joysro

Kayıt
6 Şubat 2007
Mesajlar
335.211
Beğeniler
1.425
Şehir
Taksim/IST.
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
geym
2008’in en iyi 5 PSP oyunu!

2008’in geride kalmaya başladığı günlerde, geride bıraktığımız yılın en iyileri açıklanmaya başladı.

25 Mart 2005’te piyasaya sürülen üç yıllık eğlence katalizörü Sony PlayStation Portable (PSP), her ne kadar oyun odaklı geliştirilmiş bir cihaz olsa da, kullanıcıların daha çok video izlemek, müzik dinlemek için kullandıkları bir eğlence aracına dönüştü.

2008 yılı ise oyunseverlerin oldukça tatmin oldukları bir yıl olarak akıllara kazındı. PSP platformu için oldukça başarılı geçen 2008 yılının en iyi oyunları listesi, bu yıl içerisinde yayınlanmış oyunların kullanıcı topluluklarında yarattığı etki, dünya genelinde ulaştığı satış rakamları gibi verilerden harmanlanarak oluşturuldu.

1. HOT SHOTS GOLF: OPEN TEE 2


Sony tarafından geliştirilen oyun, şimdiye kadarki en iyi PSP oyunlarından biri olarak nitelendirilen Hot Shots Golf’ün devamı niteliğinde.

“Open Tee 2” oyuna 12 yeni alan ve 16 kişilik çevrimiçi çok kullanıcılı oyun deneyimiyle golf oynama keyfini avuca getiriyor.

2. PATAPON


Patapon adı verilen savaşçıları müziğin ritmi ile kontrol ederek düşmanları alt ettiğiniz oyun basit gibi görünse de, başarıya ulaşmak için hem ritm hissini doğru kontrol etmenizi hem de karşınıza çıkan gizli problemleri çözmenizi gerektiriyor.

3. SPACE INVADERS EXTREME30 yıl önce piyasaya sürülen Efsane oyun Space Invaders’in PSP platformu için geliştirilmiş sürümü Space Invaders Extreme, Taito tarafından geliştirildi. Oyun, şimdilerde orta yaşlarını yaşayan dünün oyunseverleri ile, günümüzün teknoloji meraklılarının gönlünü aynı anda çalarak kuşak çatışmasına bir son verse de, bu durum galaksi dışından gelen düşmanların da affedilmesi anlamına gelmiyor.

4. FIFA SOCCER ’09


2008 yılının son günlerinde piyasaya sürülen Electronic Arts Sports oyun serisi FIFA’nın 2008-2009 sezonunu konu alan versiyonu FIFA Soccer ’09, daha iyi animasyonlar, geliştirilmiş kontroller ve futbol aşkının hiç sönmeyen aleviyle bu yılın en iyi oyunları listesinde dördüncü sırayı alıyor.

5. GOD OF WAR: CHAINS OF OLYMPUS


God of War serisinin en yeni sürümü Chain’s of Olympus, her ne kadar PlayStation 3 platformu üzerindeki hikaye zenginliğine sahip olmasa da, God of War tutkunlarının PSP’lerinde yer almayı bir şekilde başardı. Serinin bitmeyen aksiyon, heyecan verici sinematikleri, ‘Tomb Raider’ tarzı bulmacalarını avuca taşıyan oyun bu yılın en iyi beş oyunu içinde hak ettiği yere ulaşıyor.
 
Yukarı Alt