Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
:ust1:

Joymax ve JC Planet 18 Kasım 2020 günü yaptığı duyurularda bazı eski Windows sürümleri için artık Silkroad Online desteğini sonlandıracaklarını belirtti.

Microsoft'un da bu işletim sistemlerine desteğini sonlandırması nedeniyle Silkroad Online da artık bazı Windows sürümlerini desteklemeyecek.

Desteği kesilecek olan Windows sürümleri:
Windows 2000
Windows XP
Windows Vista
Windows 7

Desteklenecek sürümler:
Windows 7 Service Pack 1 ve üzeri

Bu düzenleme Aralık ayı içerisinde yapılacak olan bakım ile geçerli olacak.

EXL_OSSupoort.png

:footer:

Takımı
Besiktas
Windows 7 Ultimate var Bizim onuda kapatacaklar mı ?

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Desteği sonlandırmayı ne anlamda kullandılar acaba? Bir sıkıntı çıkarsa destek vermeyeceğiz doğru düzgün çalışmayabilir mi demek oluyor yoksa hiç çalışmayacak mı demek oluyor... windows 7'nin hala büyük bir kullanıcı kitlesi vardır diye düşünüyorum, vazgeçmek kolay olmaz.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Türkiyede kullanım oranı %30muş yani neredeyse her 3 kişiden biri win 7 kullanıyor.

53CBF720-C676-45CF-AF5B-E01B34DF90B2.jpeg

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Desteği sonlandırmayı ne anlamda kullandılar acaba? Bir sıkıntı çıkarsa destek vermeyeceğiz doğru düzgün çalışmayabilir mi demek oluyor yoksa hiç çalışmayacak mı demek oluyor... windows 7'nin hala büyük bir kullanıcı kitlesi vardır diye düşünüyorum, vazgeçmek kolay olmaz.
Evet, işin orasını ben de anlamadım. Joymax'a e-mail yolladım dönüş yaparlarsa konuya eklerim.

Takımı
Galatasaray
Bence hiç çalışmayacak demek oluyor.
%30 windows 7 kullanan kitlenin ne kadarı SP1 ve üstü kullanıyor onu da bilmek lazım.

Private oynayan tayfada hala XP kullanan bile var...

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Joymax'ten konuyla ilgili cevap geldi.

"Bu Windows sürümleri artık güncellenmeyecek bu yüzden servisimizde bazı problemler yaşanabilir."

Screenshot_27.png

Yukarı Alt