14 değil 10 numara
Sırtında 14 numarayı taşıyan Beşiktaş'ın dünya yıldızı Guti Hernandez, çıktığı ilk resmi maçta '10 numara' futbol oynadı, Siyah-Beyazlılar'ı mest etti.

..Ve Guti sahaya çıktı, Beşiktaşlılar havalara uçtu. Transferine ‘inanılmaz’ gözüyle bakılan İspanyol süperstar, ilk resmi maçı olan Bucaspor karşılaşmasında çok başarılı bir performans sergiledi. 14 numaralı formayı giymesine rağmen, takımın orta sahadaki patronu olan ve 10 numara görevini başarıyla yerine getiren Guti alkış toplamasını bildi.

‘Golü atmalıydım’

Dünyaca ünlü yıldız, 90 dakika bitiminde mütevazı ve iddialıydı: Bucaspor karşısında takım olarak iyi futbol oynayamadık, ancak alıdğımız galibiyet çok önemliydi. Bobo’ya verdiğim gol pasına ne kadar sevindiysem, ilk yarıda Quaresma’nın ortasına yaptığım kötü kafa vuruşuna da o kadar üzüldüm. O pozisyonu gol yapmalıydım. Bu ekip haftalar ilerledikçe çok daha iyi olacak ve üzerine koyacak. Hepimiz kalitemizin farkındayız. Beşiktaş gibi büyük bir takımda bulunduğum için çok mutluyum. Hem kupayı, hem de ligi kazanacağız. Avrupa’da da iddialı bir takım olduğumuzu ortaya koyacağız. Taraftarlarla bir an önce buluşmak istiyorum. İnönü’de maç oynamak için şimdiden sabırsızlanıyorum...

Size bile pas atabilir!

İşte Beşiktaşlı taraftarların Guti yorumları...
-Adam ‘ölüm pası’ atıyor resmen.
-Her forvetin oynamak isteyeceği bir adam. Resmen futbol sanatçısı...
-Büyük futbolcular maçta yaptıkları tek hareketle bile kaderi değiştirebilirler. Rakip daha 2. yarıda topa dokunmadan, muhteşem bir asist ve gol...
-Top Guti’de ise çok dikkat edin. Ekran başında olsanız bile kimseye çaktırmadan pası size atabilir. ..​

Fanatik ^^

Yukarı Alt