir levelde bırakılmasını öneririm fazladan SP kaybı sadece süresi uzar.

Fire Protection Series Buda önemli bir skill int karakterlerden ve magic vuran yaratıklardan az hasar almak için açılmalı.

Fire Wall Series Magical saldırıları engeller yükseltildikçe dayanıklılığı ve vuruşları düşürme % si artar.Açılması gerekli değil.

Fire Nuke Bladenin bir işine yaramaz.

Fire Pasif Buda açılmalıdır Flame Body gibi.Toplamda %13 kadar damage artışı sağlanır.
---
Force:
Burdaki çoğu skill kasma hızını yavaslatır.

Self Heal Series HP Potion yerine bu kullanılabilir 1.5 saniyelik bi zaman kaybı sözkonusu uzun vadede dakikalar ve saatler yapabilir.Gerek yok bence biraz çok hp kullanın hızlı kasın .

Heal Series Bu da bir üsttekinin daha çok hp vereni ve bayağı bi yavaş hali başkalarınada verilebilir.

Rebith Art Series Ölmüş olanları kaldırmaya yarar.Force verenler bu ve Natural Theraphy Series için verir genellikle.

Natural Theraphy Series HP, MP toplama hızını arttırır.Sadece otururken işe yarar.Süresi 5 dk dır.Kısa süreliğine pc başından ayrılmak için ve dinlenmek için kullanılabilir.

Vital Spot Attack Series Karşıdaki kişinin parry ratiosunu düşürür 10saniyeliğine yüksek lvllara getirildiğinde karşıdakinin parrysini buyuk ölçüde yutar ve damagede bayağı bi artış olur force vericeklerin açması kesinlikle gerekli.

Force İncreasing Series (pasif):
Str bi char için çok işe yarayan bir skill manayı arttırır...
---------------------------------------------------------------------------------------
Stat ve Elbise seçimi:
En iyi damage ve dayanıklılık için full str en iyi seçim, elbise olarak ta protector veya garment kişinin seçimine kalmış.
Hybritlerde yere yatırma ve block sayesinde iyi korurlar kendilerini protector ve garment uygun bunun içinde.


Umarım işini görür..

Alıntıdır
 
Yukarı Alt