Mopneet

Araştırmalarım sonucu topladığım sistem aşağıda. 1-2 sorum var ve bunlar dışında da önerilerinize açığım.
1) Sizce 119 TL fark verip MSI GTX 970 GAMING 4G almak yerine Galax GTX 970 Hall Of Fame Edition almaya değer mi yoksa o para cebimde kalsa da olur mu? :)
2) Topladığım sistemde herhangi bir uyumsuzluk var mı?
Şimdiden teşekkürler. =)

Not: Bu kasa eksen'de olmadığı için Vatan'dan alacağım. Montaj kısmını kendim yapmayı planlıyorum.
Not 2: Bilgisayarı büyük ihtimalle 1 ay sonra alacağım.

http://www.vatanbilgisayar.com/corsair- ... tml?srt=UP

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
http://www.n11.com/250-gb-samsung-mz-75 ... -P55236053

SSD yerine bu alınabilir , 11 tl yeni üyelere verilen indirim koduyla beraber 348 TL'ye denk gelir. Yanılmıyorsam hem performans olarak hemde kapasite olarak daha üstün bir ssd.

Kasa yerine bu alınabilir ;

http://www.vatanbilgisayar.com/haf-912- ... -kasa.html

100w yüksek kapasite , ssd soketi , gerçekten kaliteli malzeme ve gerçekten kaliteli marka gibi artıları var , 50 lira yüksek tabii.

Son olarak ne kadar SSD'nin %100 gerekli olduğunu düşünsem de bu sisteme i7 yakışır dedim. Bence ssd'yi çıkartıp i7 alıp sonrasında para bulunduğunda ssd almak daha mantıklı olur. Çünkü ileride ssd ekleyebilme şansın var ama işlemci yükseltmek istiyorum dediğinde 550 liran çöpe gider.

Anakartı gamer almak yerine daha uygun tutup artı ssd'yi çıkartırsan i7 için gerekli para az çok denkleşir gibi.

Mopneet

@Kemalist
Hocam bu konuda Temet Nosce ve Collapse'le görüştüm önceden, Technopat.net'teki sistem önerilerini inceledim vs. vs. ve neredeyse herkes oyun bilgisayarında i7'nin çok gereksiz olduğunu i5 4690'a bile gerek olmadığını söylüyor. Kafam yine bulandı şimdi. :'(
Kasa konusunda pencereli ve sade bir kasa istediğimden bunu seçtim, 650W'ın yeterli olacağını okudum, öyle kırmızı ışıklandırmada falan gözüm yok yani. Yine Temet Nosce Corsair'in ürünlerini tavsiye etti. Bu nedenle onda karar kılmıştım. SSD de ise Corsair seçmemin sebebi biraz da fiyatıydı ama aynı fiyata gelecekse Samsung'u tercih ederim. O önerini değerlendireceğim büyük ihitmalle. :)
Senden rica etsem boş bir zamanında bu fiyata kafandaki sistemi toplayıp resim atabilir misin? :roll:
Şu tarz bir şey oluyor herhalde. Tabii overclock düşünmediysen.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
F/P bilgisayarı toplamıyorsun ki i7 işlemci gereksiz olsun. F/P bilgisayarı toplasan gereksiz derim ama burada high-end bir pc toplanıyorsa bu bilgisayar günün koşullarına bakarak toplanmaz. Yarın çıkan bir oyunda bile son seviye de oynayabilmelisin oyunu. Bunun yanı sıra işlemci dediğin hadi değiştirelim denilebilecek tarzda bir parça değil , bir kere alınır iyi bir şey alınır...

Kasayı önermemin sebebi , ssd slotunun olması , sanırım seninkinde yok eğer ssd slotu yoksa gidip 15 lira bir aparata vereceksin haliyle arada hiç bir fark kalmayacak.

Benim değiştirebileceğim fazla bir şey yok listende , sadece marka değişikliği olarak , seageate yerine WD , MSI anakart yerine asus tercih ederdim. Alacağın anakartın HDMI özellikli olmasına gerek yok , onu kullanmayacaksın.

Mopneet

Aslında f/p bilgisayarı toplayıp toplamadığımı bilmiyorum açıkçası. :D Bütçem 3500 lira ve bu paraya alabileceğin en iyi bilgisayarı almak istiyorum. Kullanırken önceliğim oyun oynamak olacak.
Corsair'in web sitesinde şöyle bir yazı var ürünün özelliklerinde. Ben buradan hard disk slotuna SSD takılabilir gibi anladım.

Despite its size, the 300R can fit extra-long graphics cards of up to 450mm length, and it has three optical drive bays and four hard drive bays. All the bays are tool-free, and the hard drive bays have integrated support for 2.5" drives, so you won't need to deal with adapters when installing SSDs.

Asus'un bu fiyat aralığındaki anakartlarının 2 bellek slotu var. :'(
Overclock'a uygun bir sistem almamı önerir misin peki yoksa gerek yok mu?

Not: Her şeye muhalefetmişim gibi görünüyorsam kusura bakma kafama iyice yatsın istiyorum her şey. :/

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Bu mesaj Mopneet rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mopneet demiş ki:
Aslında f/p bilgisayarı toplayıp toplamadığımı bilmiyorum açıkçası. :D Bütçem 3500 lira ve bu paraya alabileceğin en iyi bilgisayarı almak istiyorum. Kullanırken önceliğim oyun oynamak olacak.
Corsair'in web sitesinde şöyle bir yazı var ürünün özelliklerinde. Ben buradan hard disk slotuna SSD takılabilir gibi anladım.

Despite its size, the 300R can fit extra-long graphics cards of up to 450mm length, and it has three optical drive bays and four hard drive bays. All the bays are tool-free, and the hard drive bays have integrated support for 2.5" drives, so you won't need to deal with adapters when installing SSDs.

Asus'un bu fiyat aralığındaki anakartlarının 2 bellek slotu var. :'(
Overclock'a uygun bir sistem almamı önerir misin peki yoksa gerek yok mu?

Not: Her şeye muhalefetmişim gibi görünüyorsam kusura bakma kafama iyice yatsın istiyorum her şey. :/
4 yıl önce kendi high-end bilgisayarımı topladım. 24" ekran , i7 , 16 gb ram , 6 slotlu anakart vs vs... 3.200 lira vermiştim sanırım. Şu anki halimize bak , ekran bile almamamıza rağmen 3.500 liraya high-end pc topladım diyemiyoruz olmadi:

Overclock'a uygun bir sistem almana gerek yok , zevk işi overclock , boşuna para harcama.

Kasada ssd slotu varsa pek denilebilecek bir şey kalmamış , asus 4 slot bulursan indirimle falan alabilirsin. Yok bulamıyorum diyorsan yine 4 slot bir anakart daha cazip olur.

Bu arada burası forum hacım , tabii ki muhalefet olacaksın :popcorn:

Bence 3500tl bütçen varsa amdyi düşünme bile , amd fakirler için :headbang:

O son topladığın 3800lük sistem gayet güzel ,okadar para yok diyosan , ssdyi sonrada alırsın.

Mopneet

@volkanka
Düşündüm tabii ancak çoğu yerde verimsiz olduğunu, çok enerji harcadığını vs. okudum. Bildiğimden şaşmayayım dedim en son. :)

Yukarı Alt