Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas

Bingöl'de askeri konvoya saldırı !

Bingöl'de askeri konvoyun geçişi sırasında düzenlenen roketli saldırıda 1 asker şehit oldu, 30 asker de yaralandı.

Bingöl-Muş karayolunun 16. kilometresinde seyir halinde olan askeri konvoy, Kardeşler köyü mevkisinde teröristlerin saldırısına uğradı. Konvoydaki bir araçta yangın çıktı. İlk bilgilere göre 1 asker şehit oldu, 30 asker yaralandı. Olay yerine çok sayıda ambulans sevk edildi.

VALİDEN AÇIKLAMA:

Bingöl Valisi Mustafa Hakan Güvençer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Bingöl-Muş karayolunun 16. kilometresinde seyir halinde olan askeri konvoyun, Kardeşler köyü mevkisinde saldırıya uğradığını belirtti. Olayda, konvoydaki bir minibüsün yanmaya başladığını belirten Güvençer, “Patlayıcı infilakı ya da roketatarlı bir saldırı mı olduğu konusunda henüz net bir bilgi yok”

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATIYOR:

"Otobüs alev içindeydi. Dört asker yaralıydı. Ambulanslar hemen yetişti, hastaneye götürüldü. Benim hastaneye götürdüğüm askerlerden biri 'bize roket atmışlar' dedi."

KÖY KORUCUSU:

"Ben yanlarına gittim, bomba yerleştirmemişler. Diğer tepeden iki roket atmışlar. 4 km ileride jandarma karakolu var. Araç alev topuna dönmüş. Bir tek araç isabet almış."

Roket li bir saldırımı yoksa mayınlı bir saldırımı hala anlamadım durum karısık şehitler artıyor suan haberlerden bakıyorum.
ALLAH şuan yaralı askerlerimize acil şifalar versin ALLAH yardımcıları olsun ölen şehidimize de ALLAH rahmet eylesin geride kalanlara ALLAH sabır versin.

Kalkandelen

Bilgiliyim
Takımı
Besiktas
Bilgiler sürekli güncelleniyor yine değişti ve ; Çoğu ağır 48 yaralı var diyorlar ALLAH yardımcıları olsun .

Olay yerinden görüntüler :

tabi otobüs ya Allah belanızı versin zırhlı araçları brokratlara yapmaya devam edin

7 Şehit 50 Yaralı Son Durum.
Artık söz bulamıyorum arkadaşlar buraya yazar isem içimden geçenleri forumdan uzaklaştırılırım.
Baştakiler halen

desin.

10 Şehit 61 Yaralı.
ALLAH Belanızı versin demiyeceğim . Kör şeytanlardan bulsunlar belalarını. Arkadaşlar gerçekten yazık şuan halen baştakilerin çözüm bulmaması. hepsi bıcak kemiğe dayandı.

Yukarı Alt