35. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda, ev sahibi İspanya ile finalde karşılaşan Rusya, şampiyon oldu.

İspanya'nın başkenti Madrid'de sona eren şampiyonanın 14. gününde, şampiyonluk ve üçüncülük-dördüncülük maçları yapıldı.

Geçen yılın Dünya Şampiyonu ev sahibi İspanya, ilk yarısını 34-31 önde kapadığı çekişmeli geçen mücadelede, Rusya'ya tek sayı farkla 60-59 yenildi. Büyük çekişmeye sahne olan final karşılaşmasının ilk periyodunu 22-11 önde tamamlayan İspanya, üçüncü periyottan da 3 sayı farkla 49-46 galip ayrıldı.

Karşılaşmanın son bölümünde 10 sayı bulan ev sahibi takım karşısında 14 sayı atan Rusya, karşılaşmadan 60-59 galip ayrılarak 35. Avrupa Erkekler Basketbol Şampiyonası'nda birinci oldu.

NBA Ligi takımlarından Utah Jazz'da oynayan Andrei Kirilenko'nun 17 sayı kaydettiği karşılaşmada İspanya adına en fazla sayıyı 15 basketle atan isim ise Jose Calderon oldu.

LİTVANYA 3'ÜNCÜ OLDU

Şampiyonanın 3.'lük-4'üncülük mücadelesinde ise Litvanya ile Yunanistan karşılaştı.

Rakibini 78-69'luk skorla yenmeyi başaran Litvanya, şampiyonayı üçüncü sırada tamamladı ve bronz madalya kazandı.

Litvanya'da Ksistof Lavrinoviç 19 sayıyla takımının en skorer ismi olurken, Yunanistan da ise 23 sayı kaydeden Nikolaos Zisis takımı adına en fazla sayı atan oyuncu oldu.

MVP KİRİLENKO
Rus Milli Takımı'nın yıldızı Andrei Kirilenko, şampiyonayı 18.1 sayı-9 ribaunt-2.5 asist-2.4 top çalma-1.9 blok ortalaması ile tamamlayarak takımını şampiyonluğa taşırken, turnuvanın en değerli oyuncusu ödülünün de sahibi oldu.

Kirilenko ile birlikte İspanya'dan Jose Calderon ve Pau Gasol, Almanya'dan Dirk Nowitzki, Litvanya'dan Rakunas Siskauskas şampiyonanın en iyi beşine seçidi.

bilgi için sağa ol şanssız ve iğrenç bir milli takımın ......ettiği maçlardı milli takım elenince izlemyi bıraktım!! Evil or Very Mad Ama rus kızlar üzülmesin diye yenilmişlerdir :lolmuch:

boroforamir demiş ki:
bilgi için sağa ol şanssız ve iğrenç bir milli takımın ......ettiği maçlardı milli takım elenince izlemyi bıraktım!! Evil or Very Mad Ama rus kızlar üzülmesin diye yenilmişlerdir :lolmuch:
rus kızlarda ispanyolların dikkatini çekmek için herşeyi yaptı :mrgreen:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
teşekkürler cidden hiç sevemedim şu basketbolu nasıl alışırım diye neler yapmadım ki kaan kural mı ne tombiş bir yorumcu var o sevdirir bana diye onu bile izliyordum son zamanlarda yok arkadaş hiç zevk almıyorum almayacağım :lolmuch:

beni bayanlar voleybol maçına götürün tıfılken çok giderdim nedense çok seviyorum voleybolu :mrgreen:

kaan kural iyi sunar :lol: o sunmazsa mac zevkli olmuyo izlemiyom
Rusya İspanya macından önce gene rusya ispanya bayanlar voleybol macı var dı :mrgreen:
ama baskette de tribün de ruslar var dı :mrgreen: ispanyalılar ondan yenildi :lol:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ehehehee güzelmiş keşke izleseydim ben genelde tenis maçlarını izliyorum orada ki tuvalet hakeminin asıl görevini de çözemedim ya neyse :lolmuch: :mrgreen:

Yukarı Alt