Prestij

Tanınıyorum
Birçok arkadaş israrla şanslı koordinatların olduğunu söylüyor, biraz komik ama sizce mümkünmü :) herkesin bildiği bi devlet sırrı varda bizmi bilmiyoruz. Mesela Hotan da X-71 , Y-10 koordinatı :)

ben silaha + basmayı deneyeceğim zaman genelde gece 11-12 saatleri arasında ve hotan atçının arkasında bulunan yerleşkelerden birine geçerek otururdum daha sonra hiç zaman kaybetmeden sliaha + basardım yani basayımmı basmayayımmı diye tereddüt etmeden silah 1 kere yansa bile 2. de +4 olurdu sonra astral ve immortal basar ve silahı +7 yapardım şöyle söyleyeyim silahın +4, +7 ve +9 zamanları en kritik zamanları bunun dışında basıldığında yani +1,+2,+3, +6 ve +8 bunlar rahat basılabiliyor buradaki önemli nokta +4 ve + 7 yi tutturma inanın +7 olan silaha +8 i deneyin o silah +8 olur ben tecrübelerimle yaşadım bir keresinde +8 silaha +9 basarken yandı :)

Prestij

Tanınıyorum
jackals demiş ki:
Üzerindeki sette fazla sayıda Lucky varsa daha kolay artı basılıyor.
Düşük levellerde bi ara setimin tamamına 3-4 er tane Lucky stone basmıştım, 8 li partilerde 3-4 kişide aynı görev olduğu halde görevlerin abartısız %70 i bana düşüyordurdu, premium yokken bile +5 çok rahat basıyordum nedense. Acaba bu şekilde şansımız mı artıyor, sizce bir etkisi olabilimi ?

Caliante demiş ki:
jackals demiş ki:
Üzerindeki sette fazla sayıda Lucky varsa daha kolay artı basılıyor.
Düşük levellerde bi ara setimin tamamına 3-4 er tane Lucky stone basmıştım, 8 li partilerde 3-4 kişide aynı görev olduğu halde görevlerin abartısız %70 i bana düşüyordurdu, premium yokken bile +5 çok rahat basıyordum nedense. Acaba bu şekilde şansımız mı artıyor, sizce bir etkisi olabilimi ?
sanmıyorum fakat eminde degilim eger öyle ise 3degre 4degre luck li seti cekerim üstüme öyle basarım :beer:

Bu işin uzmanı olarak birazda ben konuşayım. Hepimizin bildiği şans etkileyen faktörler dışında her itemin kendine has bir şans faktörü vardır, diğerleri (luck stone, şans tozu pre vs.) bu faktörün üzerine eklenir
. Nitekim hepiniz bilirsiniz bazı itemler 1 kerede +3 +4 olurken bazıları çok uğraştırır. Basit bir yöntem söyleyeyim. Bir itemi pudrasız +3 yapabiliyorsanız oitemin +9 olabilme ihtimali yüksektir. İkincisi + basma olayı serverın yanıt verme süresiylede alakalıdır. Eğer bağlantınız kötüyse yanma olasılığı yükselir. oyun içerisinde bağlantınızın ne denli akıcı olduğunu öğrenmek için kamerayı gökyüzüne yönlendirirn ve + basmadan bir süre bulutların akıcılığını izleyin. Son olarak + basarken item üzerinde bir parlama belirir. Bu parlama itemin bahsettiğim şans faktörünü gösterir aslında.Fuse tuşuna bastığınız anda oradaki parlama ne kadar hızlıysa ve takılmıyorsa o itemin + tutmaihtimali o denli yüksek olur. Ben bu yollarla setimi +6 +7 yaptım ve +9 da glavim oldu. Deneyen pişman olmayacaktır..

calienteye katılıyorum bi tane 32 sos sworda zamanında en az 20 tane elixir weapon harcamışımdır :D ama normal 38 lik speara ilk denememde +3 basmıştım :D

Prestij

Tanınıyorum
zagaron demiş ki:
Bu işin uzmanı olarak birazda ben konuşayım. Hepimizin bildiği şans etkileyen faktörler dışında her itemin kendine has bir şans faktörü vardır, diğerleri (luck stone, şans tozu pre vs.) bu faktörün üzerine eklenir
. Nitekim hepiniz bilirsiniz bazı itemler 1 kerede +3 +4 olurken bazıları çok uğraştırır. Basit bir yöntem söyleyeyim. Bir itemi pudrasız +3 yapabiliyorsanız oitemin +9 olabilme ihtimali yüksektir. İkincisi + basma olayı serverın yanıt verme süresiylede alakalıdır. Eğer bağlantınız kötüyse yanma olasılığı yükselir. oyun içerisinde bağlantınızın ne denli akıcı olduğunu öğrenmek için kamerayı gökyüzüne yönlendirirn ve + basmadan bir süre bulutların akıcılığını izleyin. Son olarak + basarken item üzerinde bir parlama belirir. Bu parlama itemin bahsettiğim şans faktörünü gösterir aslında.Fuse tuşuna bastığınız anda oradaki parlama ne kadar hızlıysa ve takılmıyorsa o itemin + tutmaihtimali o denli yüksek olur. Ben bu yollarla setimi +6 +7 yaptım ve +9 da glavim oldu. Deneyen pişman olmayacaktır..
Evet, bu durum benimde dikkatimi çekmişti. Artı tutacak item gerçekten kendini hissettiriyor.

Bir şeyi unutmuşum bildiğiniz gibi silahlarda renk değişimi vardır. +3 +5 +7 ve +9 da renkler değişir. Silahlar için renkten sonra bastığınızda gelme ihtimeli çok saha yüksektir. Şöyle bir örnek vereyim. +tutma ihtimali herzaman %50 dir. Yani ya tutat ya tutmaz yazı tura gibi ancak bu % 50 nin % 30-40 ı renkten sonra tutar yani +3 ten +4 , +5 ten +6 yada +7 den +8 ancak+4 ten +5 , +6 dan +7 veya +8 den +9 tutturma olasılığı her zaman daha zordur bu olasıolık % 10-20 arasıdır. Bu anlattıklarım itemler için geçerli değil.

Prestij

Tanınıyorum
İlginç bir yaklaşım gerçekten, bu varsayıma katılan başka arkadaşlarda varmı acaba.

- İtemin Durability sinin yüksek yada düşük olması bu olasılığı değiştirirmi ? Mesela Durability : 20/210 iken mi daha şanslı oluruz yoksa Durability : 210/210 ikenmi, yani itemin tamir ettirilmeden basılması veya tamirden sonra , kimi arkadaşlarımız ne alaka diyecek ama olasılık olarak bizzat denedim çok farkediyor.
- Şanslı koordinat olayına inanıyor musunuz ?

1 -hiç farketmiyo +5 e gecen itemlerin cogunda durabilitinin birkaç deger düşük oldugunu gördüm ( Nadiren kendi bastıgım itemlerin durabilitisi düşüktü)( hatta arkadaslarımdan biri nerde elixir weapon bulsa orda elindeki silaha basardı.Adam sallamaya +7 bow yapmıstı o sekilde)

2- + bastıgımda hep aynı koordinatta oluyodum nedendir bilinmes sanki char kendiliginden gidiyo oraya:D

Prestij

Tanınıyorum
edi3333 demiş ki:
- İtemin Durability sinin yüksek yada düşük olması bu olasılığı değiştirirmi ? Mesela Durability : 20/210 iken mi daha şanslı oluruz yoksa Durability : 210/210 ikenmi, yani itemin tamir ettirilmeden basılması veya tamirden sonra , kimi arkadaşlarımız ne alaka diyecek ama olasılık olarak bizzat denedim çok farkediyor.
- Şanslı koordinat olayına inanıyor musunuz ?

1 -hiç farketmiyo +5 e gecen itemlerin cogunda durabilitinin birkaç deger düşük oldugunu gördüm ( Nadiren kendi bastıgım itemlerin durabilitisi düşüktü)( hatta arkadaslarımdan biri nerde elixir weapon bulsa orda elindeki silaha basardı.Adam sallamaya +7 bow yapmıstı o sekilde)

2- + bastıgımda hep aynı koordinatta oluyodum nedendir bilinmes sanki char kendiliginden gidiyo oraya:D
Bu konuda daha çok kişi deneyimlerini bizlerle paylaşır ise belki daha net bir sonuca ulaşabilir.

ilginç izlenimler var
bazılarna bnde şahit oldum.
ancak bn bi keresinde hotanda (yüzüküde,yani meydana yakın yerde,yani bir çok charın olduğu yerde) tek seferde +5 shield yapmuştım.
yine 10 seferde bomboş bir yerde +3 +4 yapamadığımıda biliyom :S

ama taktikler etkiler bence :)

Takımı
Galatasaray
(zagaron) :+ Basarken item üzerinde bir parlama belirir. Bu parlama itemin şans faktörünü gösterir aslında. Fuse tuşuna bastığınız anda oradaki parlama ne kadar hızlıysa ve takılmıyorsa o itemin + tutma ihtimali o denli yüksek olur.

Bu arkadaş doğru söylüyor. Ben böyle +9 bastım astral yok immortal yok steady yok düz bastım .. :headbang: :curtain:

Alın bir +9 da benden :D

- Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Bencede diğer arkadasların bahsettiği gibi o itemi.. kullanmak cook onemlii. ( ozellıkle weopan )
ve arka arkaya isterseniz 500 tane elixier yakın olmazsa olmaz... Beklemek herzerzamn iyi bir secenek...
Steady Tableti.. kesinlikle kullanılmalı..
ayriyetten su oınce tamir işine bende inanıyorumm ve durabilty stone basmakta onemli...
+ basarken genelikle ılk once blue basıyorummm (+3 den sonra) sonra + denıyorumm...
dikkat ettiğim diger bir konu ise bastıgım ıtemın daha once +5 ve ustunden yanmamıs olması... ( belkki sacma ama bana ole bır hıs uyandırdı :D )
+7 +8 +9 basmak tamamen Sabır işi... en az 1 hafta aralıklarla denemek lazım.... ve Lucky stone ımmortaL sız kesinlikle denenmemeli....

+ basmak aslında zevkli bir iş. ancak delirdiğin zamanlarda olabılıyor :D
tamamen zamana ve sabıra baglı bence.....

NOT : Ben herzaman + basarken Bot kasıyo oluyor :D
( bu şekilde bircok +7 ve 1 kere +9 bastım )

Yukarı Alt