Selam arkadaslar..
Dün gece yatarken bilgisayarımı sapasaglam kapatmıstım ama simdi acdıgımda bütün oyunlarım,müziklerim,programlarım silinmişti..
herseyi tekrar eski yerine koydum, ama çalışmadı bilgisayarımı acarkende söyle bi hata cıkmıstı.
"Windows, yerel saklanan profili yükleyemiyor. Hasar görmüş profil veya yetersi güvenlik hakları buna sebep olabilir. Bu sorun devam ederse, ağ yöneticinizle bağlantıya geçin.
AYRINTI - Kayıt Defteri tarafından başlatılan bir G/Ç işlemi kurtarılamaz biçimde başarısız oldu. Kayıt Defteri, kendi sistem görüntüsünü içeren dosyalardan birini okuyamadı, yazamadı veya temizleyemedi
."
ben bu hataya Tamam dedim gecdim bilgisayarım acıldı ama hicbir programımı acmıyor.. Mesela silkroadı acdıgımda "Couldn't find FileManager.dll Now Silkroad Online Launcher is closing.." diyor.
Ben simdi ne yapmalıyım ?

1- bunu cözmenin format atmakdan baska bir cözüm yolu varmıdır Question
2-eger baska yol yoksa birisi bana adım adım format atmayı yazabilirmi (bilmiyorum cünki Crying or Very sad )

Birisi bana acil yardım ederse cok sevinirim Embarassed Embarassed Embarassed Crying or Very sad Crying or Very sad

Jigsaw

Aileden
Bilgisayarı benim gibi şak diye sigortadan kaparsan benim gibi böyle olur. Akıllandım ama aynısı bana da olunca. Çözümü ne bilmiyorum eski PC'yi arka verdim yeni makina aldım ben o kullanıyor format attı herhalde.

ya yok öyle sak diye sigortadan atma felan normal alt+f4 kapat yapıyorum güzelce kapatıyorum Wink
ama ne yapabilirim bana yardım lazım Crying or Very sad
bilgisayarla ilgili her b*ku biliyom bi formatı bilmiyom böyle ismi olur yaa Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

Neden kimse bana yardım etmiyor yaa Crying or Very sad Crying or Very sad
Bana vereceginiz cevap belki aynı olayı yasıyan arkadasımız varsa onunda sorununu cözer.
Hic yokdan bari format nası atılır onu anlatın Crying or Very sad Crying or Very sad Embarassed Crying or Very sad Embarassed Crying or Very sad

Jigsaw

Aileden
Evet yaa ben de öğrenmek istiyorum sabahın 10'u diye mi böyle yaw. Gece cin gibisiniz kalksanıza şimdi heee. :mrgreen:

verdiginiz o kadar bilgiden ve destekden sonra size ne kadar tesekkür ederim bilemezsiniz Mad Mad
bi yardım istedik lütfen dedik rica ettik genede yardım eden yok Confused

Jigsaw

Aileden
Daha fazla konuya mesaj yazma yardım etcek biri varsa görür. Biraz da başka sitelere google falan baksana yaf.

fsm

rank8
dostum format onceden zor bi işlemdi ama artık xp cd sini cd roma tak resmen kendi yapıyor herşeyi ilk başta bilgisayarın acılışta cd romu kontol ediyormu ona bak xp cd sini koy kapa aç cd ye bakmadan direk açılıyorsa tekrar kapa açarken f8 e basarak stup a gir bazı modellerde delete basman gerekiyor ama açılıştakı siyah ekranda yazar zaten neye basınca girecegin stupta açılışta disket surucu, cd, hdd(hardisk) sırası ile hangisi ile acılsın diye secman gerekiyor once cd ye bakcak sekilde ayarla zaten ole ise bu adamları atla :)

cd tak cdroom a pc kapat tekrar aç kendi kurulum menusu ile açılacak xp orda seceneklerden nereye kurulum yapacagını ve hdd nin fat32 veya ntfs olarak hangi şekilde dosya yazma sekli olsun diye sorcak ntfs dosya sistemi daha iyidir biçimlendir de pc hızına gore biçimlendircek format budur aslında biçimlendirdikten sonra o bolum tertemiz olur :) kendisi sana bazı şeyler sorarak kurulumu yapıcak zaten kolay gelsin :)

not : hdd iki parca ise kurulum yapmayacagın yere yedeklerini mutlaka al pc ile alakalı kart ların driverleri silkroad exe si ilk kurulum 800 mb tekrar indirmek istemiyorsan :) hdd iki parca degilse bile dvd , cd falan yedek al mutlaka sonra cok urasırsın modemin cd si yoksa int varken internetten modeme ayit driverleri vs. mutlaka al diyerlerini sonra bulursun ama int cıkamazsan daha zor olur onun için modem onemli :)

sistem yoneticisi degilim hatalarım yada eksiklerim olabilir ama olay kolay çok uraşmazsın biraz karıştır cozersin

ben bu bilgisayarı 1 kere format atmaya götürmüstüm o zaman adam C: yemi format atıcaz D: yemi demisti ben simdi silkroad ı felan nereye atsam formatta gitmez ne yapmalıyım
ayrıca yardımın icin sagol extraokk

fsm

rank8
stoopme demiş ki:
ben bu bilgisayarı 1 kere format atmaya götürmüstüm o zaman adam C: yemi format atıcaz D: yemi demisti ben simdi silkroad ı felan nereye atsam formatta gitmez ne yapmalıyım
guzel demekki hdd ikiye bolunmuş genelde xp vs. sistemler c ye kurulur simdi masa ustunden bilgisayarım içine gir orda hardiskin bolumlerini ve cd vs. gorceksin once c nin içine gir bak windows klasoru ordamı program files vs. bak muhtemelen c nin içindedir eyer ole ise sen yedeklerini d ye kopyala sonra c ye formatı at

fsm demiş ki:
stoopme demiş ki:
guzel demekki hdd ikiye bolunmuş genelde xp vs. sistemler c ye kurulur simdi masa ustunden bilgisayarım içine gir orda hardiskin bolumlerini ve cd vs. gorceksin once c nin içine gir bak windows klasoru ordamı program files vs. bak muhtemelen c nin içindedir eyer ole ise sen yedeklerini d ye kopyala sonra c ye formatı at
WINDOWS yazan klasör C: deymis simdi napıorum Question
tekrar tesekkür extraokk

Kardes sen bilgisayara format atmayı eger isin yoksa böyle daha basit daha acıklayıcı haliyle anlatabilirmisin ?

Yukarı Alt