Öncelikle şunu söyleyeyim torpil olması şart,sülalende sabıkalı birisi olmayacak fiziğin sağlam olacak,suratında çil olmayacak,disiplinli olacaksın,mümkünse lisansın olacak annenin başı kapalı veya açık fark etmez ama resmini götürürsen başı açık olmalı.Mülakata girdiğin zaman eğer torpil varsa Galatasaray'ın renklerini soracak ne kadar saçma olsada bir soru,fakat torpil yoksa bir fizik sorusu soracak apışıp kalacaksın.Asker çocuğuysan,gazi veya şehit yakının varsa ek puan gelecek büyük ihtimal girersin Işıklara.

ps:Ben sınava girdim kazandım fakat mülakatta çok saçma soru sordular bilemedim.:S

Welate demiş ki:
Öncelikle şunu söyleyeyim torpil olması şart,sülalende sabıkalı birisi olmayacak fiziğin sağlam olacak,suratında çil olmayacak,disiplinli olacaksın,mümkünse lisansın olacak annenin başı kapalı veya açık fark etmez ama resmini götürürsen başı açık olmalı.Mülakata girdiğin zaman eğer torpil varsa Galatasaray'ın renklerini soracak ne kadar saçma olsada bir soru,fakat torpil yoksa bir fizik sorusu soracak apışıp kalacaksın.Asker çocuğuysan,gazi veya şehit yakının varsa ek puan gelecek büyük ihtimal girersin Işıklara.

ps:Ben sınava girdim kazandım fakat mülakatta çok saçma soru sordular bilemedim.:S
Evet torpil belki de en önemli etken gerçekten ...

AllStAr demiş ki:
Welate demiş ki:

askeriyedemi toprpil var?

Polgara demiş ki:
Denizaltında namaz kılan subaylar var hava da dua eden pilot olsa çok mu :detective:
herşey yerinde güzel derim gidipte bir savaş uçakağında dua etmek ne kadar akıl karı ki ?
bu pilotun aklına uçağa binince mi dua etmek gelir
insan anca kuyruğu sıkıştığı zamanlarda mı yukardakini hatırlar :think:

HeYeCaN_YoK demiş ki:
AllStAr demiş ki:
Welate demiş ki:

askeriyedemi toprpil var?
Subay bir akraban olması veya subay yakın bir ahbabının olması durumu çok değiştirir.

Askeriyede asla torpil olmaz ee askeriyede de olacaksa biz kime güvenecezki ülkede bi geriye ordu kaldı.

ChrsNYC demiş ki:
Polgara demiş ki:
Denizaltında namaz kılan subaylar var hava da dua eden pilot olsa çok mu :detective:
herşey yerinde güzel derim gidipte bir savaş uçakağında dua etmek ne kadar akıl karı ki ?
Konuyu baştan okusan? Böyle tek bi lafa yorum yapınca çok komik olmuş :wink1:

benm arkadasım 2008 als sınavında 11. oldu ama askeriye gozu bozuk olanları almıyorlar die katılmadı mülakata 1 numara miyoptu

Babam askeri liseyi bitirmiş biri.Hava subayı olmak istiyodu ama 1cm den kaybetmiş :roll:

Yani bi kere boyun uzun olacak :mrgreen:

Birde baya bi atletik olmak gerekiyomuş...Ayrıca derslerininde iyi olması gerekiyor.

Babam bana beni sırf "bari ben hava subayı olamadım sen ol" diye askeri lise sınavına soktu ve sorular okadar zorki anlatamam.Yani sınavada baya çalışıp girecen sorularda 5 şıklı...

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
sitemizde Ulucay nickli arkadaşımız askeri liseyi kazandı ve okuyor ona sorup detayları öğrenebilirsin askeri liseyi bitirirsen en tepeye kadar gidersin üniversite bitirip askeriyede kalırsan en fazla albay oluyorsun o da çok pert.

paşa olabilmek zor ama askeri lisden çıkıp devam etmek çok faydalı oluyor bu bağlamda askerliyeye hizmet etmek istiyorsanız direk girin bir askeri liseye, orada duyduğum birşey var doğrumu bilmiyorumda lise 1 kollarında tek pırpır lise 2 iki pırpır lise 3 ise üç pırpırlı hiyerarşi daha lisede veriliyormuş :D

ironEyE demiş ki:
Babam askeri liseyi bitirmiş biri.Hava subayı olmak istiyodu ama 1cm den kaybetmiş :roll:

Yani bi kere boyun uzun olacak :mrgreen:

Birde baya bi atletik olmak gerekiyomuş...Ayrıca derslerininde iyi olması gerekiyor.

Babam bana beni sırf "bari ben hava subayı olamadım sen ol" diye askeri lise sınavına soktu ve sorular okadar zorki anlatamam.Yani sınavada baya çalışıp girecen sorularda 5 şıklı...
mülakat beni artık fazla korkutmuyor aslı eleme sağlık kontrolleri ve sözlü mülakatta oluyormuş
birde havada psikoteknik diye bişi varmış el ayak koordinasyonu , refleks gibi şeylere bakıyorlar

torpil olayını abarttınız bence benim kuzenim 3 sene önce Als ye girdi babası subay olmasına karşın kazanamadı

Yorum yapanlara tşk

Ps : Asker olmak benim hayalim :wink1:

Polgara demiş ki:
ChrsNYC demiş ki:
Polgara demiş ki:
Konuyu baştan okusan? Böyle tek bi lafa yorum yapınca çok komik olmuş :wink1:
gerisinin konuyu başka yerlerede çekip sakız gibi uzatacağını düşündüğüm içi sadece bu kısmını aldım..

Oww tam adamına denk geldin bak şimdi ben sana anlatayım sınav kolay iş bizim zamanınımızda çok kolaydı şimdi birazcık zor olabilir sınavı geçtiğin takdirde Kulelilye gidiyorsun orda senden istedikleri 8-9 belge götüreceksin neyse gidiyorsun belgeleri onaylıyorlar geçiyorsun içeri orda seni kazandıgın bölüme göre ayırıyorlar 15-20 kişilik gruplara bando falan var ise ilk başta gidip müzik testine giriyorsun yok ise bir odaya gidiyorsunuz gruplarla sana orda bir forum veriyorlar kolay iş orda babanın okudugu gazete falan filan oralara mümkünse hemen hemen doğru şeyler yaz mülakatlarda sorabiliyorlar neyse forumu doldurduktan sonra ön sağlığa geçiyorsun bir odada herşeyini çıkartıyorsun sadece boxerınla kalıyorsun ortalıkta onunla dolaşıyorsun sizin gruba sıra geldiğinde odaya giriyorsun baştan aşşağı HER YERİNE bakıyorlar ön sağlıkda falan gözden birşeyin olursa hemen eliyorlar.Kıyafetlerini giyiyorsun spor mülakatlarının yolunu tutuyorsun burası çok kolay mekik falan çekmek öyle zor değil ayaklarını kırıyorsun 55-60 tane rahaat çekersin atlamayı falanda yapıyorsun onlar kolay koşturma vs vs bunları geçersin sonra önemli olan mülakat giriyorsun mülakata 4-5 tane komutan olacak karşında orda sana soru soruyorlar ama önem gösterdikleri tek şey sakin olman ne sorarlarsa sorsunlar birisi sorusunu bitirmeden hemen öteki soruyor burda sakin olacaksın benim başım dönmüştü sordukları sorular önemli değil dediğim gibi soru cevaplarına değil rahat olmana bakıyorlar sen genede akıllıca ve zekice cevaplar ver mesela ben odaya girdim adım soyadım falan filan hangi dershaneye gittiğim ders görmek için herhangi bir eve gitmişmiyim gibi sorular sordular rahat oldum spor falan sordular yani şu takıma şu geldi ne düşünüyorsun diye arkadaşlarıma gelen bir kaç soruyu söyleyeyim:
Sizin evin camından uçak girdi ne yaparsın ? Rahat ol arkadaşım katlar cebime koyarım demiş.
Birini bayan komutan ile dans ettirmişler. falan filan

Bana blöf yaptılar bilgisayarda kavga ettiğin esrar sigara falan içtiğin gözüküyor diye çok ısrar ettiler onlar blöf dogru değil de sonuna kadar ısrar et geçer gider.
Sonunda bana kendinde değiştirmek istediğin şey nedir dediler bende sinirlilik dedim psikolog falan olaylrına girdiler beni ordan 2.mulakata gönderdiler neyse buraya geçersen yolun açık olur 1-2 saat daha beklersin dosyan gelir 1.etabı geçersin.Yok kalırda 2.mulakata gidersen ki ordan geçmek çok zor ben ordanda geçtim.Ertesi gün sabah geilyorsun seni askeri otobüse bindirip Askeri hastaneye götürüyorlar burda chech-up bir nevi hiç birşeyin yoksa ordanda geçer gidersin.
Hadi kardeşim yolun açık olsun ^^.

Soruların varsa buyur sor.

Ancak bu kdar güzel anlatılabilirdi sağol

bişi sorucam kadın komutanla dans filan ne için ???? eğer ereksiyon geçirirsem kalırmıyım :( :twisted:

Senin atılganlığını kendi özgüvenini ne kadar koruyabildiğin ve kendine ne kadar güvendiğin ölçmek için rahat ol böyle bir durumda.Ereksiyon falan heycandan olmayacak işler.

Ben ALS'de Deniz ve Kara Lisesi'ni kazandım.Ama okulda bir konferans yapıldı.Ve gitmekten vazgeçtim.Söyledikleri şey eğer ALS'yi bırakırsan o okulda okuduğun süre boyunca yediğin içtiğin herşeyin parasını taksit taksit ödettiriyolarmış.Ayrıca benim kuzenimide omuriliklerinde 1 omur fazla diye elediler,Arkadaşımıda ayak yapısından dolayı elediler.O yüzden ben düşünmedim yinede sen bilirsin.Ama baya bir aşama geçmen gerekiyor :/

ValkyRion demiş ki:
Ben ALS'de Deniz ve Kara Lisesi'ni kazandım.Ama okulda bir konferans yapıldı.Ve gitmekten vazgeçtim.Söyledikleri şey eğer ALS'yi bırakırsan o okulda okuduğun süre boyunca yediğin içtiğin herşeyin parasını taksit taksit ödettiriyolarmış.Ayrıca benim kuzenimide omuriliklerinde 1 omur fazla diye elediler,Arkadaşımıda ayak yapısından dolayı elediler.O yüzden ben düşünmedim yinede sen bilirsin.Ama baya bir aşama geçmen gerekiyor :/
sağlık kontrolüne gidicem ztn sağlam çıkarsam ne mutlu bana !

Yukarı Alt