arkdaslar bende 200 mb ram var townda samarkanttan bile çıkamıyorum towndan cıkmamı sağlıycak kadar iyileştirebilirmiyim ?

birde 1 gb ram alırsam pc hızlanırmı ? işlemci fln bilmiyorum bi yardım edebilicek birisi mailto:[email protected] eklerse sevinirm !

orjinalden 200 mb ram olduguna gore işlemcin baya dusuktur herhalde :S Ama yinede bi dene :thumbsup:

Prestij

Tanınıyorum
Ram almadan önce anakartın hakkında bilgi edin, aldığın Rami anakartın desteklemeyebilir, dikkat et.

CaN_KsK demiş ki:
Bende 512 ram var captureye giremiyorum yeni pc den aşşağısı kurtarmaz.
Bendede 512 war capture ve bottayken hiç sorunum olmuo sadece arada teleportlarda yavaşlık çektirio :think:

o zaman siz benim pc de hiç sro oynayamazsınız belki benim pc Pentium 3 512 Ram ama Capture ye gidiyorum sadece Teleport ta biraz yavaş oluyo o kadar

benim konuya donsek :D 15 dk da oyun acılıyo taxide bile kasıyo samarkantta bir yere tıklayınca 7 dk da haraket ediyo hotanda zaten ..

200mb ram in varsa 56mb ekran kartına verilmiş yani(ekran kartın yok) sadece ram almam olayı değştirmez 500-600ytl bi kasa toplaman daha mantıklı

Prestij

Tanınıyorum
İllaki aynı sistem ile devam edeceğim diyorsan yapabileceklerin;
- Xp Pro. Sp2-Sp3 işletim sistemi kullan,
- Gereksiz tüm programların ve uygulamaları çalışmasını engellle,
- Ekran çözünürlüğün en fazla 800-600 olsun ve 16 bit renk kalitesinde çalışsın,
-Avast gibi sistemini hantallaştıracak virüs programı yerine nod32 gibi hızlı sağlam bir virüs programı kullan,
- Bilgisayarım simgesini sağ tıkla oradan Özellikler/Gelişmiş/Ayarlar/Gelişmiş kısmındaki "Sanal Bellek" bölümünden "Değiştir" butonuna tıkla ve orada "Özel Boyut" u tıklayarak mevcut değerleri 500 er arttır ama oradaki "Ayarla" butonuna mutlaka tıkla ve Tamam tıklayıp sistemini yeniden başlat
- CCleaner programını kullanarak sistemindeki gereksiz dosyaları temizle, kayıt defterindeki hataları düzelt ve başlangıçta çalışmasını istemediğin uygulamaları engelle Bknz. http://www.inndir.com/CCleaner-23516p.html
- Oyun ayarlarından çözünürlüğü 800-600 yap ve grafik kalitesi Low olarak ayarla, ses olayını kapat.
- Windows Klasik temasını kullan

Ama tavsiyem en az 512 mb Ram sahibi olman, almadan önce anakartının desteklediği Ram leri kontrol et...

Prestij demiş ki:
İllaki aynı sistem ile devam edeceğim diyorsan yapabileceklerin;
- Xp Pro. Sp2-Sp3 işletim sistemi kullan,
- Gereksiz tüm programların ve uygulamaları çalışmasını engellle,
- Ekran çözünürlüğün en fazla 800-600 olsun ve 16 bit renk kalitesinde çalışsın,
-Avast gibi sistemini hantallaştıracak virüs programı yerine nod32 gibi hızlı sağlam bir virüs programı kullan,
- Bilgisayarım simgesini sağ tıkla oradan Özellikler/Gelişmiş/Ayarlar/Gelişmiş kısmındaki "Sanal Bellek" bölümünden "Değiştir" butonuna tıkla ve orada "Özel Boyut" u tıklayarak mevcut değerleri 500 er arttır ama oradaki "Ayarla" butonuna mutlaka tıkla ve Tamam tıklayıp sistemini yeniden başlat
- CCleaner programını kullanarak sistemindeki gereksiz dosyaları temizle, kayıt defterindeki hataları düzelt ve başlangıçta çalışmasını istemediğin uygulamaları engelle Bknz. http://www.inndir.com/CCleaner-23516p.html
- Oyun ayarlarından çözünürlüğü 800-600 yap ve grafik kalitesi Low olarak ayarla, ses olayını kapat.
- Windows Klasik temasını kullan

Ama tavsiyem en az 512 mb Ram sahibi olman, almadan önce anakartının desteklediği Ram leri kontrol et...
Hepsinin yapılmasına rağmen 512 ramde fayda etmemekte zati ben değiştireceğim en kısa sürede bu aralar çok bomba makineler var keseye uygun.

feritferitferit demiş ki:
arkdaslar bende 200 mb ram var townda samarkanttan bile çıkamıyorum towndan cıkmamı sağlıycak kadar iyileştirebilirmiyim ?

birde 1 gb ram alırsam pc hızlanırmı ? işlemci fln bilmiyorum bi yardım edebilicek birisi mailto:[email protected] eklerse sevinirm !

Ram al diyecegim ama 200mb ise anakart 1gb'ye uyum saglamaz oyuzden yeni anakart diyecegim ve anakart'ı degistirince butun bilgisayarı degistirmen gerekecek yani kısaca ;
yeni bilgisayar :wink1:

Barzo

200 mb ram de sronun çalışması çook zor gibi kanımca hiç zorlamadan kendini yeni pc al gitsin derim :P

RAM almak fayda gösterebilir .. Mesela benimki 512MB 'idi dayanmadım 1 GB daha aldım 1.5GB oldu

gayet rahat oynuyorum oyunu :wink1:

Yukarı Alt