1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

"Ben de korsan indiriyorum!"


 1. Mike Shinoda

  Mike Shinoda rank8

  Kayıt:
  10 Nisan 2007
  Mesajlar:
  7.173
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Meslek:
  üniversiteadayadayı
  Şehir:
  Paralel evren

  [​IMG]

  İtalyan bakanın korsan itirafı.

  Korsanla mücadele iyi de; koskoca bir ülkenin bakanı "ben de korsan indiriyorum" derse nereye kadar?

  İtalya içişleri bakanı Roberto Maroni, korsanla savaşta ipin ucunu kaçırdığını düşündüğü Fransız yetkilileri çılgına çevirdi.

  İtalyan bakan, Fransızların P2P dosya paylaşanların internetini kesmesinin yanlış olduğunu, işe yaramadığını söyledi. Fransızların aldığı bu tür ağır önlemleri eleştiren Maroni, çözümün yasakta değil, yaratıcı çözümler üretmekte olduğunu belirtti.

  Kendisi de bir müzisyen olan Maroni, online müziğin reklamlar ve sponsorlar ile bedava olması gerektiğini söyledi. Ama esas şok sözler bundan sonra geldi...


  İşte İtalyan bakanın itirafı

  Bakan daha önce yaptığı önerinin uzun zamandır duymazdan gelindiğini belirtti. Büyük bir ulusal müzik portalında ücretsiz ve yasal müzik indirmenin mümkün olması gerektiğini aktaran bakan, 51 District isimli bir grubun müzisyeni .

  Bakanın esas ortalığı karıştıran açıklaması, tahmin edebileceğiniz gibi gittiği her yerde iPod'undan müzik dinlediği ve bunu korsan olarak indirdiği itirafı oldu.

  Avrupalı bakan, insanların içeriğe ücretsiz erişebilmesini savunuyor. Korsanla savaşan IFPI'Nin İtalyan kolu olan FIMI ise 1 dolara satılan parçaların korsanının indirilmemesi gerektiğini, bunun büyük iş kaybına sebep olduğunu aktardı. Fransız yetkililer, İtalyan IFPI kadar sakin değildi, bu konuda tartışmalar hararetli bir şekilde sürüyor.

  İtalyan bakana herhangi bir yaptırımı uygulanıp uygulanmayacağı ise bilinmiyor.