1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   deep
   eos
   anafor
   trensro
   planetsro

Arınç el koydu


 1. Lampard_08

  Lampard_08 rank8

  Kayıt:
  4 Mart 2009
  Mesajlar:
  1.177
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  >>> ÖSS <<< ZEDEEEE :@:@
  Başbakan Yardımcısı Arınç, Zahit Akman'dan RTÜK Başkanlığı görevini bırakmasını istedi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç RTÜK Başkanı Zahit Akman’dan istifasını istediğini söyledi.

  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, RTÜK Başkanı Zahid Akman'a “Halk nazarında RTÜK Başkanı ile ilgili olarak Deniz Feneri bağlantısı artık kurumları yıpratır hale gelmiştir. Ben sizin görevinizden ayrılmanızı istiyorum. Ayrılsanız iyi olur” dediğini, Akman'ın da kendisine “Ben de aynı kanaatteyim” biçiminde karşılık verdiğini aktardı.

  Arınç, Teke Tek'te Fatih Altaylı'nın soruları yanıtladı.
  Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı olarak atandıktan sonra RTÜK Başkanı'nın kendisini tebrik etmek üzere geldiğini ve görüştüklerini ifade eden Arınç, Akman'a "Sizin seçimlerinizde katkısı olan bir insan olarak söylüyorum ki bu ithamlar sizi yıpratıyor, kurumunuzu yıpratıyor ve hükümeti yıpratıyor. Şimdi RTÜK'ten sorumlu Başbakan Yardımcısı olarak beni de yıpratabilir. Çünkü böyle bir kanaat oluşmuştur” dediğini aktardı.

  Bülent Arınç, Akman'a, “Halk nazarında RTÜK Başkanı ile ilgili olarak Deniz Feneri bağlantısı artık kurumları yıpratır hale gelmiştir. Ben sizin görevinizden ayrılmanızı istiyorum' dedim” şeklinde konuştu.

  Akman'ın da anlayış gösterdiğini ve “Ben de aynı kanaatteyim” dediğini anlatan Arınç, Akman'ın “Görev sürem bittiğinde ben tekrar aday olmayacağım ve başkanlıktan ayrılacağım” diyerek kendisine söz verdiğini bildirdi.