Kayıt
29 Nisan 2007
Mesajlar
800
Beğeniler
0
Şehir
Nicomedia


Belçika'da Namen Mahkemesi'nin aldığı ikinci ve üçüncü futbol liglerini durdurma kararıyla ilgili tartışmalar sürüyor.

Geel ve Namen kulüplerinin kendilerine lisans hakkı verilmediği için üçüncü lige düştükleri gerekçesiyle dava açması sonrası, Namen Mahkemesi'nin iki kulübü haklı bulması ve ligleri durdurmaması halinde federasyona günlük 75 bin Avro ceza verme kararı almasının ardından, kamuoyu gelişmeleri merakla takip ediyor.

Dünya futbolunu derinden etkileyen Bossman kanunlarının çıkmasını sağlayan ve Namen Kulübü'nün avukatlığını yapan Luc Misson, takımının bu davada haklı çıkmasını sağlayarak bir kez daha gündeme oturmayı başardı.

Belçika Futbol Federasyonu Başkanı Francois De Keersmaecker, gelecek hafta Kazakistan ile oynanacak milli maça gitmeyeceğini belirterek, ''Ben bu olayları yaşamak istemezdim. Bazı kulüpler federasyonun aldığı kararları bir türlü kabul etmek istemiyor. Böyle yaparak ligleri organize etmek çok zor. Bu olay üç aydır sürüyor. Geel takımı üçüncü ligde oynamayı kabul etseydi bunlar olmazdı. Dünyada tarih yazdık. Ama bu olumlu bir olay olsaydı daha çok sevinirdim'' diye konuştu.
Bu arada mahkemenin Geel ve Namen takımlarını haklı bulması, ligde yer alan diğer takımları tedirgin etti. Liglerin başladığını ve üç hafta maç yaptıklarını dile getiren kulüpler, her şeyin yeniden başlamasının adaletli olmayacağını savundu.
 
Yukarı Alt