Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır şu dertle uğraşıyorum ancak neyden kaynaklandığını bir türlü bulamadım. İnternette aramadığım yer kalmadı - arkadaş çevremden sormadığım kimse kalmadı. Ama bir türlü kesin bir nedeni bulunmadı :S

Olay şu ;
Bilgisayarı açıyorum 5-10 dk normal ne zaman bir video izlesem ya da oyun oynamaya başlasam monitör kafayı yiyor. Renkler birbirine karışıyor - monitörün görüntüsü gidip geliyor bazen bi gidiyor hiç gelmiyor ancak bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor.

Buyrun bu da bizzat çektiğim video;

(İlk başlarda ekran gidip geliyor en sonunda da video kasıyor ve monitör komple kapanıyor)

Ya da
http://www.youtube.com/watch?v=MjiMxuGcHyo

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Sadece 2 küçük hoparlör var. manyetizma renk akmasını sağlar. Benim sorunum renkler birbirine giriyor - donuyor ve monitör kapanıp açılıyor. Zaten videoda herşey belli oluyordur diye düşünüyorum :)

[ Bu mesaj Android ile atildi ] mobile

Peki
1-Sorun monitörde olmayabilir başka kasada da dene istersen ekran kartından kaynaklanan bir sorunda olabilir.
2-Monitörler bilgiyi piksellere veren çıkış aygıtıdır.Bu görüntüyü sağlayan bağdaştırıcılarda yanma olmuş olabilir.(Benşm monitörümde bu sorun oluşmuştu.)
Manyatizma yok diyorsan senin yapabileceğin bir şey yok demektir.Teknik destek almalısın ama sen bbaşka kasadada dene monitörü şüphelendim şimdi.

Hmm.. katılıyorum başka türlü bulunamıyacak neden anlaşılan :S

Yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkürler :) :muck:

[ Bu mesaj Android ile atildi ] mobile

başka yerde pcde deneyerek anlayabilirsin sorunun nerde olduğunu

başka pc ye bağlayıp aynı sorunu alıyosan sorun monitördedir.

fakat başka pc ye bağlayıp sorun almıyorsan ,sorun ya senin ekran kartında yaekran kartı cıkısında yada en saçma ihtimal görüntü kablondandır.

Yukarı Alt