Çok fazla sro oynadığım sıralarda kaydolmuştum bu foruma hatta geçici modluk bile yapmıştım yanlış hatırlamıyorsam :)
10 yıl sonra tekrar merak edip girdim de çok garip bir his. Artık hayat değişti Türkiye’nin en ucunda memurum bir yanda küçük yaşlarımın anıları satırları bir yanda şu anki hayat telaşesi birazdan geçmiş mesajlarıma bakıcam merhabalar arkadaşlar cümleten herkese iyi günler dilerim :)

Takımı
Galatasaray
Hoş geldin, hatırlıyor gibiyim eski isimleri tekrar görmek çok hoş :beer:

Hoş geldin

Takımı
Besiktas
geçen mayıs ayında yaptığım eylem. gerçi ben pek ara vermedim aralıklı olarak girip fikirlerimi beyan ediyorum. ama eski tadı yok bu bir gerçek. :roll:

Server
Assos
Takımı
Besiktas
geçen mayıs ayında yaptığım eylem. gerçi ben pek ara vermedim aralıklı olarak girip fikirlerimi beyan ediyorum. ama eski tadı yok bu bir gerçek. :roll:
Bende Okan sattığında yıkılmıştım, tüm oturmuş mis gibi kadroyu bozup gitmişti sonradan da hiç ısınamadım eskisi gibi..

Ayırca sende hoşgeldin dostum..

Takımı
Galatasaray
O.Çelebi ile ilgisi yok, Forum mantığının/ruhunun ölmesi, Silkroad'ın ölmesi - Vsro dosyaları çıkması, burada eskiden takılanlarının artık çoluk çocuk sahibi olması veya o yaşlara gelmiş olması... her forum böyle gördüğüm kadarıyla, geyik yok hiç :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
O.Çelebi ile ilgisi yok, Forum mantığının/ruhunun ölmesi, Silkroad'ın ölmesi - Vsro dosyaları çıkması, burada eskiden takılanlarının artık çoluk çocuk sahibi olması veya o yaşlara gelmiş olması... her forum böyle gördüğüm kadarıyla, geyik yok hiç :D
vSro dosyaları çıkmasaydı durum daha kötüydü ama dediğin gibi eskiden forumda takılan herkesin yaşlanması bitirdi biraz. Adam zaten 8-6 çalışıyor, çıktığında yol-yemek derken saat 8 oluyor, ona da gelip mesaj yazmakla vs uğraşmak istemiyor.
Birde en büyük vurgun Discord, wp gibi yerlerden geldi. Her konuda gelip forumlar öldü hede hödö diye ağlayanlar en küçük bir forum aktivitesini gördüğünde hemen dc,wp kurup oraya çekmeye çalışıyor insanları. Geçenlerde gece kuşlarında millet konuşmaya başladı, küçücük bir konu açıldı, anında dc linki geldi altına, gelin buraya diyor...Sonrada forumlar öldü...

Ama işin ilginç yanı forumun hitleri hiç azalmadı, hatta sitenin satışından bu yana iki katına çıktı. Eski üyelerin bir çoğu 2-3 günde bir girip konuları okuyor ama kimse artık tartışma çıkmadıkça mesaj yazmıyor. Herkes mobilden okuyor, oradan da bir şey yazmakla uğraşmak istemiyor.

Takımı
Galatasaray
@Chorus Discord grupları filan harbiden büyük darbe oldu haklısın. Ben de seviyorum discordu da her muhabbetin bi yeri var :D

vSro dosyaları çıkmasaydı durum daha kötüydü ama dediğin gibi eskiden forumda takılan herkesin yaşlanması bitirdi biraz. Adam zaten 8-6 çalışıyor, çıktığında yol-yemek derken saat 8 oluyor, ona da gelip mesaj yazmakla vs uğraşmak istemiyor.
Birde en büyük vurgun Discord, wp gibi yerlerden geldi. Her konuda gelip forumlar öldü hede hödö diye ağlayanlar en küçük bir forum aktivitesini gördüğünde hemen dc,wp kurup oraya çekmeye çalışıyor insanları. Geçenlerde gece kuşlarında millet konuşmaya başladı, küçücük bir konu açıldı, anında dc linki geldi altına, gelin buraya diyor...Sonrada forumlar öldü...

Ama işin ilginç yanı forumun hitleri hiç azalmadı, hatta sitenin satışından bu yana iki katına çıktı. Eski üyelerin bir çoğu 2-3 günde bir girip konuları okuyor ama kimse artık tartışma çıkmadıkça mesaj yazmıyor. Herkes mobilden okuyor, oradan da bir şey yazmakla uğraşmak istemiyor.
Katiliyorum ek olarak sro zamaninda 15 20m oynanan bir oyundu simdi de 30 40m oynayan bir oyun olsaydi eminim ki millet zaten issiz para kazanma amacli bile oynardi forum da baya yogun olurdu, sahsen grafikleri gunumuz grafigi ve oynanabilite biraz gelistirilip icine edilmeseydi oyunun ben oynayabilirdim. Ama cok buyuk tutkuyla oynayan biri olarak(2005-2012) yok abi hani oynayip napcam diyor insan sadece max 30k oynayanin oldugunu bilince. Hatta ben lolu bile cogumuzun sro ozlemiyle oynayip aa yeni sro/knight bu olmus herkes oynuyor mantigiyla girdigini dusunuyorum en azindan ben oyle girmistim.

B7B

rank8
Site bir gece aklıma geldi nedense yerinde olmayacağını bile düşünerek girdim, anılarım canlandı. Gerçekten ne günlerdi hem internet kullanımı olarak hem de ülke açısından. O eski çin serverlarına bile kırk takla ile girdiğimiz zamanları insan özlüyor. Nickimden hatırlayan olursa muhabbet etmeyi isterim. Şu ifadeleri bile özlemişim :beer:

:oldie: Çok oldu forumada sroyada gelmeyeli bu saatte aklıma düştü bir bakayım dedim karşılaştığım konu alkis: 2007 kayıt tarihi vay be

B7B

rank8
Benim de ilk hesabımın kayıt tarihi o civarlarda ama şifresini hatırlayamadığım için giriş yapamadım. :!!&%&! Burada bile unuttuğum bir sürü olayı okuyunca tekrar hatırladım. İnsan duygulanıyor.

Takımı
Galatasaray
Site bir gece aklıma geldi nedense yerinde olmayacağını bile düşünerek girdim, anılarım canlandı. Gerçekten ne günlerdi hem internet kullanımı olarak hem de ülke açısından. O eski çin serverlarına bile kırk takla ile girdiğimiz zamanları insan özlüyor. Nickimden hatırlayan olursa muhabbet etmeyi isterim. Şu ifadeleri bile özlemişim :beer:
B7B bana ya SJSRO, ya SWSRO'dan çok tanıdık geliyor. :think: D6D de olabilir ama o...

B7B

rank8
B7B bana ya SJSRO, ya SWSRO'dan çok tanıdık geliyor. :think: D6D de olabilir ama o...
Hocam doğru hatırlıyorsun. :thumbsup:Gerçek ismini anımsayamadım ama seninle oyun harici sınav notları, sbs muhabbeti falan da yapardık oradan direk aklımda kalmış. 470 alan çocuk bendim eğer hatırlarsan muhabbetlerimizi. Sen de sanırım kadıköy anadoluya gitmiştin.

Yukarı Alt