Arkadaşlar Bilgisyarı Açıorum Cs.,Fifa,Sro vb. oyunlar oynuorum oynarken tak kapanıor acaba neden kapanıor bi çare bulun lütfen :starving:

Ekran kartı veya işlemci çok ısınıyor olabilir... Virus ve power supply sorunu olabilir yani bir çok sebepten kaynaklı bir sorun olabilir ama muhtemelen bu söylediklerimden birisi...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ekran kartı çalışıyor anakart ile uyumlu önce onu belirteyeyim istedim.

oyuna girdin ve oyun seni bir süre sonra atıyorsa sorun ısı kaynaklıdır ; ekran kartı, işlemci bunlar çok ısınıyor demek ki kasa kapağını aç içeriye hava girmesini sağla paran varsa daha güçlü işlemci fanı ve ekran kartı fanı almalısın, adamlar sonuçta sadece bu ürünleri çıkartıp satıyorlar.

güç kaynagını unutmayalım yanıyo olabilir. Bende ekran kartından şüphelenmiştim Güç kaynagım yanmıs ardından Ekran kartı Sonra Anakart :P Kasa yı 0 lamak zorunda kaldım.

Fre3sTyLe demiş ki:
Anakartın eskı ekran kartın yenı olabılır.Yanı anakartın ekrankartını desteklemıyor.

Ekran kartını yenı aldıysan bence % 99.99 budur .

Çözüm: Aldıgın yere ekran kartını goturup anakartına uygun bır ekran kartı almak
ekran kartının ana karta uyumlu olup olmadığını nasıl anlarım ??

Arkadaşım zaten uyumlu olmasa sen oyuna bile giremezsin. Yani ekran kartını desteklemesi bilgisayar açılmaz. hadi diyelim açıldı.Ekran kartını desteklemedğini düşünelim. Bu durumda senin ekran kartın onboard'tur. Bu durumda sen bu oyunlara değil girip oynamak bakamazsın bile. Bence büyük bir ihtimal sorunun ısının artması. Admin ve mod arkadaşlarıma bir çağrıda bulunmak istiyorum. Bu çok güncel bir problem takip ettiğim kadarıyla. Bence bu sorun ile ilgili bir sabit başlık açılmalı ki forum kirliliğinin önüne geçilebilsin. Yinede ben bu arkadaşıma da anlatmak istiyorum.
1- Bütün parçaları sök basınçlı hava yardımı ile bütün kasayı temizle.
2- Eğer durumun varsa işlemcinin üzerinde ki soğutucuyu değiştir. (aynı zamanda fanlarıda)
Ve son olarak en az 1 hafta bilgisayarının kapağı açık kalsın ayrıca kasanın bulunduğu alanın cam kenarına yakın olmasına dikkat et.
Bu işlemleri yaptıktan sonra büyük ihtimalle ısı kaynaklı restart problemin çözülecektir...

Yukarı Alt