Arsene Wenger, basının sorularına çarpıcı yanıtlar verdi... Arda Turan ve Fatih Terim için şu ifadeleri kullandı.

Dünya futbolunun en önemli isimlerinden Arsenal Menajeri Arsene Wenger, Castrol'ün konuğu olarak geldiği Johannesburg'da basının sorularına çarpıcı yanıtlar verdi.
Bunlardan özellikle G.Saraylı Arda Turan, milli takımlar ve Türkiye üzerine olanları tartışılacak cinstendi. Wenger'in Arsenal'i, Türk takımlarıyla defalarca karşı karşıya geldiler. Bunu kendisine hatırlattığımızda aramızda ilginç bir diyalog gelişiyor.

Terim'e ne yaptınız?

Türk takımlarıyla birçok defa karşı karşıya geldiniz...
Evet, benim takımlarıma karşı oldukça da başarılıydınız! (gülüyor)

G.Saray, UEFA Kupası'nı sizin çalıştırdığınız Arsenal'e karşı almıştı...
-Ama penaltılarda! (gülüyor)

Türkiye'ye son gelişinizde F.Bahçe'yi 5-2 yendiniz. makara: Bugünse Türkiye Dünya Kupası'nda yok. Acaba Türk futbolu zirveye ulaştıktan sonra inişe mi geçti?
-Futbolda ülkeler biraz da yakaladıkları jenerasyonlara bağlıdır. Biz G.Saray'la oynadığımızda Türkiye çok iyi bir jenerasyon yakalamıştı. Tabii ki, Hagi ve Taffarel vardı ama çok sağlam , kaliteli Türk oyuncular da vardı. Bence Türkiye bir futbol ülkesi ve bunu yeniden yakalayacak kaliteye her zaman sahip. Belki de ileride iyi bir kuşak daha çıkarırsınız. İsviçre'deki turnuvada da çok iyiydiniz. Menajeriniz (Fatih Terim) de o turnuvada muhteşemdi. Bence Euro 2008'in en iyi hocasıydı. Ama şimdi Türkiye'yi çalıştırmıyor. Ne yaptınız ona? (gülüyor)

Takımı Dünya Kupası'na götüremeyince görevinden ayrıldı.
Yetenekli ama...

Başka bir takımla anlaşmadı.
Purolarını içiyordur hala! (gülüyor)

Arda kendini geliştirmedi!
Arda Turan'ı izlediniz mi, onunla ilgili neler düşünüyorsunuz?
-Evet, izledim, o da 2008'deki turnuvada iyiydi. Yetenekli bir oyuncu ama bence oyununu yeterince olgunlaştıramadı. henüz.

Milli takımlara yabancı hoca getirilmemeli
Arsene Wenger'e milli takım çalıştırmayı düşünüp düşünmediğini , nasıl bir tercih yapacağını soruyoruz. İlginç bir yanıt veriyor: "Futbol ülkelerinin kendi ülkelerinden hocalarla çalışmaları gerektiğini düşünüyorum. Çünkü milli takım bir ulusun kendi meselesi. Milli takımlar ulusun onuru için oynar.

Ben Brezilya'nın hocası olsam, Fransa'nın karşısına çıksam, milli marşlar okununca ne yapacağım?

Sven Göran Eriksson bunu İngiltere'yi çalıştırırken yaşamıştı: İsveç'e karşı oynuyorlar, İsveç'in milli marşını biliyorsun ama senin rakibin onlar...''

iyi söylemıs adam fatih terime gelınce bende milli takımdan aylık 250 milyar alsam bende calıstırmazdım daha hıc bi takımı adam rahat 2 trilyon para aldı haybeye üstelik milli takım kutsal görevlerden biri alırsın 15-20 milyar ama 250 milyar aylık verılırmı yha:S cumhurbaskanı bile 20 milyar alıyor ^^

JeWilyn demiş ki:
iyi söylemıs adam fatih terime gelınce bende milli takımdan aylık 250 milyar alsam bende calıstırmazdım daha hıc bi takımı adam rahat 2 trilyon para aldı haybeye üstelik milli takım kutsal görevlerden biri alırsın 15-20 milyar ama 250 milyar aylık verılırmı yha:S cumhurbaskanı bile 20 milyar alıyor ^^
Sen güizanın toplam maliyetini duysan fatih terime koşarsın babamm diye summer3: Afedersin ama elin kazmaları milyon dolarları götürürken fatih terim niye 15-20 milyar alsın?

Apollon demiş ki:
JeWilyn demiş ki:
Sen güizanın toplam maliyetini duysan fatih terime koşarsın babamm diye summer3: Afedersin ama elin kazmaları milyon dolarları götürürken fatih terim niye 15-20 milyar alsın?
anlatmak istediğimi ya anladın yada anlamak istemedın ben Milli takım için konusyorum sonucda milli bir görev aylık 250 bin alıyor bu adam türkiyede millyonlarca işsiz var hesapla bakalım 1 milyar 250 tane işssizse iş bulursun az düşün bakalım hak vercenmı ^^

G.Saray, UEFA Kupası'nı sizin çalıştırdığınız Arsenal'e karşı almıştı...
-Ama penaltılarda! (gülüyor)
Futboldan pek anlamayan biri bu kelimeyi kullansa neyse.Ama bir menajer nasıl böyle konuşur anlamıyorum.Sanki kendileri kazansa penaltılarda kazanmayacaklardı.

Yukarı Alt