Bu yıl çıkmasını beklediğimiz birçok oyun vardı, bizi düşündükçe heyecanlandıran. Oyun dünyasında bu tür bekleyişler eskiden uzun sürse de (Half Life 2: Episode 3'ü ele alalım) bir şekilde sonunda bizi bu bekleyişin geçerliliğine inandırırdı. Diablo, Assassin's Creed, DarkSiders gibi oyunları nasıl beklediğimi çok iyi hatırlıyorum...

Ancak bu kadar gelişmiş teknolojide sırf rakip firmadan daha geç oyun çıkarmamak için aceleye getirilen, bir an önce piyasaya sürülen oyunlar artık ciddi hüsranlarla sonuçlanıyor. Bunların başında BattleField 3'ü gösterebiliriz. Özellikle single player oynarken duvarın arkasında saklanmanın size hiçbir getirisi olmadığını anladığınızda oyunu oynamanın pek de anlamı kalmıyor. Uzun aralıklı save checkpointleri nedeniyle her defasında 6-7 dakikadan defalarca ölebiliyorsunuz.

Buna karşın Call Of Duty de tüm hayranlarını üzdü. Hikaye içeriğinin sonlanış şekli (spoiler içermemesi adına belirtilmiyor) kimsenin beklemediği kadar farklı oldu. Önceki oyunlarda yönettiğimiz karakterlere nazaran yeni karakterlerimiz Frost ve Yuri. Neden bu kadar düşük bir seviyeye geçtik doğrudan hiçbir fikrim yok. Kısa tutulmuş oyun, oyuncuyu tatmin etmeyen bir senaryo... Sonuç gerçekten Battlefield'a oranla çok da iyi değil.

Diğer yandan pes ile fifa kapışmasına da tanık olduk. Pes'de çıkan 3-5 küçük hata kendini ciddi anlamda belli etmedi. Seyirciler ya da takım oyunu içerisindeki bazı şeyleri "görmedik" diyelim. Ancak pes'ten daha uzun bir geçmişi olan fifa'nın yaptıkları ciddi anlamda EA Sports'a "siz ne yapıyorsunuz?" dedirtiyor...

Bu kısmı pek de açıklamak istemiyorum aslında. Size bir fifa 2012 videosu bırakıp bu konuyu sonlandıralım. Umuyorum ki 2012 içinde yapılacak oyunlar bu şekilde aceleye getirilmez...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
2012 iyi geliyor darksider 2 ve prototype 2 ile mütiş geliyor bence bu 2 oyunu bekliyorum sırf belkide assasin creed darksider 1 i kaç kere bitirdim onu bile hatırlamıyorum o kadar güzel gelmişti bana hala da geliyor ve canm skıldıgında yeniden oynuyorum prototype ise bittiginde etrafta serbestçe gezinmek olsun normal bi insanın yapamadıgı uçmak,duvarlara koşarak çıkmak bana çok ilgi çekici geliyor daha bir oynayasım geliyor ne demişler yapamadıgın ve ulaşamadıgın ilgi çeker gerçekte yapamadıgımz için olsa gerek bu prototype sevgim :D

S4YKLO demiş ki:
2012 iyi geliyor darksider 2 ve prototype 2 ile mütiş geliyor bence bu 2 oyunu bekliyorum sırf belkide assasin creed darksider 1 i kaç kere bitirdim onu bile hatırlamıyorum o kadar güzel gelmişti bana hala da geliyor ve canm skıldıgında yeniden oynuyorum prototype ise bittiginde etrafta serbestçe gezinmek olsun normal bi insanın yapamadıgı uçmak,duvarlara koşarak çıkmak bana çok ilgi çekici geliyor daha bir oynayasım geliyor ne demişler yapamadıgın ve ulaşamadıgın ilgi çeker gerçekte yapamadıgımz için olsa gerek bu prototype sevgim :D
Prototype'i GTA'dan farklı olduğunu düşünmüyorum. Darksiders 2 gelecek. War yerine Death ile oynayacağız ve o oyunu 4leyecekler diye düşünüyorum. Assassin's Creed ne kadar gelişse de teması belli. Çok yayılmayacak nihayetinde. Yeni çok şey gelmeyecek ve yine 3-5 saatte bitecek. Diablo, AoE zamanını özledim...

The47

Bilgiliyim
Darksiders harika bir oyundu. Gerek hikayesi gerek War'ın elindeki dev kasatura çok hoşuma gitmişti. Mahşerin 4 atlısının 2. oyununu sabırıszlıkla bekliyorum :starving:

Polgara demiş ki:
S4YKLO demiş ki:
Prototype'i GTA'dan farklı olduğunu düşünmüyorum. Darksiders 2 gelecek. War yerine Death ile oynayacağız ve o oyunu 4leyecekler diye düşünüyorum. Assassin's Creed ne kadar gelişse de teması belli. Çok yayılmayacak nihayetinde. Yeni çok şey gelmeyecek ve yine 3-5 saatte bitecek. Diablo, AoE zamanını özledim...
bende oyle düşünüyorm ama war un yerini doldurabilecek biri zor heleki o konuşmaları geri adım atmaması sert sesi fln :D zaten bu 5 atlının silahları birinin kılıç birinin yay birinin terazi biri silahı çıft kılıç sanırsam o da şimdi gelen death olması galiba duyduguma göre war ın intikamı için geliyormuş kardeşi galiba konu o nun üzerine yazılmış heralde belki o şeytan şuan adını unuttum 4 kalp topladıgımz onlada bi şavaş yapabilrler diye düşünüyorum

S4YKLO demiş ki:
Polgara demiş ki:
S4YKLO demiş ki:
bende oyle düşünüyorm ama war un yerini doldurabilecek biri zor heleki o konuşmaları geri adım atmaması sert sesi fln :D zaten bu 5 atlının silahları birinin kılıç birinin yay birinin terazi biri silahı çıft kılıç sanırsam o da şimdi gelen death olması galiba duyduguma göre war ın intikamı için geliyormuş kardeşi galiba konu o nun üzerine yazılmış heralde belki o şeytan şuan adını unuttum 4 kalp topladıgımz onlada bi şavaş yapabilrler diye düşünüyorum
4 hacım. 4 atlı :)

PC aksiyon oyunlarından Darksiders kadar hiç bir oyun sarmamıştı, o kılıç hareketleri mükemmeldi. İkisini sabırsızlıkla bekliyorum.

Fifa 12' de bazı özellikler çok iyi bazı şeyler ise berbat. Örneğin havadan koşu yoluna paslar harika yapılmış. İstediğim noktalara atabiliyorum. Ama havada adamın 3 kez döndüğüne, 4 kişinin sürekli birbirine takılarak düşmelerine de canlı şahit oldum.

RoqA demiş ki:
PC aksiyon oyunlarından Darksiders kadar hiç bir oyun sarmamıştı, o kılıç hareketleri mükemmeldi. İkisini sabırsızlıkla bekliyorum.

Fifa 12' de bazı özellikler çok iyi bazı şeyler ise berbat. Örneğin havadan koşu yoluna paslar harika yapılmış. İstediğim noktalara atabiliyorum. Ama havada adamın 3 kez döndüğüne, 4 kişinin sürekli birbirine takılarak düşmelerine de canlı şahit oldum.
Darksiders efsane artık :)

Yukarı Alt