Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.489
Beğeniler
1.633
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
AMD Phenom II gelecek hafta üreticilerde!

AMD’nin üst düzey işlemci serisi Phenom’un güncellenmiş sürümü Phenom II önümüzdeki hafta üreticilere gönderilecek.AMD’nin 2009’un Ocak ayında pazara süreceğini duyurduğu Phenom serisi işlemcilerinin yeni versiyonu Phenom II, son tüketiciyle Las Vegas’ta düzenlenecek CES 2009 fuarında buluşacak ancak, Phenom II ile çalışacak bilgisayar üreticileri işlemcileri gelecek hafta stoklarında görmeye başlayacak.

AMD’nin üst seviye işlemci serisinin ilk bireyleri 3GHz’lik Phenom II 940 ve 2.8GHz’lik Phenom II 920 yılın son haftasının ilk günü, 29 Aralık’ta distribütörlere dağıtılmaya başlayacak.

Phenom’un resmi lansmanı ise Ocak ayının ikinci haftası başlayacak CES 2009 fuarında gerçekleştirilecek. AMD’nin Intel’in Core i7 serisi işlemcilerine rakip olarak piyasaya süreceği işlemciler, AMD’nin eski AM2+ anakartlarıyla uyumlu olarak üretiliyor. Yonganın gerçek performansına ulaşmasına olanak tanıyacak DDR3 bellek destekli AM3 anakartlar ise işlemciden bir ay sonra piyasaya sürülecek.


extraloob demiş ki:
Bilgisayar alacak olanlar Ocak ayının sonunda PC alsınlar büyük ucuzlama gelecektir, hem anakart üretimleri duruyor ve evlilik yapıyorlar hemde laptop satışlarının desktop'ı geçmesi donanım üreticilerini çıkmaza sokuyor son olarak bu işlemcinin gelmesi fiyatları bayağı aşağıya çekecektir.
 
Yukarı Alt