Yarın 2 sınavım var ; Öss'ye 1 yıl kaldı.
Çalışamıyorum,kafamı toplayamıyorum.
Bu yoldan geçenler bir yardım edin ne yapmam gerek. ?
Bakın içinden geldiğinde zevk alarak ders çalışan biriyim,ama bu sıralar hiç gelmiyor,hiç.
Sıkılarak çalışıncada hiçbirşey aklımda kalmıyor :!!&%&!

Ben Öss'ye yeni girmiş biri olarak sana tavsiyem ;
Kafanı ne dağatıyorsa ( muhtemelen dağatıyordur ) o sorunu bulup çözmen olucaktır...

Avasin

benmde össye çalışmak içimden gelmezdi. ilk zamanlarda zorla kendini. gerektiğinden daha çok zorla hemde. Ülkemizde Hayat Öss yi kazanmakla başlıyor kanımca. Sınavları çok dert etme dert ettikçe strese girceksin. Stres=huzursuzluk=derslerden soğumak=başarısızlık..

Sosyal hayatınıda yaşayacaksın.Dersinide çalışacaksın
Ama bunları bi program çerçevesinde yaparsan işe yaradığını göreceksin.
Hergün farklı saatlerde farklı şeyler yapma.ne yaptığın belli olsun ne yaptığını bileceksin.
Ders çalışma saatin geldimi bırakacaksın herşeyi dersinin başına gideceksin. sosyal zaman etkinliklerinde ders falan düşünmeyeceksin ki bıkmayasın dersten. :thumbsup:

Josephine demiş ki:
Yarın 2 sınavım var ; Öss'ye 1 yıl kaldı.
Çalışamıyorum,kafamı toplayamıyorum.
Bu yoldan geçenler bir yardım edin ne yapmam gerek. ?
Bakın içinden geldiğinde zevk alarak ders çalışan biriyim,ama bu sıralar hiç gelmiyor,hiç.
Sıkılarak çalışıncada hiçbirşey aklımda kalmıyor :!!&%&!
Sebeb bence tabiki ;

Havaların ısınması , içini basan heyecan , dışarı cıkma isteği ..

Odanın atmosferi , şekli , her zaman yaptığın bişiden sıkılma isteği ..

Çözüm ;

Canın sıkıldığı zaman direk bırak ders calışmayı , dışarı çık gez müzik dinle oyun oyna .. saat koyma kendine istediğin kadar oyna gez..
Sonra eve gel , elini yüzünü yıka .. odana bak şöyle bir yapmak istediğin birşeyi yap ..

Kalemine yeni uç tak , silgini temizle .. yeni bir kağıt veya test cıkar .. çözmeye başla sıkıldığında resim çizmeye başla.. ondanda sıkılınca kalk müzik dinle canının istediğini yap ..
Müzik seçimin asla , slow - duygusal - damar türünden olmasın veya yaz şarkıları olmasın. sana kumsalı denizi kızları veya eski sevgilini hatırlatmasın.

Bunlara dikkat edersen ve içlerinden bi kaçını uygularsan eminim herangi bir yarar görürsün diye umuyorum :muck:

Avasin

ayrıca söylemeyi unuttum jvardin in dediği gibi odanın atmosferi çok önemli. canını sıkacak birşey olmayacak. ayrıca ders çalıştığın masa yatağını görmesinki ders çalışırken uykun gelkmesin

phicer demiş ki:
Ben Öss'ye yeni girmiş biri olarak sana tavsiyem ;
Kafanı ne dağatıyorsa ( muhtemelen dağatıyordur ) o sorunu bulup çözmen olucaktır...
Hem bu var birde konsantirasyon bozukluğun varsa bir pisakoloğa danışarak ilaç kullanabilirsin.

Sınavına 2 hafta var diyelim ilk önce kendini ayılacak hoş şeyler yap vaktini (2-3) gününü iyi geçir sonra biraz canını bilerekden sık sonra ne yapsam ne yapsam ? ders çalışşam gibi birşeyler veya sakin ol hocaların filan varsa tanıdığın onlara başvur en iyi yöntem bu daha ne diyelim ? birde morelini yüksek tut :wink1:

eger ders çalışmayı seviyorsan sana tavsiyem kız arkadaşın varsa ona rica et 1gün sana msj çekmesin derdinde kalmaz

2. havalar ısınıyor kimsenin canı okul , sınav vs çekmiyor .
3.sınava çalışırken boş bir odaya geç ailene söyle beni rahatsız etmeyin de ve çalışmaya başla bol şans'lar sınavında ^^

Yukarı Alt