Server
Flora
Takımı
Galatasaray
organize.jpeg
4 ocak'ta yayınlanan "Organize İşler:Sazan Sarmalı" , netflix'te yayınlanmaya başladı. Şu an hala sinemalarda oynayan filmin Netflix'e gelmesi ilginç bir gelişme. Netflix baya Türkiye piyayasına yatırım yapıyor.

Netflix hesabı olanlar girip izleyebilir , olmayanlarda deneme hesabı alarak izleyebilir :)

sazansarmali.jpg

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Netflix Türkiye'yi sabaha kadar gömebilirim ama arada güzel şeyler yapıyor. Çok arada.
Bu arada ilk filmi izlemedim fakat ikinci film kötü diyorlar, öyle mi?

Yüzüklerin Efendisi kaldırıldı, Harry Potter yok, Star Wars yok :dance:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Netflix Türkiye'yi sabaha kadar gömebilirim ama arada güzel şeyler yapıyor. Çok arada.

Bende 1-2 aydan sonra izlemeyi bıraktım, çok fazla çalışıyorlar ama benim için ilginç yeni içerik pek gelmiyor.

İşin şakası bir yana iki gündür deli gibi dizi arıyorum netflixte... Yenilediğime pişman oldum :(

güzel film

Netflix'de kaldırılma diye bir olay yok. Netflix bir kiralama şirketi, kiraladığı yapımlar kira süresi kadar yayında durur süreleri bitince yayından kaldırılır. Örneğin; başlarda G.O.R.A vardı sonra yayından kaldırıldı 4-5 ay sonra tekrar eklendi.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Netflix'de kaldırılma diye bir olay yok. Netflix bir kiralama şirketi, kiraladığı yapımlar kira süresi kadar yayında durur süreleri bitince yayından kaldırılır. Örneğin; başlarda G.O.R.A vardı sonra yayından kaldırıldı 4-5 ay sonra tekrar eklendi.
Netflix'ten kaldırılma yok diyorsun, sonra kendin süreleri bitince kaldırılır diyorsun. Ben başka bir kelime mi kullandım anlamadım?

Takımı
Seçiniz...
Mükemmel bi film, şimdi bitirdim. İzlemenizi tavsiye ederim.

Netflix'ten kaldırılma yok diyorsun, sonra kendin süreleri bitince kaldırılır diyorsun. Ben başka bir kelime mi kullandım anlamadım?
Kira süreleri bitince otomatik kaldırılıyor. Yani keyfe keder filmi veya diziyi yayindan kaldırma gibi bir durumları yok, kira anlaşması yapılırsa tekrar yayinda olur içerikler. Aynı Amazon veya Tivibu içerik sağlayıcılar gibi; orada 2-3 tl ye yapımı 1 günlüğüne kiraliyorsun ertesi gün izleyemiyorsun ve neden kaldirdilar izleyemiyorum demiyorsun ama Netflix için diyorsun bu garibime gitti sadece yanlış anlama. Netflix de senin adina içerikleri 1-2 sene kiralıyor. Örneğin sirf Friends dizisinin 1 yıl daha yayında kalmasi için 100 milyon dolar ödedi Netflix.

Server
Feronia
Takımı
Fenerbahce
Kira süreleri bitince otomatik kaldırılıyor. Yani keyfe keder filmi veya diziyi yayindan kaldırma gibi bir durumları yok, kira anlaşması yapılırsa tekrar yayinda olur içerikler. Aynı Amazon veya Tivibu içerik sağlayıcılar gibi; orada 2-3 tl ye yapımı 1 günlüğüne kiraliyorsun ertesi gün izleyemiyorsun ve neden kaldirdilar izleyemiyorum demiyorsun ama Netflix için diyorsun bu garibime gitti sadece yanlış anlama. Netflix de senin adina içerikleri 1-2 sene kiralıyor. Örneğin sirf Friends dizisinin 1 yıl daha yayında kalmasi için 100 milyon dolar ödedi Netflix.
Biliyorum hocam, yurt dışında bazı içerikleri elinde tutabilmek için Türkiye'deki film ve dizileri azaltmayı seçiyor. Ben de haliyle Netflix Türkiye kullandığım için sinirleniyorum. İzlediğim her şeyi internetten korsan olarak da izleyebilirim fakat para ödüyorum. Her içerikte de sex olması bir süre sonra bayıyor. :beer:

Biliyorum hocam, yurt dışında bazı içerikleri elinde tutabilmek için Türkiye'deki film ve dizileri azaltmayı seçiyor. Ben de haliyle Netflix Türkiye kullandığım için sinirleniyorum. İzlediğim her şeyi internetten korsan olarak da izleyebilirim fakat para ödüyorum. Her içerikte de sex olması bir süre sonra bayıyor. :beer:
Katılıyorum zaten Amerika'ya veya diğer ülkelere kıyasla Netflix Türkiye'nin içeriği çok kısıtlı, hele ilk çıktığı zaman fiyaskoydu simdi gene iyi durumda :) ben iyi olan çoğu dizi ve filmi bitirdim zaten belgesel izliyorum artık

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Katılıyorum zaten Amerika'ya veya diğer ülkelere kıyasla Netflix Türkiye'nin içeriği çok kısıtlı, hele ilk çıktığı zaman fiyaskoydu simdi gene iyi durumda :) ben iyi olan çoğu dizi ve filmi bitirdim zaten belgesel izliyorum artık
Netflix buraya salt içerik getirmek istemiyor. Bana göre altyazısızda olsa netflix'te bulunmalı, isteyen ayarlardan kapatabilmeli altyazısızları gösterme diye ama netflix böyle düşünmüyor. Ciddi bir yatırım var. Yeni dizisi You'da bırak altyazıyı, Türkçe dublaj dahi var. Getirdiği içerikleri tam haliyle getirmeye çalıştığı için aramızda baya fark var abd ile. Güzel bir ekosistem oluşturmaya çalışıyor ve bu saygı duyulması gereken bir şey. Oyun firmalarının Türkiye'den trilyonlar kaldırıp bir alt yazı bile eklemeye gerek duymadıklarını düşünürsek kesinlikle saygıyı hak ediyor. Tek sorun, nereye kadar bunu sürdürebilecek?

Takımı
Galatasaray
Herkes netflixçi, blutvci oldu, bi ben eski kafalı kaldım galiba, eskiden zamunda üyelikleri açıldı diye patlama olurdu buralarda...

Herkes netflixçi, blutvci oldu, bi ben eski kafalı kaldım galiba, eskiden zamunda üyelikleri açıldı diye patlama olurdu buralarda...
Yok be bende hiç anlamam flixten , bulüden, zamazingodan.

Son düzenleme:
Takımı
Galatasaray
Aylık 5 TL'ye netflix alıyorum, gerek kalmadı zamunda'ya.
Tamam da hacı hiçbir şey yok ki. Zamunda gibi çok seçenek sunsa ben de razıyım para vermeye. Arkadaşıma gittiğimde bakıyoruz, ps4ten açıyor o. Bir film izlemek istiyoruz bakıyoruz yok. E o zaman şunu izleyelim yok. En son hep netflixten gezinip izleyecek bir şey buluyoruz. İzleyeceğimiz şeye netflix karar veriyor sanki :D
Bu arada resmen fabrika gibi ürettiği seri üretim filmleri de summer7:

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Tamam da hacı hiçbir şey yok ki. Zamunda gibi çok seçenek sunsa ben de razıyım para vermeye. Arkadaşıma gittiğimde bakıyoruz, ps4ten açıyor o. Bir film izlemek istiyoruz bakıyoruz yok. E o zaman şunu izleyelim yok. En son hep netflixten gezinip izleyecek bir şey buluyoruz. İzleyeceğimiz şeye netflix karar veriyor sanki :D
Bu arada resmen fabrika gibi ürettiği seri üretim filmleri de summer7:
5 lira olunca koymuyor.
Bodyguard
You
Friends from collage(eh)
Bir kaç standup, kevin hart,russel peters falan.
Bir kaç eski dizi-film falan izledim.
Ayda 1 kere izlenecek bir şey çıkıyor.

Yukarı Alt