-Resim Silinmiş.

Pek çok arkadaşımız yorumlarını katmasına rağmen çok yanlış şeyler görüyorum kendi görüşlerimi açıklayayım.

Assasin ve Crossbow oyundaki en sağlam çarlar bence.

Assasin vs çift el veya tek el sword :Bir süikastçinin en rahat zorlanmadan yatırdığı çarlardır.çift el sword ne kadar uçuk damage ler vursada oyundaki en hantal çardır.Ne kadar güçlü olursa olsun bir str çara tek veya 2 felan atabilecek kadar güçlü vuruşlar yapamaz.Ama bunun aksine süikastçi oyundaki en seri vuruşlar yapan çardır.15 sn potunda etkisiyle hızlı bir şekilde karşısındaki rakibinin hp sini yıpratarak seri bi şekilde düşürür.Tek el sword ne kadar defansı olursa olsun kalkanında blok olursa olsun bıçakçıyı yenemez çünkü damage leri baya eziktir ve kalkanında blok da olsa assasin çok rahat öldürür.

Baltacı:Baltacı assasine karşılık gelen çar konumundadır.Nerdeyse aynı özelliktelerdir.Stun vs seri vuruşlar olarak.pvp lerde bi bıçakçı bi baltacı alır denge vardır ama item lvl vs. farkı varsa diğer taraf ezici çıkar....

İnt çarlar:Oyunda bazı kesimler mage i kral ilan etmişler.Yalnız bi karşılaştırma yaparsak sen mage e ne kadar armor da giydirsen naparsan yap hakkı tek vuruştur en fazla 2 vuruş.Bu kural değişmez özellikle 15 sn pot sınırı varsa.Rogue kesiminden bir çar çok rahatlıkla görünmez olup yanında tek saldırıyla öldürebilir.Bunu yalnızca cape pvp olarak düşünmemek lazım.Hunter thief trader vs job savaşlarında rogue geliyo tuzak atıyım belki tuzağa yakalanırda görürüm diye düşünemezsin.Sadece öldüğünü görürsün!

Crossbow: Bu çarla kapışma konusunda taktik savaşı olarak görüyorum çünkü rogue lar birbirlerini görebilirler buff basarak.Ama crossbow u avantajlı olarak görüyorum.

Assasinlerin silahlarının crt 21 e kadar çıktığını ve çok deli crt vurduğunu unutmayın !!

Şimdi gel gelelim crossbow çarlara:

Biz çinlilerin yani glavie vs. blade lerde yere düşürüp vurma olduğu için onlardan bile tırsıyorduk.Ama düşük damage vurdukları için bi str çarı yatırmaları çok zor.Ama gel gelelim bunu uzaktan vuruş yapan bir çara vermişler.Hemde çok uçuk damage lere çıkabilen bir çara.Job war da gezerken bir anda görünmezliğini bozan ve kendisine atak basmış olan bir crossbow a av olabilir herkes.Çünkü sana uzaktan vururken yere düşürüp yerde 2 li vuruş yapıp uzaklaştırırsa sen yanına gelene kadar büyük ihtimal ölürsün.Ama gene taktik vereyim hemen elimize kalkan takıp light 72 skilliyle yanında biterek 2 vuruşta işini bitiriyoruz.(Light 72 ışınlanması mutlaka açık olmalı.)

Crossbow çarların bir diğer özelliğide baya uzak mesafeden yıpratma vuruşu yapabilmeleri.Vuruşları düz vuruş gücünde oluyor ama kaçan bir ezik çara veya sağlam bir çar bile olsa etkili oluyor.Avrupalı çarlar arasında crossbowlara demin dediğim taktik gibi warriorlarda yanında bitme skilliyle(30 lvl skill i bütün warrior çarlar kullanabilir 2 1 hand sword ve baltacı yani) karşı koyabilirler.Mage lere veya diğer int çarlara şans tanımıyorum.!

İnt çarlara gelelim şimdide

Favorim kesinlikle warlock tur

daha ilk oynayışımdan itibaren yatmadan kastığım ve skillerinide çok beğendiğim bir çar.Hp emme skill i çok süper işe yarıyor belkide en önemli skilleri.Çünkü 15 sn potla kastığımız için bu açığı karşısındaki hayvanların hp lerini kendine çekerek karşılıyor.Saldırı olarak % 80 stun,uyutma skillerini kullanarak önce düşmanını durduruyor.Sonra 2 zehir skill ini karşısındaki çara vurunca tıpkı assasin kombosu gibi karşısındaki çarın hp si kırılıyor.Sonra benim tabirimle warlock nukesiyle son vuruşunu yapıyor.Ayrıca kendine sağlam defanslar vermekle beraber karşısındakininde defansını kırar.Bütün çarlara karşı favorimdir ama crossbow konusunda şüpheliyim.İnt çar kasacaklar mutlaka warlock olsunlar.

Cleric

healci çardır oyundaki en yüksek damage leri vuran çardır .Karşısındaki çarı olduğu yerde 10 sn kitleyebilir.40 ve 80 skillerini vurunca % 95 çarın hp si gidiyor anlam veremediğim bir olay var burda tamam hp komboyla tamamlar ama karşısındaki rakip o kadar yavaş olmayabilir !Yalnız unutmayın ki bu skill 10 lvl üstündeki çara tek vuruş atabilecek kapasitededir.Yalnız vurmak biraz zor en ufak damage yediğinizde bozuluyor ve tekrar dolması 1.5 dk .Ama inanın karşınızdaki adam ne kadar sağlam olursa olsun bu skill i yedikten sonra yatmıycak bir çar yok oyunda . Verdiği bufflar son derece güçlüdür bir çarı ölümsüz yapmaya yeter.onun sayesinde 2500 magical defansı görmüştü çarım

Bard

bu çarla fazla oynamadım ama edindiğim bilgiler şunlar.Karşısındaki rakibinin manasını kendine çeker.Kendisine sınırsız snow shield benzeri bir skill basabiliyor.Bastığı hız buff u sayesinde oldukça hızlı hareket eder ve party de 8 kişiye verebilir.(özellikle 60 lvl da açılan hız % 80 veriyor).20 lvl da açılan skilliyle 30 lvl a kadar olan saldırgan hayvanları passive yapar böylece çok rahat ölmeden kasabilirsiniz.20 lvl da açılan skilliyle beraber 5 kişiye kadar etkili alan vuruşları yapar.Klasik int çardır saz nukesi atar

Mage

İnt çarlar arasında en zor kasılanıdır.Yüksek damage veren çardır.Özellikle kendine atak basarsa gücü 2 katına çıkar ama hp si ve defansı düşer.İnt çar olması sebebiyle herkesin illa mage olucam diye abanmamasını öneririm çünkü sinir krizleri geçirebilirsiniz.15 sn pot yüzünden 3 5 damage yediğim hayvana yattım inanmak zor ama yatıyorsunuz maalesef.Ama benim yüksek lvl kastıranım var kapı gibi diyorsanız kasabilirsiniz çeşitliliği fazla olan ve nuke skillerine yeni eklenen toprak kayması skilleriyle saldırıyor.Bir nevi zevklidirde mage oynamak.Sevmediğim yanı chinese nuker gibi melee skill vuraramıyorsun.Sadece nuke vuruyorsun hareket yok yani :lol:

Her zaman dediğim gibi en iyisi oynayarak görerek güç dengesini öğrenmektir.Ama tecrübelerdende yararlanmak lazım.Sonuçta avrupalı çarlar gelince oyunun bütün dengeleri altüst oldu.Bir avrupalı çar bir çinlinin 2 katından daha fazla vurabiliyor.Ama avrupalı çar kasmak cidden ya sabır yada sağlam yüksek lvl adam istiyor.

Dipnot:Avrupalı çarları 40 lvl a kadar kasmak çok zordur.40 lvl da bütün çarlar kendini gösteriyor ve çok sağlam skilleri açılıyor.O yüzden kendinize kısa yoldan 40 yapıcak bir yüksek çar bulun.Yoksa çok uğraşırsınız.

Herkese selametle

-Resim Silinmiş.
-Resim Silinmiş.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
Ewt GüZeL BiLGiLeR.BeNCe kRaL CRooSBoW'cuLaR Exclamation
Extreme Crossbow Diye Bi Skill Daha LvL 1 De %75 Phy attack VeRiyoR.Hp'yi Reduce Ediyor Ama Dert Deil.Dusunun artık elinde Crit 20 Bi Crossbow Extreme Skill'i Max Yalan Eder Chin.'i :lol:

Herolife demiş ki:
warriorlarda yanında bitme skilliyle karşı koyabilirler.Mage lere veya diğer int çarlara şans tanımıyorum.!

Warriorun bu skillinin adını biliyorsan ve söylersen sevinirim.marsta bi warrior charim var ve dediğin gibi bu skill çok isime yarar. extraokk

İsmini tam olarak bilmiyorum dostum yani yazılışını ama şöyle yardımcı oluyum sana.

30 Lvl da açılan en baştaki skill grubundan bir skill zaten üzerinde yüzdesi felan yazıyo anlarsın.

bu skill e bastığın zaman rakibinin yanına ışınlıyor ve rakibe vuruyor.

İleri ittirme ve stun etkili olduğu için süper bir skill extraokk

Çok saol buldum.bende kara kara düşünüyordum gerçekten bu okçulara karsi ne yapacam diye.
uzaktan saydırıyorlar yanına gelecek oluyosun tamam olecek şimdi diyorsun cart bi ok atiyor 30 metre geri gidiyosun :lolmuch:

Şimdi o kadar kolay kaçamayacaklar.Şansıma ki yeni 31 lvl oldum.Ve o skill belirdi açtım hemen hiç acımadım :lolmuch: :lolmuch:

Ok yardımcı olabildiysem ne mutlu :lol:

Avrupada o skilli kullanarak çok seri lvl kasabilirsin ve pvp lerde üstünlük sağlıyabilirsin nukerlerin ve okçuların şansı yok extraokk

hahaha 57 lvl crossbowcuyum 70 lvl nukeye zerksiz tek attigimi bilirim gerisi bahane Wink popcorn

Crossbowcuları biliyorum adam gelmiş yanımda niya sniper a zerksiz 26 k crt vuruyo :lolmuch:

Cleric Forever Diyorum ister pvp olsun ister kale savası ister job war kesin bişi varki Cleric Ölmez (ama öldürürmü onuda bilemem :mrgreen: :mrgreen: )

Dampyre

Buralıyım
güzel bilgiler..
renklendirirsen daha güzel olur Wink

Warlock konusuna katılıyorum.. Wink

Eline saglık arkadasım cok gusel olmus. bende warlock gidiyorum ve int olmasına ragmen anca lag olcak yada3 4 party saldırcak ole oluyorum.hatta neredeyse hıc hp pot harcamıyorum.full str glavieden gectim bu chara ve cok memnunum.kullnamasını bıldıktn sonra bence en iyi char budur.

Guzel bilgiler vermişin arkadaım saol

ama europayı en onemli kılan stealh maxla dagger ol ortamı yak bu kdr basit crt 21++ oldumu düşünemiyom :)

bide bi tane ballı Q8 li 72+10 crossbow yaptı stallda bana gosterdi ama ss almadım crt 17 %87 idi phy %55 artık bu carı ne durdurur bilmiyom Nick O8 :)

aslında arkadaş wizardları yanlış değerlendirmiş bence.oynamasını bilene wizard en kral çardır.72 lvl wizardın 80 lvl full strye zerkle tek attıgı bilinmektedir.aslında olay şudur:

gapı 3 e çekersin.wizard mastery max yaparsın.yan skill armor giymenize yarayacak tercihe baglı bir mastery olur böylece düşük phy def.birazda olsa yükseltirsiniz fakat yeterli olmayabilir.ama püf noktası hp recovery potion kullanmamaktır.GRAIN kullanmaktır.bunuda stall networkten temin edebilirsiniz.pahalı ama wizardınızı çok güçlü kılıyor 3 saniyede basıldıgı için.auto-potta recovery yerine grain koydugunuz zaman gayet güçlü olursunuz.birde mouse slota zor durumlar için vigor koydunuzmu çok pahalıya patlayan bir çar olur :mrgreen: :mrgreen: ama çok güçlü bir çar olur pot sorunu kalkarsa bunuda grainlerle saglarız.icabında rogueyu bile yer wizard bu şekilde.zaten wizard dayanabilse yatırmıyacagı çar yok.bu grainler bize zaman sağlıyor nuke atmamız için bu sayede folloş ediyoruz herkesi.çinliler zaten follofoş :mrgreen: :mrgreen:

Yukarı Alt