1. Reklam


  1. joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

[BD] - Black Desert


 1. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  Classlar

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  Character

  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

  Yeni class eklendi arkadaşlar :beer:

  Keum Soorang

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
  HİKAYE

  Black Desert'ta Kara Ölüm (Black Death), tüccarların Valencia ile yaptıkları ticari faliyetler ile yayıldı. Calpheon, Keflan ve Olvia nüfuslarının büyük bir kısmına bulaşan ve ülkeyi harap eden bu hastalık.. Köylüsünden - Asil' ine, herkes tarafından korkulan bir lanet, bir melanet olarak değerlendirildi. Derisi veya eti siyaha dönüp, çürümeye başlayan hiç kimse sakınılmadı yahut görmezden gelinilmedi. Black desert'te bu durumdan korkan insanlar, bir birlerini gözlemleyerek, ziyaret etmeyi bıraktılar. Hastalığa yakalandığına inanılanlar ise derhal şatoların ve kalelerin dışlarına sürgün edildiler.

  [​IMG]

  İnsanlar, salgın yüzünden kendi çocuklarını dahi terk etmeye zorlanmışlardı... Sadakat, asillik gibi kavramlar yada parıldayan, şaşalı kıyafetler; artık hiç bir öneme veya anlama sahip değildi. İçlerinde hastalığa yakalanmış olanları, şehirlerden sürgün ettiler ve geriye bıraktıkları bütün mal varlıklarını onların çürüyen cesetleriyle birlikte yaktılar. Salgın nerden çıktığı belli olmayan bir nedenden kıtayı kasıp kavurması gibi bir andada arkasında hiç bir iz bırakmadan ortadan yok oldu. Alt sınıf, asil sınıfın dahi kendileriyle aynı kanı döktüklerini fark etti ve bu felaket süresi içerisinde biricik tanrıları Elion a ettikleri duvaların cevapsız kalması, onların tanrılarına olan güven ve inaçlarınıda beraberinde sarsmıştı.
  Her bir ulustan kurtulmayı başaran asiller, bu yaşananlar için bir günah keçisi arıyorlardı. Calpheon da bir araya gelen asiller, düzeni sağlamak için ve alt sınıfın inançlarını tekrardan kendilerine bağlayabilmek için, suçu uzak diyarlarda uzak mevkilerde bulunan bir çöl ulusu olan Valencia ya atmakta buldular. Elion'un rahipleri, meydana gelen bu yıkıcı olayı, Valencia daki kafirlerin, geleneklere uymayan ve din dışı kabul edilen, Black Stone ile yaptıkları simya uğraşlarının bir ürünü olarak ilan ettiler. Krallar da bunu bahane ederek, Black Desert üzerinde hakimiyet sağlamayı amaçlayan büyük çapta bir savaşı körüklediler. Çünkü, Black Desert, Black Stone' nun en büyük ve an içerinde bilinen tek kaynak noktasıydı.
  Dahası, alt sınıfa mensup çalışan ve ter döken işçiler kendi iş güçlerinin ve çabalarının değerini anlamaya başladılar, büyük miktardaki ücretler ve maaşlar onlara vaat edilmeye başlanmıştı. Valencia ya karşı, bir ittifak oluşturularak, uzun yıllar sürüp kıtayı kan gölüne çevirecek olan savaş sonunda başlatıldı.

  [​IMG]

  Elion Takvimi: Yıl 236
  Valencia daki siyahlaşmış cesetler herkesin bir şeyi iyice anlamasına yol açtı.. kara ölüm hiç kimseyi atlamamıştı. Rahipler, geleneklere uymayan ve din dışı uygulamalar yaptıklarını söyledikleri ve kafir diye nitelendirdikleri kişilere karşı ortaya attıkları iddaalar ve suçlamalar yüzünden, halk arasında alay konusu haline gelmişlerdi. Elion kilisesi içerisinde ki statüleri ise tamamiyle şans eseri olarak değerlendiriliyordu. Buna rağmen savaş bütün hışmıyla devam etti, savaşın, sadece kendisi tarafından orataya çıkardığı öfke dışında hiç bir iyi neden olmamasına rağmen..
  Media ulusu her bir sefer ve keşif ile servetine servet katıyor ve toprakları içerisinde hem güçlü hemde sağlam bir yapıya ulaşıyordu. Ticaret ile gelirini ve servet akışını sağlayan Media ulusu, kıtanın tam ortasında yer almaktaydı ve bundan dolayıydı ki hem ittifak ile gerçekleştirdiği ticari faaliyetler hem seferleri desteklemek için gönderilen malların topraklarından geçmesiyle elde edilen vergiler, onun bu bitmeyen gücünü ve durdurulamaz yükselişinin arkasındaki nedenlerini oluşturuyordu. Bu ticaret mallarının büyük bir kısmını savaşın hışmını arttıran kılıçlar, silahlar ve toplar oluşturmaktaydı. Artan talebi karşılaması için madenlerde aynı şekilde geliştirildi.

  [​IMG]

  Ticaretten gelen gelirin yanı sıra, Media, bilginin gücüne de sahipti. Valencia, Black Stone' lara yemek yapmak ve çölün soğuk ve buz gibi akşamlarında hayatta kalabilmek için ihtiyaç duymaktalardı. İttifak, bunu bilmesine rağmen, çöl içerisinden her bir sefer ve her bir keşif ile büyük miktarda Black Stone çıkarımına devam ettiler.
  Media ulusu bunu fark etti ve ittifaka, barut yapımı ve metallerin eritilebilmesi için kendilerinin Black Stone' a ihtiyaçları olduğunu söylediler. Bu yeni haberle birlikte, Calpheon ittifakı, kendi sefer ve keşif masraflarının Media tarafından ödeneceği düşüncesi ile seve seve bu anlaşmayı kabul etti. Ama gerçek bundan daha siyahtı, çünkü Calpheon ve Valencia daha Black Stone un asıl önemini kavrayamamıştı.
  Media ulusu, Black Stone lari çok ucuz bir fiyata stoklarken, bir şehir kendi sınırları içerisinde ortaya çıkıp, etrafına ördüğü surlar ile büyümeye başladı.
  Savaş süresince en büyük üne ve şöhrete kavuşan kişi Calencian Kralı Imur Narses oldu. İlk başlarda kara ölüm gibi bir laneti, bir felaketi, kıtaya salan bir iblis ve adeta şeytani bir fügür olarak anılmasına rağmen sonralarında, kahramanlıkları, kendi hakkında çıkan hikayeleri.. içerisinde bulunduğu yetersizliklere rağmen, ittifakı oldukça zor koşullara düşürüp, alay edermişcesine onları hezimete uğratışıyla ün kazandı. Valencia içerisinde, onu tahtından etmek isteyen bir kaç girişim bulunmasına rağmen, Calpheon İttifakı hiç bir şekilde Valencia'ın surlarına dahi ulaşamamıştı.
  Bu meşakkatli ve bir o kadar zahmetli zıtlaşma, ''30 yıl boyunca'', taki, Calpheon Kralı Dahad Seric ve askerleri, Black Desert ta meydana gelen bir kum fırtınasına denk gelip, canlı canlı kumun altına gömülünceyedek sürdü...

  Elion Takvimi: Yıl 267
  Kum fırtınaları sadece birer başlangıçtı. Çöl boyunca seferlerin ve keşiflerin üzerine sürdüğü köyler ve kasabalar kum fırtınlarıyla gömülürken, devasa dalgalar, kıyı kesimindeki şehirleri, kasabaları ve liman yakınında bulunan her şeyi yerindeyse birer harabeye çeviriyordu. Yüksek enlemlerdeki bölgeler dahi bu bakımdan farklı sayılmazdı, sağanak yağmurlar ve hiddetli fırtınaların haritayı değiştirircesine vurduğu bu alanlar, aynı şekilde doğal felaketlerden kendi payına düşeni almaktaydı. Çölden uzaklarda bulunan, tropikal bölgeler ise, kuraklık ve su kaynaklarının yok olmasından dolayı, toprak örtüsü üzerinde gözle görülebilecek şekilde ortaya çıkan çatlaklar ve bunun gibi sıkıntılarla uğraşmaktaydı. Bu herkese bir şey gösterdi.. eğer salgın insanları değiştirebiliyor ise, doğal felaketlerde dünyayı istedikleri gibi değiştirebilirdi ve bu yaşananlar, insanların bunu anlamasına sebebiyet vermişti.

  [​IMG]

  Nagas lar Phoguns lar tarafından Serengian bataklıklarının dışına doğru sürüldüler. Ogre'ler ve Orc'lar büyük bir göç başlattılar. Vahşi kabileler, Media nın doğu bölgelerinde yerleşkeye geçmeye başlamışlardı. Seferler ve yapılan keşifler, her bir ulusun savunmasında büyük oluklar açtığı için, vahşiler bunu bir fırsat olarak değerlendirdiler ve pek fazla bir yıkıma uğramamış bölgelerin iç kısımlarına doğru göç ettiler. Ve bundan kısa bir süre sonra, yolculukları üzerinde karşılaştıkları yerleşkeleri yağmalamaları fazla uzun sürmeyecekti.
  Uluslar ve onların yerleşkeleri arasında hiç bir şekilde iletişimin sağlanamaması, kaosu sadece dahada körüklemişti. İki tarafta, uzun bir süre, hiç bir değişikliğe girişmeden devam ettiler, ama şimdi.. dışsal kaynaklı nedenler yüzünden sınırları harabeye dönmekteydi. Ve peş peşe gelen bu nedenler, onları bir arada durmaya zorlamıştı.. Tarafların irtibata geçmeleri gibi bir yolları olsa da, bu onlara ne gibi bir iyilik sağlayabilirdi ki.. çünkü iki tarafında tek amacı, sadece hayatta kalmaktı..
  Yerlilerin ve vahşi kabilelerin yerleşkeleri, aynı topraklar üzerinde yaşamayı öğrendiler.. ve Calpheon un bir zamanlar dillere şan olan o ittifakı şimdilerde sadece hatırlanacak bir anıdan farksızdı.

  Elion Takvimi: Yıl 275

  Keflan, Hidel ve Olvia; Media aracılığı ile Valencia ile salgın öncesinde olduğu gibi yaptıkları ticareti tekrardan hayata geçirdiler.Çünkü, başka hiç bir seçenekleri yoktu.. savaşlar,seferler ve keşifler sırasında tükenen hazineleri, ancak yapılacak olan ticaret ile doldurulabilirdi. Çok geçmeden, Calpheon un Kralı, ticaret loncalarına Valencia ile ticaret yapabilme izni verdi.. ama bu ticaret girişimleri, Elion'un rahipleri tarafından bir o kadarda protesto edilmekteydi.

  [​IMG]

  Media ya ulaşan kervanlar,oldukça önemli bir ayrıntıya denk geldiler.. Media ulusu onların 10 sene öncesinde bildikleri ulus ve krallık değildi artık. Doğu bölgelerinin vahşilerin eline düşmesine rağmen, kuzey, bir kaç katman halinde güçlendirilmiş ve istihkamı sağlanmış halde duruyordu. Askerler, bu katmanlaşmış duvarlar arasında bekliyor ve ellerinde taşıdıkları silahlar ile yanlarında bulunan toplardan oldukça emin görünüyorlardı. Şehir, anlaşılamaz bir biçimde aktifti.. Şehrinbu görüntüsü, kervan sahipleri ve tüccarlarının,daha öncesinde hiç rast gelmedikleri çeşitli icatlar ve bir çok dumanı tüten baca ile doluydu.

  Calpheon tüccar loncası Media nın nasıl böyle bir gelişim patlaması yaşadığını anlamaya çalışıyordu.Ama yapılan ve verilen bütün araştırmalar sonuçsuz kaldı Media nın içerisinde bunun nedenini gösteren hiç bir şey bulunamadı. Ama bir şekilde Black Desert a giden bazı izler keşfedildi. Valencian askerleri,çöl etrafında ve içerisinde gereksiz görülebilecek derecede, sıkı bir çok güvenlik önlemi almıştı.Demek ki bunun anlamı o ilginç cihazların ve bacaların kullandığı yakıt bu çölün içerisinden gelmekteydi. Calpheon, simyacılarına gönderttiği Black Stone lar ile üzerindeyaptırttığı çalışmalar sayesinde, Media nın anlaşılmaz ateş gücünün kaynağının ortaya çıkması, fazla zaman almadı. Elion rahipleri tarafından, Black Stone larınmistik ve büyüsel içeriğe sahip olduğu hikayeleri, aslında; gerçekten pekte uzak sayılmazdı. Keflan, Hidel ve Olvia aynı şekilde bunu anlamıştı.

  Her bir ulus kendi yoluyla Black Stone tedarik etmeye çalışıyordu. Toprakları üzerindeki dağlarda, Black Stone damarı bulan ilk ulus Keflan olmuştu.Ama bu kaynaktan gelen Black Stone lar, onların basit yakım işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için ihtiyaç duydukları saf nitelikte değildi. Ama yinede Media bunları dahi yüksek bir fiyat üzerinden almayı seçmişti. Keflan dan çıkan Black Stone'lar, taş kömüründen daha yüksek bir sıcaklıkta yandıkları için, en azından; metallerin eritilme işleminde kullanılabilirlerdi. Media ayrıca ek bir tedarik ve kaynak ihtiyacı içerisindeydi çünkü Valencia Black stone ların ticaretini savaş sonrasında yasadışı kılmıştı.

  Bir sonraki stok ve kaynak ise Serendia bataklıklarında bulundu. Sonrasında ortaya çıkmıştı ki, genç bir Naga nın elinde tuttuğu bir avuç siyah çakıl taşı, aslında Black Stone lerden oluşmaktaydı. Bataklıklardaki Black Stone lar o kadar saf,katıksız ve temizdi ki, Media nın tüccarları bunu kendi gözleriyle görebilmek için bataklığa dahi gitmeyi göze aldılar.

  Arkası arkasına gerçekleşen bu olaylar Capheon'u endişelendirmeye başlamıştı. Çünkü,ne kadar ararlarsa arasınlar bir türlü Black Stone yada onun izine benzer hiç bir şey, kendi krallıkları içerisinde bulunamıyordu. Ve bu kaçınılmaz bir sonucun kanıtıydı ki, eğer kendileri için her hangi bir Black Stone kaynağı elde edemezler ise, bu onların lider uluslar arasındankopup kıta üzerindeki ikinci sınıf bir ulus statüsüne gerilemelerine neden olucaktı. Serendia dan Black Stone istediler, ama asıl problem alt sınıf kadrosuydu. Salgın,savaş ve felaketler onların sayılarını azaltmış ve kalanlarının da sürekli meydana gelen vahşi kabile akınlarından ve onların talanlarından dolayı yorulmasına sebep olmuştu. Bu kesimi, savaşa asker olarak göndermeye çalışmak, büyük bir gelir ve hazine kaynağı gerektiriyordu.

  Bu nedenle, Calpheon un GençKralı Guy Seric, savaş bütçesini geliştirmek ve arttırmak için atılımlarına başladı. Rahipleri ikna ederek, savaşın, onların ve tanrıları Elion' un eski, şaşalı ve ihtişamlı günlerine geri dönmelerini sağlayacağını söyledi.. bunun yanında ticaret loncalarının kendi ordularını yetiştirmelerine izin vereceğini ve her bir loncanın Media nın loncalarına eşit ve başa baş gidebileceği bir seviyeye ulaşabileceğinin sözünü verdi.

  Ve böylelikle Black Stone için savaş başlamıştı ama bu kez bu savaş, bir öncekinden farklı olarak, bir aç gözlülük savaşıydı.

  [​IMG]

  Elion Takvimi: Yıl: 276

  Keflan; Calpheon ve Serendia arasında olduğu için, ilk düşmesi gerekendi. Ama Calpheon, Serendia üzerinden Hidel kalesine ulaşmakta oldukça sıkıntı çekiyordu çünkü kale Cliff ve Armstrong isimli sefer ve keşifler sırasında oldukça ünlenen bir ikili tarafında korunmaktaydı. Cliff ve Armstrong un yerleşkesini oluşturduğu iki gözlem kulesi üzerine yapılan bir kaççarpışma dahi onların duruşunu hiç bir şekilde sarsamamıştı. Guy Seric, ordusunu ön hatlarda mükabil kuvvet olarak organize etti ve bu süre içerisinde askerleri arasından 300 elit savaşçıyı kordine ederek Valenos a doğru sürdü. Valenos ve Serendia düzlükleri arasında akan nehir, Hidel kalesine kadar uzanmaktaydı. Hidelde bulunan askerler gecenin bir vakti nehirden gelen habersiz saldırıya karşı çaresiz kalmışlardı. Saldırının duyumunu alan Cliff, güçlerini Hidel e doğru geri çevirdi ama vardıklarında her şey artık çok geçti..Kale alevler içerisinde yanıyor ve Guy Seric hiç bir yerde görünemiyordu.

  [​IMG]

  Elion Takvimi Yıl: 277

  Gözlem kuleleri etrafında konuçlanan Carpheon kuvvetleri, Hidel kalesindeki alevlerin yükselişi ile saldırılarına başladılar. Aslında, Serendia için asıl problem teşkil eden şey,Kral Crucio idi. Hidel kalesinin kralı, kaçmayı başaramamış ve Guy Seric tarafından tutsak edilmişti. Guy Seric, Cliff'e bir elçi göndererek Crucio nun üç koşulun kabul edilmesiüzerine serbest bırakılacağının haberini verdi.

  Hidel güçlü ve kuşatma kabiliyetine sahip olabilecek bir ordu toplamıyacaktı özellikle kuvvetlerin konuşlandırıldığı gözlem kuleleri çevresinde. Hidel in bütün diplomasi ve ticaret girişimleri, Calpheon kontrolü ve gözlemi ile altında olucaktı. Ve son olarak, Serendian daki bütün Black Stone lar Calpheon'a ait sayılacaktı.

  Elion Takvimi Yıl: 278

  Crucio'nun Hidel e geri dönmesinden önce bir başka yıl daha geçmişti. Bu süre içerisinde, Olvia savaşmadan teslim oldu ve Calpheon un direk kontrolü altına girmeyi kabul etti. Keflanın madenleri ve Serendian ayrıştırıcıları Black Stone çıkarımı için ele geçirilince, Guy Seric, dikkatini babasının bir kum fırtınası nedeniyle zamanında gömülmüş olduğu Black Desert a doğru çevirdi. Guy Seric, şuna inanıyordu; eğer Black Desert in kontrolünü ele geçirebilirse, bu ona bilinen dünyanın ve ötesinin tam hakimiyetini ve fetihini sağlayacaktı.

  Ama başka bir ittifakın oluşması olasılık dışıydı. Ve Guy'ın Hidel den güçlü bir destek almadan Media yı geçmesi olması muhtemel şeylerin arasında sayılabilecek bir şey dahi değildi. Böylelikle, Guy Seric; ordusunun gücüne güç katmak ve sayısını arttırmak için paralı askerler tutmaya karar verdi. Problem, onların maaşları için savaş bütçesi oluşturabilmekti.. ve bunu gerçekleştirebilecek, Keflan ve Serendia madenlerinden çıkan Black Stone ların çıkış sürecini tamamlayabilmesi için geçecek süreye Guy Seric' in sabrı yoktu.

  Ve böylelikle Calpheon'un kralı yapmaması gereken bir şey yaptı. Vergileri şu ana kadar duyulmamış bir seviyede arttırdı. Bu, huzuru ve barışı yeni yeni bulmaya başlamış alt sınıf için tamamiyle bir felaket demekti. Elion rahipleri dahi bu vergiden paylarına düşeni almışlardı ve tüccar loncalarının ordusu kraliyet ordusu tarafından ellerinden alınmış ve ana ordu saflarına katılmıştı.

  [​IMG]

  Elion Takvimi Yıl: 281

  Kralın rüyası zamanın akışına karşı direnememişti. Aslında, salgından beri; feodal sistem ayakta zorduran, oldukça hasarlı bir yapı gibiydi.. ve alt sınıf şimdi kendi değerlerinin ve ticaret ile gelen servetinin farkına varmıştı. Asiller, rahipler, köylüler... Hiç kimse, kralın yaptıklarını ve yapacaklarını devam ettirmesini istemiyordu. Ve zehirli bir içkinin yardımı ile Calpheon un kralı rüyasının gerçekleştiğini göremeden bu dünyadan göçüp gitti..

  Ve bunu tekabülen yeni düzen ve devlet rejimi içerisinde, her bir sınıfı temsil eden senatörler ve bu senatörlerin oluşturduğu parlementer bir hükümet Calpheon un yeni halini oluşturdu.

  BD - Görseller

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


  Character Creation
  Character Gameplay

  Eylem mücadele ve ekonomik Sandbox MMO hayranları için, Black Desert tamamen kaçırılmaması gereken bir oyun!

  3 yıldır sabırsızlıkla bekliyorum :)

  Resmi Web Sitesi
  Black Desert

  Bu da benim seçeceğim karakter
  [​IMG]
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 2. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  Oyunu oynadıkça hasar alınan kıyafetlerin gerçekçi görünümü
  tabii ki durabilty yenileme olayı bunda da var

  [​IMG]

  Ps. topik'te düzenleme yapamadığım için ekstra videoları buraya ekliyorum

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 3. Advance

  Advance  

  Kayıt:
  27 Ocak 2008
  Mesajlar:
  11.577
  Beğenilen Mesajlar:
  19
  Ödül Puanları:
  48
  Herhangi bir büyücü tarzı karakterde kocaman kaya fırlattığın bir skill var mı bu oyunda acaba?
   
 4. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  Bu mesaj Advance rumuzlu uyeden alinti yapildi
  Oynamadım ama izlediğim videolarda göremedim
  izlemek istersen mage skiller aşağıdaki videoda var
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 5. Nina Ricci

  Nina Ricci exlmanager

  Kayıt:
  19 Ekim 2009
  Mesajlar:
  10.293
  Beğenilen Mesajlar:
  30
  Ödül Puanları:
  48
  Eline sağlık hacım :beer:
   
 6. Rewind

  Rewind Admin

  Kayıt:
  1 Ekim 2007
  Mesajlar:
  9.533
  Beğenilen Mesajlar:
  43
  Ödül Puanları:
  58
  Şehir:
  New York
  Çok yararlı bi konu olmuş başlayacak olanlara fazlasıyla bilgi veriyor eline sağlık :muck:
   
 7. Brahim

  Brahim psuser

  Kayıt:
  26 Temmuz 2012
  Mesajlar:
  1.509
  Beğenilen Mesajlar:
  13
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Photographer
  Şehir:
  İzmir/Ayrancılar
  Ciddi söylüyorum oyun çok farklı
  ve göz alıcı ama dediğim gibi ben bu oyunu oynarsam psikolojimi bozarım.
   
 8. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  Yeni class eklendi arkadaşlar :beer:

  Keum Soorang

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]


   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 9. Mirage

  Mirage rank8

  Kayıt:
  30 Haziran 2007
  Mesajlar:
  5.453
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  @Wicked Gerekirse tek classla çıksın da çıksın yani deneyelim artık :lolmuch:
   
 10. Warmoon

  Warmoon olduser

  Kayıt:
  17 Nisan 2008
  Mesajlar:
  1.673
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  SA xd
  Güzel oyuna benziyor. Sağlam bir ekran kartı aldıktan sonra gelirse başlayabilirim.
  Benim için oyunda features kısmı grapichs kısmından her zaman bir adım önde olmuştur.
  Eğer Sağlam features varsa çok iyi bir oyun olabilir.
   
 11. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  YEAH! 3 ay içinde EU'da closed betasının' başlatılması planlanıyor :beer:
  gelsin artık şu oyunu oynamadan kalpten ölecem diye korkuyorum :D

  Kod:
  Currently Black Desert is in open beta in Korea. But it is scheduled to start closed beta in NA and EU in Q1 2015.
  Şu an çok mutluyum :kalp:

  Ben karakterimi şimdiden seçtim :beer:

   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 12. Saian S.S

  Saian S.S gamer

  Kayıt:
  16 Nisan 2007
  Mesajlar:
  4.149
  Beğenilen Mesajlar:
  5
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Patron
  Şehir:
  Yeşilpınar
  Sistem gereksinimleri nelerdir? Ona göre pc toplayacağım.
   
 13. Mirage

  Mirage rank8

  Kayıt:
  30 Haziran 2007
  Mesajlar:
  5.453
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Bu mesaj Wicked rumuzlu uyeden alinti yapildi
  Ben de sorceress düşünüyorum şu an. hatta tam olarak bu görünümü yapabilirim beğendim bayağı :P
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 14. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  Bu mesaj Saian S.S rumuzlu uyeden alinti yapildi
  [​IMG]
   
 15. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  Bu mesaj Mirage rumuzlu uyeden alinti yapildi
  aynı tercihi yapmışız :) ve o gösterdiğin resimdeki hatun ilk o karakteri açtığında otomatik olarak gelen hazır hatun :)
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Ekim 2015
 16. CezaAlp

  CezaAlp olduser

  Kayıt:
  5 Kasım 2007
  Mesajlar:
  3.196
  Beğenilen Mesajlar:
  79
  Ödül Puanları:
  58
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Ders Başı !!!
  Bu mesaj Wicked rumuzlu uyeden alinti yapildi
  fx6300 var acaba sıkıntı çıkarırmı ?
   
 17. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  Bu mesaj CezaAlp rumuzlu uyeden alinti yapildi
  en düşük i5 işlemciye eşdeğer dediğin işlemci ama iyi bir ekran kartına ihtiyacın var
   
 18. Mirage

  Mirage rank8

  Kayıt:
  30 Haziran 2007
  Mesajlar:
  5.453
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  @Wicked

  Biliyorum biliyorum başlangıç tipi olduğunu. :P Kafam eserse öyle bile bırakabilirim yani o kadar iyi yapmışlar :P
   
 19. Wicked

  Wicked Game Designer

  Kayıt:
  1 Mayıs 2007
  Mesajlar:
  4.658
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  38
  Meslek:
  Concept Artist
  Şehir:
  İst./Üsküdar
  oyun çıkaydı iyiydi :olucem:
   
 20. Mojito

  Mojito  

  Kayıt:
  3 Kasım 2008
  Mesajlar:
  3.690
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  -----
  Bu mesaj Wicked rumuzlu uyeden alinti yapildi
  +1 :thumbsup: