Arkadaşlar şu 4-5 gündür bilgisayarım sapıtmış durumda.Bunda 1-2 hafta internette gezinirken echomedya.com blablabla truva atı bulundu gibilerinden uyarılar verip duruyordu Kasperksy bende pek aldırış etmedim açıkçası çünkü öyle bir siteye hayatımda girmemiştim.Sanırım takmam gerekiyormuş şu an bilgisayarımda hiç bir işlem yapamıyorum sanırım Net Framework te zarar görmüş hemen internetten indirim ve onarmaya çalıştım fakat onarım başarılı olmadı.Şu an durduk yere şöyle bir hata alıyorum:

"
.Net-BroadcastEventWindow2.0.0.0.378734a.0:hmsvc.exe-Bozuk Görüntü
c:\\Windows\Microsoft.NET\Framework\v2.0.50727\culture.dll uygulaması Windows üzerinde çalışmak üzere tasarlanmamış veya hata içeriyor.Programı özgün yükleme medyasını kullanarak yüklemeyi deneyin veya destek için sistem yöneticinize veya yazılım satıcısına başvurun."

Bazı programlar içinde şu hatayı çıkarıyor

"Tam yazıcaktım şimdi bilgisayar tümden kapadı kendini.Ama system32 - blablabla.dll ile ilgili bir hataydı."

Sürekli bu hataları alıyorum ve bilgisayarla ilgili hiçbirşeye giremiyorum Google Chrome da dahil.

Şimdi tam bu konuyu diğer bilgisayardan açarken bilgisayar tamamen siyah ekrana döndü ve bir hata mesajı var aynen yazıyorum

"Windows-Bozuk Görüntü
Exception Processing Message 0xc000007b Paramaters
0x000007FEFDE6718C 0X000007FEFDE6718C 0X000007FEFDE6718C ( Sanırım aynısından bir tane daha vardı pc kapandı şuan tekrar başlatıyor kendini)"
Sistemimde şöyle bir virüs var.
"UDS:DangerousObject.Multi.Generic."

Elle silmeyi deniyorum olmuyor Kaspersky Karantinaya bile alamadı . Tam anlamıyla göçtü. Sizce şuan tek yol format mı ? Sanırım system dosyalarınada zarar vermiş durumda.

Yedeklemem gerekn 1-2 önemli video var ( summer6: summer6: ) bunları yedeklemeye kalksam yedeklediğim harddiskede bulaşır mı korkusu var.

Takımı
Besiktas
Bilgisayarına virüs girmiş iyice yayılıyor programlarına o zorlama parçalarınıda etkiler temizlemekle uğraşma bitmez format at hemen

acil format

o videolarada bulaşmış olabilir ama önce bi tarat sonra yedekle dicem ama sanmıyorum yine bulaşır:)

Yukarı Alt