Takımı
Seçiniz...
İkinci Header çalışmam, 3 saatlik bir çalışma daha uzun sürelerde daha iyi işler çıkabilir. Birden başlayıp durmadan karma tasarım yapmak belli bir yerden sonra tıkıyor onu fark ettim, ara vererek çalışmak belki daha doğru olur, farklı fikirler düşünülebilir.
Sizlerin de fikrini almak isterim, sıfırdan çalışma olduğunu göz önünde bulunduralım.

Yorumum spoiler içerisindedir.

77.png

sürrealist bir çalışmam

GUI tasarlayabilen var mı aranızda bir program için :)

O zaman Şubat başında görüşülür :)

Resimdeki çalışmam beğenilmedi. Tasarım hayatımı tekrar bitiriyorum kendimi tekrar AndroidStudio / VisualStudiolara geri atıyorum görüşmek dileğiyle.

Resimdeki çalışmam beğenilmedi. Tasarım hayatımı tekrar bitiriyorum kendimi tekrar AndroidStudio / VisualStudiolara geri atıyorum görüşmek dileğiyle.
Font uygun renkler yerinde (logonun aynı renkte olması hariç.)
Çizdiğin sarı vektör kullandığın fontların boyutlarını aşıyor ve yazılar ortada baya sırıtıyor.
Onun dışında hitaba göre renk tonlamaları olur.

Cafe koyumsu şeyler istiyor, koyu ton ağırlıklı yani. Bende uğraşamadım daha doğrusu beceremedim koyu bir hale çevirmeye. Yardım edersen çok mutlu edersin beni :P

@heRanarchy

Orantısızlık var görselde, gözlerimi rahatsız eden bir orantısızlık, çözemedim ama tam olarak ne olduğunu... Ama aklıma gelenleri aşağıya listeliyorum, renklerle oynanabilir biraz sanırım, bu arada "papates kızartması"nda bir yazım yanlışı yok değil mi?

1) Yazıları bi 50 px kadar yukarıya al bence, şu etraftaki sarı çerveveye göre hizala çercevenin üst kenarı ve sol kenarı ile eşit boşluk bırakarak..
2) üstteki vektör kısmını cırtlak sarı yerine biraz daha pastelleştirebilirsin...
tavsiye renkler olarak
#FFB742 veya daha soluğu #FFC15B
veya
#0A61B2 veya biraz daha açık soğuğu #42A3FF tarzı bir renk kullanabilirsin...

@heRanarchy

Orantısızlık var görselde, gözlerimi rahatsız eden bir orantısızlık, çözemedim ama tam olarak ne olduğunu... Ama aklıma gelenleri aşağıya listeliyorum, renklerle oynanabilir biraz sanırım, bu arada "papates kızartması"nda bir yazım yanlışı yok değil mi?

1) Yazıları bi 50 px kadar yukarıya al bence, şu etraftaki sarı çerveveye göre hizala çercevenin üst kenarı ve sol kenarı ile eşit boşluk bırakarak..
2) üstteki vektör kısmını cırtlak sarı yerine biraz daha pastelleştirebilirsin...
tavsiye renkler olarak
#FFB742 veya daha soluğu #FFC15B
veya
#0A61B2 veya biraz daha açık soğuğu #42A3FF tarzı bir renk kullanabilirsin...
Sırf bunu yazmak için girip renk kodlarını aldıysan helal olsun.

@heRanarchy Dediğim gibi vektörel problem yaşıyorsun ondan dolayı da yazılar ayarsız gözüküyor, biraz daha üzerinde uğraş derim soğuk tonlar kullan etrafı azıcık ışık düşür. nokta gibi olan işareti kaldır, tek renk yerine gradient yap koyu turuncu ile sarı yap biraz texture ekle vektöre. En büyük tavsiyem Behance girip Social veya Food diye araştırıp biraz ilham alabilirsin :)

Son düzenleme:
Yukarı Alt