RiodeJaneiro

Öğretiyorum
Bilgisayarıma ekran kartı ve ram alacağım fakat bu ekran kartları ve ramların ddr ve ddr2 si oluyor muş.Fakat ben bilgisayarımın ddr kaç olduğunu bilmiyorum.Bunu öğrenmek için bana yardımcı olurmusunuz buyrun pc hakkındaki bilgilerim.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
Suanki Ekran Kartım
Ekran kartı:Nvida Geforce FX 5200

RiodeJaneiro demiş ki:
Bilgisayarıma ekran kartı ve ram alacağım fakat bu ekran kartları ve ramların ddr ve ddr2 si oluyor muş.Fakat ben bilgisayarımın ddr kaç olduğunu bilmiyorum.Bunu öğrenmek için bana yardımcı olurmusunuz buyrun pc hakkındaki bilgilerim.Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler
Suanki Ekran Kartım
Ekran kartinin rami uyumlulugu belirlemez slot tipini bilmen gerekiyor ki sanirim agp 4x fx serisi raminde tahminim ddr dir . Agp serisi alabilecegin en kaliteli ekran karti tabi eger agp 8x destekliyse anakartin , hd 3650-3850 olur ki direct x 11 gelirken oyle bir kart almak cok sacma olur 180-200 lira verip.

Ram a gelince yine tahminim ddr ram desteklidir anakartin ve 1gb rame verecegin en dusuk miktar 50-60 liradir bu yuzden
sana onerim elindeki pc yi upgrade etmek yerine bi sekilde degistirmendir.

Ps: biraz varsayim konustum eger anakart modelini yazarsan tam olarak bilgi verebilirim sana.

RiodeJaneiro

Öğretiyorum
Espio demiş ki:
RiodeJaneiro demiş ki:
Suanki Ekran Kartım
Ekran kartinin rami uyumlulugu belirlemez slot tipini bilmen gerekiyor ki sanirim agp 4x fx serisi raminde tahminim ddr dir . Agp serisi alabilecegin en kaliteli ekran karti tabi eger agp 8x destekliyse anakartin , hd 3650-3850 olur ki direct x 11 gelirken oyle bir kart almak cok sacma olur 180-200 lira verip.

Ram a gelince yine tahminim ddr ram desteklidir anakartin ve 1gb rame verecegin en dusuk miktar 50-60 liradir bu yuzden
sana onerim elindeki pc yi upgrade etmek yerine bi sekilde degistirmendir.

Ps: biraz varsayim konustum eger anakart modelini yazarsan tam olarak bilgi verebilirim sana.
buyur özellikler bu
- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bunlar biraz kafa karıştırıyor , Kasanın ön yüzeyini karşına alıp sol kapağını sök ve ram slotunun ve ekran kartının takıldığı yerde ramin ve ekran kartının ddr dd2 ddr3 agp vs olduğunu görebilirsin..

Espio demiş ki:
http://www.hepsiburada.com/hi-level-1024mb-333mhz-ddr-ram-hlv-pc27001g-/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71160 ram olarak bunu alabilirsin ama agp 4x destekli anakartlar uretimden kalktigi icin sadece ikinci el alabilirsinki alacagin ekran kartiyla fx 5200den fazla perfonmans alamazsin pc ni degistirmen ve hurdaya bagislaman lazim.
Yok hocam benim eski sistemle hemen hemen aynı bir donanımlara sahip arkadaş.
Asrock 775Dual-VSTA anakartı aldım ve dd2ram 16x expres ekran kartlarına kadar destekliyor . fiyatıda çok uygun.120TL den almıştım geçen sene..
En fazla 200 Liraya güzel bir pc yapabilirsin bu anakart ile.
Bu anakart ile 768mb ddr 400 ram'i 2gb'a ve intel celeron işlemcimi intel dual core2 çift çekirdek işlemciye çıkarttım. Ekran kartımı değiştirmedim 128 mb belleği,256bit var ama biti yüksek olduğu için güzel işimi görüyor.

RiodeJaneiro

Öğretiyorum
Espio demiş ki:
http://www.hepsiburada.com/hi-level-1024mb-333mhz-ddr-ram-hlv-pc27001g-/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71160 ram olarak bunu alabilirsin ama agp 4x destekli ekran kartlari uretimden kalktigi icin sadece ikinci el alabilirsinki alacagin ekran kartiyla fx 5200den fazla perfonmans alamazsin pc ni degistirmen ve hurdaya bagislaman lazim.

ps:
ddr 333 mhz 1gb ram 85 tl
ddr3 1600 mhz 1gb ram 74 tl
hocam bana öm olarak msn adresini bırakırmısın senle biraz konussak?

RiodeJaneiro

Öğretiyorum
Jaysean demiş ki:
Espio demiş ki:
http://www.hepsiburada.com/hi-level-1024mb-333mhz-ddr-ram-hlv-pc27001g-/productDetails.aspx?categoryid=47&productid=bd71160 ram olarak bunu alabilirsin ama agp 4x destekli anakartlar uretimden kalktigi icin sadece ikinci el alabilirsinki alacagin ekran kartiyla fx 5200den fazla perfonmans alamazsin pc ni degistirmen ve hurdaya bagislaman lazim.
Asrock 775Dual-VSTA anakartı aldım ve dd2ram 16x expres ekran kartlarına kadar destekliyor . fiyatıda çok uygun.120TL den almıştım geçen sene..
Bu anakart ile 768mb ddr 400 ram'i 2gb'a ve intel celeron işlemcimi intel dual core2 çift çekirdek işlemciye çıkarttım. Ekran kartımı değiştirmedim 128 mb belleği,256bit var ama biti yüksek olduğu için güzel işimi görüyor.
hocam ben en iyisi yeni bir kasa toplatayım.bu işler benim kafamı karıştırıyor bilgisayar donanımından hiç anlamıyorum malesef :oops:

Sakın bu anakart üzerine bir parça alayım deme daha çok zararlı çıkarsın beni dinle .Bu anakart 8çekirdek işlemciyi bile destekliyor . Asrock , Asus'un bir yan markasıdır ..
Örnek ülker,alpella gibi.

Jaysean demiş ki:
Espio demiş ki:
senin anakartin c2 duo destekli olabilir ama bu anakartda ki soket 775 pin degil ilk cikan 478 pin soketli anakartlardan bu yuzden alabilecegi max islemci celeron serisi uyduruk bir sey olabilir ram olarakda 333 bit ddr ram destekliyor ddr2 slotu yok anakartini degistirmedigi surece hic bir sey yapamaz bu sisteme ki bu saatten sonrada anakart degistirirse islemcide degistirmesi gerekir full degistirmesi en iyisi olur ^^

RiodeJaneiro

Öğretiyorum
Jaysean demiş ki:
ya şimdi bişey anlamadım bu benim anakartımmı yoksa senin bana tavsiye ettiğin anakartmı :?:

Espi şimdi anladım özür dilerim , arkadaşın işlemcisi bu anakarta uymaz demişsin ama ben biraz geç anladım ^^
Arkadaşım en iyisi yeni kasa al sen ^^
netten falan uğraşma git bir bilgisayarcıya onlar yardımcı olur zaten

RiodeJaneiro demiş ki:
Jaysean demiş ki:
ya şimdi bişey anlamadım bu benim anakartımmı yoksa senin bana tavsiye ettiğin anakartmı :?:
Sana tavsiye ettiğim anakart bu

RiodeJaneiro demiş ki:
Jaysean demiş ki:
bilgisayari ne icin kullaniyorsun sen ? oynayacagin en guclu oyun nedir veya beklentilerin nelerdir ve butcen nedir ona gore sana bi sistem onerisi yapmaya calisiyim bende.

Yukarı Alt