Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Türk Telekom'dan sonra Superonline'da yeni yılı beklemeden kaldırdı.
nomore.png

Bu arada AKK'siz paketlerini de yayınladı ;

Turkcell Fiber Platin Paketler Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

Bunun yanı sıra yeni 15mbit pakette gelmiş , 80 liradan.

Turkcell Fiber Limitsiz İnternete Giriş Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

10 TL üstüne de eski paket olan 25mbit hızda duruyor.

Hepsini toplamak gerekirse;
15mbit = 80 TL
25mbit = 90 TL
35 mbit = 100 TL
50 mbit= 130 TL
100 mbit = 200 TL

Yani artık akk diye bir şey olmayacak ama parasını da ödeyeceğiz.

Takımı
Seçiniz...
Şu an TT kullanıyorum, Nisan 2019 'da taahhüt bitiyor sonrasınsa Turcell'e geçmeyi düşünüyorum. (Daha önce Turkcell'deydim.)
Şimdi netten ADSL kampanyalarına bakıyorum, aşırı pahalı.
1.png
2.png

Diğer paketlerinde ise ya KOTA YOK, AKK VAR ya da KOTA VAR, AKK YOK.

4.png

Resmen göz göre göre soyuluyoruz, ne biçim bi devlet oldu anlamıyorum. 60 yıllık telefon kablo hattı üzerinden aldığım internete 100 lira vereceğim?

Bir de şöyle bir şey var;

3.png

Şimdi benim bölgemde TurkNet in kendi altyapısı yok, kendi altyapısı olduğu yerlerde 100 mbit direkt veriyor zaten.

Turknet maceramı özetleyecek olursam:

Benim bölgemde ben internet alırken vdsl slotlarında boş yer yoktu... TTNet 16 mbit, Superonline 24mbit demişti bana, TurkNet 35Mbit verebiliriz demişti. (adsl de 35mbit yok maalesef) 1senelik taahhütüm dolunca, akn canıma tak ettiği için önce ttnete vdsl başvuru yaptım, (boş vdsl slotu var görünüyordu) ancak 2-3haftalık bekleme sonunda maalesef size vdsl veremeyiz dediler. (Bu arada superonline a taahhütsüz 2ay fatura ödemek zorunda kaldım). Turkneti aradım 35mbit vdsl verebiliriz dediler, tamam bağlayalım nasıl olsa taahhüt olayınız yok dedim (çıkmak isteyince bir ay daha fatura ödemek gerekiyor sadece bildiğim kadarıyla).

Gittim kendime modem aldım, superonline'ın modemini izmirin öbür ucundaki bayilerine teslim ettim. Turknetin belgelerini imzalayıp onları kargoladım. 3-5 gün sonra sms olarak kullanıcı adı ve şifre geldi. Modeme girdim, o gün bugündür sadece 2kere sıkıntı yaşadım.
1. sıkıntım bazen hat yoğunluğu sebebiyle SNR oranı düşüyor ve hız haliyle düşüyor. (ki bu superonline da da oluyordu.)
2. sıkıntım burada hizmet sağlayan saha dolabı yandı, mahallecek 1hafta internetsiz kaldık. Saha dolabı değişti, o gün bugündür tık demedi internetim. (ki ttnetin altyapısı üzerinden ttnetin 3hafta bekletip yinede veremediği vdsl i verdiler.)

Ekstra olarak nedendir bilemedim ama geçen aylarda binaya yeni bir kablo çektirmişler. (SNR sıkıntısı yüzünden yazdığım şikayete binayen) isterseniz yeni çekilen hattan başka bir saha dolabından hizmet alabilirsiniz dediler. (ki dilekçe üstünden bir kaç ay geçmişti, hala eski hattayım + olarak kullanmasam da telefon numaram da oldu)

Bu da benim şuan aldığım hız:

Dosyalar

Son düzenleme:
Ki senin bölgende sanırım VDSL altyapısı yok, ama sana da bana da tanımlayacakları paket aynı. Turknet'i arayıp bölgende VDSL hizmeti olup olmadaığını sorabilirsin. Eğer VDSL hizmeti var ise, altyapı onların olmasa bile 35mbit veriyorlar. Ki sorgulamada 24mbit'in altında yazan paket ismi şuan benim kullandığımla aynı paket. Aradaki tek fark ADSL hat üzerinden alırsan 24mbit, VDSL hat üzerinden alırsan 35mbit kullanıyorsun.

Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Dün Türknet'e iptal dilekçesi gönderdim bakalım kapatma işlemi nasıl

Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Türk Telekom'dan sonra Superonline'da yeni yılı beklemeden kaldırdı.Eki Görüntüle 34811

Bu arada AKK'siz paketlerini de yayınladı ;

Turkcell Fiber Platin Paketler Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

Bunun yanı sıra yeni 15mbit pakette gelmiş , 80 liradan.

Turkcell Fiber Limitsiz İnternete Giriş Kampanyası - TURKCELL SUPERONLINE

10 TL üstüne de eski paket olan 25mbit hızda duruyor.

Hepsini toplamak gerekirse;
15mbit = 80 TL
25mbit = 90 TL
35 mbit = 100 TL
50 mbit= 130 TL
100 mbit = 200 TL

Yani artık akk diye bir şey olmayacak ama parasını da ödeyeceğiz.
Şimdi akn si olan ve sözleşmesi olanlar nasıl olacak akn olmadan devam mı edicek onlar

Takımı
Galatasaray
Şimdi akn si olan ve sözleşmesi olanlar nasıl olacak akn olmadan devam mı edicek onlar
Ocak ayında bitecek olan sözleşmeyi 2 sene daha uzattım müdürlükteki(türk telekom) işlemi yapan görevli akn kalkacak dedi ek olarak paketim 16mbit 65 tl idi yeni sözleşmede 70 lira oldu + ilk aya özel 10 tl bilmem ne vergisi yansıyacakmış faturaya gelince göreceğim bakalım.

Barzo

ben krizi fırsata çevirenlerdenim HİPERNET 50 MBPS aknli 50GB yaptım 75TL ye 1 hafta önce akn kalksa bile 2020 yılına kadar 75 TL ye 50 mpbs net alıcam sanırım iyi yaptım bayadır takip ediyordum

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
ben krizi fırsata çevirenlerdenim HİPERNET 50 MBPS aknli 50GB yaptım 75TL ye 1 hafta önce akn kalksa bile 2020 yılına kadar 75 TL ye 50 mpbs net alıcam sanırım iyi yaptım bayadır takip ediyordum
Bende öyle yaptım , akk'nin kalkacağını bildiğimden en düşük akkli paketi aldım. 20 ay falan sözleşme yaptım. Ondan sonrada taşınırım zaten.

Öyle bir zamandayız ki insanlar sözleşmelerini uzatmak için yalvarıyorlar.

Takımı
Galatasaray
Neden TurkNet, millenicom gibi alternatif servisleri tercih etmiyorsunuz? Yıllardır AKN derdim yok, tavsiye ederim

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Perşembe günü saat 18:30 gibi Vodafone bayisinden fiber 100mbps paketine başvuru yaptım bugun gelip tesisat çekip aktiflediler :)

http://www.speedtest.net/result/7916689208.png
Hayırlı olsun , vodafone şu an en güzel fiyatları veriyor ama büyük ihtimal oda fiyat artışına gider yakın zamanda.

Neden TurkNet, millenicom gibi alternatif servisleri tercih etmiyorsunuz? Yıllardır AKN derdim yok, tavsiye ederim

Bunlara da zam gelecek , TT zam için başvurdu. Taahhüt olmaması beni artık endişelendiriyor.
Birde superonline'ın TV'si var , TV+ gerçekten güzel. Sırf o yüzden vodafone'a geçemiyorum.

Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Hayırlı olsun , vodafone şu an en güzel fiyatları veriyor ama büyük ihtimal oda fiyat artışına gider yakın zamanda.

Bunlara da zam gelecek , TT zam için başvurdu. Taahhüt olmaması beni artık endişelendiriyor.
Birde superonline'ın TV'si var , TV+ gerçekten güzel. Sırf o yüzden vodafone'a geçemiyorum.
Vodafone kullanıp tv+ alamıyor muyuz vodafone'nun gelip kurdugu modemde bile turkcell yazıyor zaten :D

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Vodafone kullanıp tv+ alamıyor muyuz vodafone'nun gelip kurdugu modemde bile turkcell yazıyor zaten :D
Bilgisayardan izlenen TV+ mobil - web falan alırsın ama kumandalı cihazlı ev alamazsın büyük ihtimal. Benim aldığım zaman d-smart veriyorlardı tv olarak , onuda ileri - geri almaya 150 lira para istemişlerdi aylık :)

Server
Seçiniz...
Takımı
Besiktas
Bilgisayardan izlenen TV+ mobil - web falan alırsın ama kumandalı cihazlı ev alamazsın büyük ihtimal. Benim aldığım zaman d-smart veriyorlardı tv olarak , onuda ileri - geri almaya 150 lira para istemişlerdi aylık :)
Başka önerebilceğiniz birşey var mı tivibu gibi vs

Yukarı Alt