Apt

rank8
Mektup göğsümü kabarttı 8) 8)

Birde einstain'in prof değilde Ordinaryus olması gerekmiyomu.Yoksa o mektubu gönderdiği vakit profmuydu :mrgreen:

BlackMarshall demiş ki:
Türkiye cumhuriyeti yeni kurulduğunda hiç bir bilgisi olmayan adamları profesor yapmışlar.Kendilerini bişey sandılar milliyetçilik duygusu ateşlenmiş olabilir o zamanlar.Albert amca gelseydi onlar ekmek yiyemeyeceği için karşı çıkmışlardır.Zaten atom bombası projesi biraz hayal olurdu çünkü sermaye yok bişey yok para yok o kadar tesis kurulacak.Bu 20 seneyi bulurdu.Halan günümüzde bir nükleer santral kurulamıyor yazık...
senin dediklerinin hepsi var ancak
Vatandaş kendi bölgesine yaptırmak istemiyor(Hava kirliliği, Sivastaki olayı bilirsin)
Boru fabrikası kurmuyosun ayrıca, bunu yaparken BM nin onayını almak gerekiyo.
Lütfen bilmeden yorum yapmayın

ileriye değil, geriye gittiğimiz en güzel göstergelerinden biri :coffee:

enistein da kimmiş Atamızın yanında . o adam daha merdivenlerden çıkarken sakız çigneyemiyomuş abartmayın bu kadar tabikide böle bi mektup yazıcak fransızlar italyanlar şemsiyeyi tuvalet olarak kulanırken biz islam geregi tuvalet adabını ögrenmiştik büyütmeyin şu yabancıları bu kadar gözünüzde hepsi Osmanlının geçmişiyle bu hale geldiler. :!:

Sentinus demiş ki:
enistein da kimmiş Atamızın yanında . o adam daha merdivenlerden çıkarken sakız çigneyemiyomuş abartmayın bu kadar tabikide böle bi mektup yazıcak fransızlar italyanlar şemsiyeyi tuvalet olarak kulanırken biz islam geregi tuvalet adabını ögrenmiştik büyütmeyin şu yabancıları bu kadar gözünüzde hepsi Osmanlının geçmişiyle bu hale geldiler. :!:
+1903

Hatta Fransızlar Tuvaletlerini Sokak Ortalarına Yapıyolardı. Sokaklar Leş Gibiydi, Osmanlılardan Gördüler Tuvaleti Felan Hatta Günümüzde Kullanlılan Parfümlerde Fransız Eseridir.Tuvaletten Sonra Ellerine Sürerlerdi Temiz Koksun Diye Hatta Tüm Parfümlerin Üstünde Eau de Toillette Yazar .

Eau de Toilette - Tuvalet Sonrası Kullanılır. ^^

BlackMarshall demiş ki:
Türkiye cumhuriyeti yeni kurulduğunda hiç bir bilgisi olmayan adamları profesor yapmışlar.Kendilerini bişey sandılar milliyetçilik duygusu ateşlenmiş olabilir o zamanlar.Albert amca gelseydi onlar ekmek yiyemeyeceği için karşı çıkmışlardır.Zaten atom bombası projesi biraz hayal olurdu çünkü sermaye yok bişey yok para yok o kadar tesis kurulacak.Bu 20 seneyi bulurdu.Halan günümüzde bir nükleer santral kurulamıyor yazık...
nükleer santral o kadar basit değil işte...

Bu atamizin yüceliğinin bir göstergesidir ama bir yandanda Osmanlının azda olsa büyüklugunu ve bir yardim kapısı olduğunun...

eski konular ya yapmayın illahkim cevap yazmak gerekmiyor badangel gnome dikkatli olun yha gecen senenin konusu :S

Ben böyle bir forum bölümü olduğunu bilmiyordum. İlk girişim ve silkroadın altında Knight gibi diğer oyunlar olduğu için pek indirmiyordum sayfayı aşağıya. Gördüğüm iyi oldu. Elimden geldiğince girmeye çalışacağım.

eLempTRa demiş ki:
eski konular ya yapmayın illahkim cevap yazmak gerekmiyor badangel gnome dikkatli olun yha gecen senenin konusu :S
Günlük haber değil ki bu sadece 2-3 günü kapsayan bir konu olsun..

Black Sniper demiş ki:
Ben böyle bir forum bölümü olduğunu bilmiyordum. İlk girişim ve silkroadın altında Knight gibi diğer oyunlar olduğu için pek indirmiyordum sayfayı aşağıya. Gördüğüm iyi oldu. Elimden geldiğince girmeye çalışacağım.
Pek bilen yok zaten.İlgilenen de yok pek.Oyundan başını kaldıranlar giriyor buralara ancak. :nod:

'' Sadece iki şey sınırsızdır, evren ve insanoğlunun ahmaklığı, ilkinden o kadar da emin değilim. '' - Albert Einstein​

ROFL! 8)

Ekselansları Atatürk

OSE Dünya Birliği’nin şeref başkanı olarak, Almanya’dan 40 profesörle doktorun bilimsel ve tıbbi çalışmalarına Türkiye’de devam etmelerine müsaade vermeniz için başvuruda bulunmayı ekselanslarından rica ediyorum. Sözü edilen kişiler , Almanya’da halen yürürlükte olan yasalar nedeni ile mesleklerini icra edememektedirler. Çoğu geniş tecrübe , bilgi ve ilmi liyakat sahibi bulunan bu kişiler , yeni bir ülkede yaşadıkları takdirde son derece faydalı olacaklarını ispat edebilirler.

Ekselanslarından ülkenizde yerleşmeleri ve çalışmalarına devam etmeleri için izin vermeniz konusunda başvuruda bulunduğumuz tecrübe sahibi uzman ve seçkin akademisyen olan bu 40 kişi , birliğimize yapılan çok sayıda müracaat arasından seçilmişlerdir. Bu ilim adamları , hükümetinizin talimatları doğrultusunda kurumlarınızın herhangi birinde bir yıl boyunca hiçbir karşılık beklemeden çalışmayı arzu etmektedirler.

Bu başvuruya destek vermek maksadıyla , hükümetinizin talebi kabul etmesi halinde sadece yüksek seviyede bir insani faaliyette bulunmuş olmakla kalmayacağı, bunun ülkenize de ayrıca kazanç getireceği ümidimi ifade etmek cüretini buluyorum

Ekselanslarının sadık hizmetkarı olmaktan şeref duyan
Prof. Albert Einstein

Perfect :muck: Paylasım Icın Saqol :muck:

Yukarı Alt