Prestij

Tanınıyorum
Fre3sTyLe demiş ki:
Bence Benım Ugurum sılahı elıxır ı ve lucky ı yavasca tam karesıne koyarak sonra fuse yazısına basılı tutup 3 sanıye bekledıkten sonra bırakırım vee +5 olur ( not sadece benım taktıgım )
Hehe, ilginç bir taktik :)

Prestij demiş ki:
Fre3sTyLe demiş ki:
Bence Benım Ugurum sılahı elıxır ı ve lucky ı yavasca tam karesıne koyarak sonra fuse yazısına basılı tutup 3 sanıye bekledıkten sonra bırakırım vee +5 olur ( not sadece benım taktıgım )
Hehe, ilginç bir taktik :)
Ben bgun denedım +3 den baska bısı basılmıyo o yontemle :P

birazda ben tecrubelerimi anlatayım. son sete kadar +3 ten yukarıyı zorlamamaya calıstım genelde, denedıgımde cok oldu tabı. yer faktorune gelınce kesınlıkle ınanıyorum ıtemlere cok defa + bluu denedım yerımı degıstırınce sansında degısıtıgını gordum nedense, hotanda sandıgın onunde onca kısıye laka ragmen ıyı tuttugunu farkettım. bir keresinde sandık dolmus vaponları koyacak yer bulamadım hemen orda +3 ten +4 yaptım dalgınlıkla luk tozunu koymadan +5 olmustu. şanslı ıtemlerede kesınlıkle ınanıyorum tecrubelerım canavardan dusen ıtemlerde stady 3 4 olması, kendimiz stady basarsak bır etkısı olmuyor ama hic stadysi olmayan itemler hemen patlıyor o patlayan iteme stady basınca +1 daha fazla yiyor gibi geldi bana. birde ısrarcı olmanın şansı artırdıgını gordum ilk önce item + basarken patlayana kadar basılmalı genelde 3 4 te patlar zaten sonra 5 olur. itemin üzerindeki luky olayının bir faydasını goremedim acıkcası normal itemlerle luky si olan itemler yada sonradan luky basılan itemler aynı değerlerde patladı. bizim internet bağlantı hızımızın + basmakta etkisi olduğunu gördüm bircok ınternet sayfası acıkken genelde patladı. birde dikkat ettim, demekki o kadar cok deniyorumki + yada bluu basarken o ışıklı nesne dönerken ışıklardan tuttuğunu yada tutmadığını anlıyabiliyorum orda patlamasından yada tutmasından önce. + basarken her + basışında aynı monotonlukta basmanın faydasını gördüm hızını yada şeklini değiştirince patladı genelde. birde şanslı zamanların olduğuna inanıyorum hangi zamanda yada ne şekilde olduğunu cözemedim ama aynı item +3 bile zor olurken başka zaman hic zorlamadan +5 oluyor. premium olmasının + yada bluu basmada etkili olduğunu farkettim. + yada bluu basarken hic tutmuyorsa oyundan cıkıp tekrar girmenin şansı değişitirdiğini gördüm. bilgisayarda tek çarın açık olması şansı artırıyor. yerden düşen itemde immortal varsa + yeme olasılığının düşük olduğunu gördüm nedense tutmuyo immortallı itemi +5 yapıncaya kadar cok sayıda elixir harcadım, sonradan para ile aldığımız immortalın etkisini tecrübe edemedim hiç almadım çünkü. bütün bunlar benim tecrübe ile edindiğim kanaatlerdir doğrudur yada yanlıştır bilmem. şimdiye kadar 1 tane +7 çok sayıda +5 yaptım +6 yaparkende çok item patlattım. umarım faydalı olmuşumdur

Bence en onemlı sey sans tabıkı ole dıyebılırsınız full lag ta hıc luck sız +7 yaptım ordan soluyorumama kalkan npc dı +9 a basarken pufffffffff:D

h&a

rank8
basasrken biri sana pm atmamali( tecrübe ile sabittir )yada kimsenin olmadigi bölge daha ii oluyor genelde.ama bu sabah 85 eu itema hic bluesu olmayan +5 bastim tekde guild ve uniondan hic pm gecmedi at üstünde idim basma sirai türkiye saati ile 08:00 yanan tabletten hemen sonra basilmasi da itemda tumasini fakat baska bir özelligin düsmesini saglar........

Bende şöle diyim mesela +6 bascaksınız ilk önce pazardan +5 itemler alın düşük lvl bulmaya çalışın 22+5ler falan ve onları lucky kullanmadan basin yani fail yapın onları yapmaya çalışın.Böle böle 4-5 kere fail yapın.Sonra kendi iteminize normal olarak basın %80 tutcağını görüceksiniz.

+ basmayı etkileyen faktörler yoktur.
Hotanın ortasındada +3 bastım ben 1 kere bile yanmadan
Premium yok
+ basma şans işidir hiç bir taktiğe uyupda onu yapmayınız
100% değildir...

Buna karşı çıkan varsa tartışabilirim...

Çünkü bunun bir açıklaması yoktur
Şans işidir

artık bu yazılanların tamamen yalan olduğunu düşünüorum bakın 0 lag şehir dışındayım üstümde lucky olan 4item var ve bu yazılanları teker teker denedim ve sadece +3 basamadım +3 en fazla +2 basabildim ve 15m harcadım herşeyi denedim ucuz olsun die shield basmayı denedim ve 3kere farklı shield üzerinde denedim hani şanslı şansız item konusu fakat ne oldu olan şey en fazla +2 bukadr inanıp herşeyi yaptıktan sonra +3 bile yapamamak sinir bozucu bakın tek açıklaması vardır bu işin
ŞANS+ŞANS bukdar gerisi hikaye...

Bence direkt en hızlı biçinde + basmak en iyisidir benim charda kaç defa + bastım patlamadı lagsız bir ortam önemlidir.

lol12 demiş ki:
Bende şöle diyim mesela +6 bascaksınız ilk önce pazardan +5 itemler alın düşük lvl bulmaya çalışın 22+5ler falan ve onları lucky kullanmadan basin yani fail yapın onları yapmaya çalışın.Böle böle 4-5 kere fail yapın.Sonra kendi iteminize normal olarak basın %80 tutcağını görüceksiniz.
Ya silahların hiçbirisi yanmazsa?

bana gore ise silahin fiziksel atak yuzdesi ne kadar az ise basma oraniniz o kdar artiyor
sonucta fiziksel atak gucu yuzdesinide artirabiliyoruzz alchemy yoluyla o da silahimizin atak gucunu artirabiliyor benim silaha dun gce +7 bastim ben fiziksel atak yuzdesi %0 satt 3,4 siralarinda lagsiz bi yerde bastim saddce luyc stone ve liyc dress vardi bende

wallahi ben 1 kere -ama sadece 1 kere- + bastım +7ye kadar...

onuda 5-6 günde filn yaptım..

tek yaptığım ilk gün +3e bastıktan sonra hergün 1er 1er basmaktı...

ha bide dwde gıda tüccarının -ekrana göre- sol çaprazında basıyordum ;:D hepsi tuttu

yani şanslı kordinant tutuyo bence...

acaba +8 denesemmi :D

rifrif demiş ki:
artık bu yazılanların tamamen yalan olduğunu düşünüorum bakın 0 lag şehir dışındayım üstümde lucky olan 4item var ve bu yazılanları teker teker denedim ve sadece +3 basamadım +3 en fazla +2 basabildim ve 15m harcadım herşeyi denedim ucuz olsun die shield basmayı denedim ve 3kere farklı shield üzerinde denedim hani şanslı şansız item konusu fakat ne oldu olan şey en fazla +2 bukadr inanıp herşeyi yaptıktan sonra +3 bile yapamamak sinir bozucu bakın tek açıklaması vardır bu işin
ŞANS+ŞANS bukdar gerisi hikaye...

Sana kesinlikle katılmıyorum. Çok basit düşünüyorsun. Programlama bilen insanlar sadece şans deyip geçmezler bu işe. Çünkü işin içinde bilmediklerimiz var. Alchemy sistemi sonuçta oyun içindeki programlamaya dayalı bir sistem. Bunu nasıl programladıklarını bilmiyoruz. Burda demek istediğim. Sro yapımındaki bir yazılım mühendisi achemy sistemindeki + basımı için mesela şöyle bir kod yazmış olabilir: +1 basımı %90 oranında gerçekleşsin. +5 basımı %10 oranında gerçekleşsin. Şu şu kordinatlardaki bir daire belirtebilir kordinatlarda yada tam bir nokta verip bu noktadaki +5 basımı %20 oranında başarılı olsun. bunu çok basitçe kodlayabilir. Yani sonuç olarak hiç birimiz hangi temellere dayandığını kesin olarak bilmiyoruz. Bu yüzden ben sadece şans taktiği yok diyen arkadaşlara katılmıyorum. Bu konuyu açan arkadaşımız çok mantıklı düşünmüş. Ben bu konu üzerinde araştırıp özellikle çalışıyorum oyun içinde denemeler yapıyorum. Herkes ufak tefek kesin olarak üst üste deneyip %50 üzerinde taktiksel olarak tuttuğuna inandığı şeyleri yazarsa gerçekten biryerlere varılabilir. Yine şans şans diyen arkadaşlar için: ben oynadığım serverde sürekli gözlemliyorum hep sabit belli kişiler +7 be üzeri basıyorlar. Diğer oyunculardan çok nadir çıkıyor. Peki bu adamlar her seferinde mi şanslı ? Elbet uraşıp deneyip kendilerine göre taktikler oluşturmuşlar ki sürekli belli kişiler basıyor. Oyunun altında çalışan kodları görmediğimiz için hurafe demekte yanlış oluyor. Ana konudaki herşeyi okudum hepsinin programlama açısından yapılabilirliği mevcut. Mesela şanslı item olayı çok basitçe olablir. Her itemin oyun içinde bir kodu var bütün itemler oyun databasesinde takip edilebiliyor rahatca. 1 iteme kod kısmında çalışan şans faktörü eklemiş olmaları çokda olası bir durum... Bende gözlemlerim araştırmalarım sonucu kesinleştirdiğim birşey bulduğumda sizlerle yaplaşacağım...

Şanslı kordinat olayına bende inanıyorum çünkü bugüne kadar bastığım tüm +7 ler aynı yerlerde geçti..

Ama bazı itemler kordinat mordinat dinlemiyor +4 bile olmuyor...

Bende oyuncu ismi çok etkili olabiliyor... Mesela A charında geçecek item B charında geçmiyo... Bunda bir nive lw etkiside olabilir...

Mesela yüksek lw itemlere her zaman düşük lw hatta 1lw charda artı basarım... Ve her daim işe yarıyor...

Sana kesinlikle katılmıyorum. Çok basit düşünüyorsun. Programlama bilen insanlar sadece şans deyip geçmezler bu işe. Çünkü işin içinde bilmediklerimiz var. Alchemy sistemi sonuçta oyun içindeki programlamaya dayalı bir sistem. Bunu nasıl programladıklarını bilmiyoruz. Burda demek istediğim. Sro yapımındaki bir yazılım mühendisi achemy sistemindeki + basımı için mesela şöyle bir kod yazmış olabilir: +1 basımı %90 oranında gerçekleşsin. +5 basımı %10 oranında gerçekleşsin. Şu şu kordinatlardaki bir daire belirtebilir kordinatlarda yada tam bir nokta verip bu noktadaki +5 basımı %20 oranında başarılı olsun. bunu çok basitçe kodlayabilir. Yani sonuç olarak hiç birimiz hangi temellere dayandığını kesin olarak bilmiyoruz. Bu yüzden ben sadece şans taktiği yok diyen arkadaşlara katılmıyorum. Bu konuyu açan arkadaşımız çok mantıklı düşünmüş. Ben bu konu üzerinde araştırıp özellikle çalışıyorum oyun içinde denemeler yapıyorum. Herkes ufak tefek kesin olarak üst üste deneyip %50 üzerinde taktiksel olarak tuttuğuna inandığı şeyleri yazarsa gerçekten biryerlere varılabilir. Yine şans şans diyen arkadaşlar için: ben oynadığım serverde sürekli gözlemliyorum hep sabit belli kişiler +7 be üzeri basıyorlar. Diğer oyunculardan çok nadir çıkıyor. Peki bu adamlar her seferinde mi şanslı ? Elbet uraşıp deneyip kendilerine göre taktikler oluşturmuşlar ki sürekli belli kişiler basıyor. Oyunun altında çalışan kodları görmediğimiz için hurafe demekte yanlış oluyor. Ana konudaki herşeyi okudum hepsinin programlama açısından yapılabilirliği mevcut. Mesela şanslı item olayı çok basitçe olablir. Her itemin oyun içinde bir kodu var bütün itemler oyun databasesinde takip edilebiliyor rahatca. 1 iteme kod kısmında çalışan şans faktörü eklemiş olmaları çokda olası bir durum... Bende gözlemlerim araştırmalarım sonucu kesinleştirdiğim birşey bulduğumda sizlerle yaplaşacağım...
dediğin gibi her serverda belli adamlar basıyor bu itemleri demekki bu işin bir sistemi var. ne kadar basmayı denersen o kadar çok anlarsın bu sistemi her seferinde yeni birşey öğrenirsin.
herkesin bildiği sakin zamanda sakin bi yerde basmak işimizi biraz daha kolaylaştırıyor ben buna ek olarak lucky powderları toplu almanızı önericem. 50 şer tane alıp oyle kullanın belki saçma bir şeydir ama ben en az 10 itemde denedim ve istediğimi bastım aşağıdaki linkte de bunlardan biri mevcut :dance:
http://img844.imageshack.us/i/sro2011022102200661.jpg/

Bence lagsız yere gidilcek die bi kural yok tamam bazılarımızda şans olabiliyor lagsız yerde ama ben hotanın göbeginde bankanın dibinde +8 bastım arkadaşların dedigi gibi biraz itemin şansı biraz kendinizin şansı birazda cebinizden harcadıgınız paranın şansı pre plus vs gibi ama anlam veremiyorum +10 veya +11 e kadar nasıl basıyorsunuz ben +8 e geldimmi ellerim titriyor açıkcası :) arkadaşlardaki cesareti taktir ediyorum gerçekten. :dance:

Lagsız olması işe yarıyor... Bunu kesinlikle denemelerim sonucunda söyleyebilirim... Lakin fark ettiğim şöyle bir unsur oldu... Statları güzel itemlere artı basarken çok daha fazla elixir harcıyorum... Düz npc iteme 5elixirde +5basabilirken statları süper bir iteme +5 için onlarca elixir harcadığımı biliyorum... Sizcede bu şans mı?

Yukarı Alt