1. Reklam


  1. bestsro
   joysro
   anafor
   anafor
   viki
   darkroad
   bosalan

Arctic Cooling'den şaşırtıcı ürün: Arctic Power pil!


 1. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  Arctic Cooling'den şaşırtıcı ürün: Arctic Power pil!


  Arctic Cooling, ürün yelpazesini hiç ummadığımız yönlere doğru genişletiyor. Asıl çalışma alanı olan soğutma ürünlerinden uzaklaşmaya başlayan firma, şimdi kendisinden hiç beklenmeyen şekilde, bir dizi kalem pil duyuruyor.

  Arctic Cooling'in Arctic Power adını verdiği yeni ürün serisinde şimdilik AA ve AAA boyutlarında kalem piller yer alıyor. Piller alkalin tipte ve 1.5 Volt gerilim sağlıyorlar. Kalem pil dediğimiz boyda, yani AA standartında olan piller için 2900mAH kapasite belirtilmiş. İnce kalem pil (AAA) standartındaki pillerse 1300mAH olarak etiketli. Çinko-Manganez esaslı pillerde civa, kurşun ve kadmiyum bulunmuyor. Piller şarj edilebilir değil ve 8 pillik paketler halinde sunuluyor.

  Açıkçası Arctic Cooling'in bu hamlesinin pek bir başarı elde edeceğini ummak zor. Pil, bir sarf malzemesi. Arctic Cooing'in şu andaki iş yapma şekli ve sahip olduğu ürün satış kanalı, normalde zaten böyle bir sarf malzemesini satmıyor. Ağırlıklı olarak soğutma ürünleri ve aksesuar pazarlayan bir dağıtıcı ağına sahip olan Arctic Cooling'in bu ağı kullanarak pil satabilmesi bizce çok zor, ama gelişmeleri bekleyip göreceğiz.


  [​IMG]
   
 2. Chorus

  Chorus Admin

  Kayıt:
  6 Şubat 2007
  Mesajlar:
  333.453
  Beğenilen Mesajlar:
  362
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Taksim/IST.

  önceden ikea 10lu paket kalem pil alırdım 4 tane AA 4 tane AAA da GP 2700 pillerim vardı yetiyordu artık şarjlı pillerimin yanında AC kullanmak çok güzel olacak bakalım ne zaman raflarda göreceğiz.