Villarreal'li golcü, "Hocamın kararını bekliyorum. Beni istemezse Guti'li, Q7'li Kartal'da zevkle oynarım" dedi
Golcü transferi için çalışmalarını sürdüren Beşiktaş'ın listesinde yer alan Jozy Altidore, siyah-beyazlı ekibe yeşil ışık yaktı. Önceki gün yapılan dostluk maçının ardından Fotomaç'a konuşan Villarreal'in ABD'li genç yıldızı, şartlar oluşursa Kartal'a gidebileceğini söyledi. Beşiktaş'la yüz yüze görüşmediğini ancak menajeri ile temas kurulduğunu vurgulayan Altidore şunları söyledi
GARRİDO İSTEMEZSE HAZIR
"Birçok kulüp beni istiyor. Beşiktaş'ın da ilgilendiğini duydum. Villarreal'le 6 yıllık sözleşmem var. Durumum 1 hafta içinde netleşir. Hocam Garrido'nun kararını bekliyorum. Artık oynayıp kalıcı başarılar yakalamak istiyorum. Beşiktaş'ı biliyorum. Guti, Nihat, Quaresma ve Rüştü gibi yıldızları var. Eğer hocam beni istemez, şartlar da oluşursa Beşiktaş'a giderim."
TÜRKİYE'DE ÇOK İŞ YAPAR
Her özelliği ile mükemmel bir forvet. Adam geçişi, adam eksiltişi ustalara özgü. Uzun boyu ile hava toplarında çok etkili. Gol bölgelerine attığı paslar büyük tehlike yaratıyor. Top alıyor, veriyor, kanatlara iniyor, orta kesiyor, dripling yapıyor. Şutları da çok iyi. Beşiktaş'a attığı golle golcü kimliğini de gösterdi. Türkiye'de çok iş yapar. Çünkü takımlarımızın çoğunun stoperleri genelde ağır adamlardan oluşuyor. Yaşının çok genç (20) olması da büyük avantaj. Beşiktaş, Altidore'u alırsa çok iyi bir transfer yapmış olur. Ayrıca ileride kazanacağı tecrübeye paralel Avrupa'da bir takıma satıp para da kazanabilir.

Yukarı Alt