benim arkadaşımın msn hacklemişler onu hacleyen onun msnsinden bana dosya atti ve bende aldim açtim şimdi msn mi açiyrum 2-3 dakika sonra msn men açik olan herkese trojenli bi dosya gonderiyo durduramiyorum da lütfen yardim lütfen

Bu virusu temizlemek icin yapacagin iki yol var
www.google.com dan unlocker isimli programi indirip

c:\windows icinde yada c:/windows\system32 icinde msgmgr.exe isimli dosyayi bulmak ve ustune sag tiklayip unlocker ile silmek
yada makineyi formatlamak ben kendime bilerek bulastirip temizledim :) bu sekilde halloluyor

Format her zaman kesin çözümdür , zaten pcde virüs olmasa bile zamanla format atmak gerekir.Yani uzun süredir pcyi formatlamamışsan , virüs olmasa bile format at daha iyi.

Bu AntiVirüs programını herkese tavsiye ederim özellikle msnden trojen yiyen arkadaşa... banada msnden arkadaşım gönderdi öyle bir dosya ama meğer bilmeyerek trojen yollamış dosyayı açtım ama AntiVir izin vermedi :) Yaklaşık 1.5 senedir kullanıyorum ve memnunum Wink
Orjinal sitesinden indirmek için -> http://www.free-av.com/down/windows/antivir_workstation_win7u_en_h.exe
Not:kesinlikle Serial istemez ve demo değildir günlük update yapar & freeware'dır detective

Punsier demiş ki:
Bu virusu temizlemek icin yapacagin iki yol var
http://www.google.com dan unlocker isimli programi indirip

c:\windows icinde yada c:/windows\system32 icinde msgmgr.exe isimli dosyayi bulmak ve ustune sag tiklayip unlocker ile silmek
yada makineyi formatlamak ben kendime bilerek bulastirip temizledim :) bu sekilde halloluyor

mssq.exe diye bi dosya yo bende fakat pc açılıken hoşgeldiniz çok uzun süre duruyo ve mssqr.exe dosyasi bulunamadi lütfen ara dan bulunuz diye bi yazi çikiyo onu nasil yok edicem her pc yi açişimda çikiyo

baslat
calistir
msconfig
baslangic
baslangic altinda ki msgmsr.exe yi yani istenen dosyanin tikini kaldir ve tekrar baslat sorun halloluıcaktir

hala mssq.exe windows tarafından buunamadı diye hata veriyo veridğin için hosgeldiniz yazisi çok uzun süre duruyo ekrenda yardım Exclamation

Aynı virüs bendede var
Dosyalar hiç bir şekilde silinemiyor-karantinaya alınamıyor
Sİldin dielim tekrar aynı dosya farklı bir biçimde aynı yerde oluyor
Sistem geri yüklenemio
Kendi kendine site-pro açıo msn dekilere virüs lü dosyayı atıyor

format atmak istemiyorum çünkü bilmiyrum Confused bilgisarcıda 20ytl istiyo ya formatı oğrenmem lazım ya da sizin yardımlarınızla temizlemem lazim

Temizlenemior
Karpesky-avast-(ad-adware)-asquard hiç biri yapamadı
Virüsü buluyor sil deince dosya bulunamadı dior.karantinada aynı şekil
Git format attır ben yarın gidicem

Yukarı Alt