Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ps3 4.82 Superslim ve diğerleri Jailbreak , Oyun Yükleme ve Online Oynama [Resimli Anlatım]

Geçenlerde yine PS3 aldım ve oyun fiyatlarının saçmalığı nedeniyle Jailbreak yapmaya karar verdim. Benim aldığım konsol Superslim yani son çıkan ve son firmware olan 4.82. Bu jailbreak 3xxx ve 4xxx'lere yüklenebiliyor yani superslim ve slim konsollara yükleniyor. Jailbreak'in adı Han. İşlemleri bitirdikten sonra online dahi oynayabiliyorsunuz , ben MW3 oynayarak test ettim.

İşlemler biraz uzun sürüyor ama öğrendikten sonra takır takır yapıyorsunuz. Bu işlemleri binlerce kişi yapmış yabancı forumlarda brick yapan sayısı bir kişiymiş sadece. Ne olur ne olmaz diye ben yazayım , sorumluluğunu alıp yapın işlemlerinizi.

Neyse daha fazla uzatmadan işlemlere başlayalım;

AŞAMA 1

1-) İlk önce kendinize Jailbreak için PS3 üzerinden yeni bir kullanıcı ve yeni bir PSN üyeliği açın.
2-) Konsolunuzdan PSN Network bölümüne gelin ve hesap yönetimi >> System Activation >> PS3 System >> Game işlemlerini gerçekleştirin. Burada jailbreak hesabınızı PS3'ün ana kullanıcısı yaptık. Jailbreak işlemleri boyunca her zaman bu hesabı kullanmaya özen gösterin.

AŞAMA 2

1-) Bir usb belleğe ihtiyacınız olacak. Usb bellek FAT32 olmalı. exFat değil , NTFS değil. Kesinlikle ve kesinlike FAT32 olmalı.
2-) Usb belleğinizi takın ve "buradan" indireceğiniz zip dosyasını usb belleğinizin içine çıkartın.
Usb belleğinizin içi böyle gözükmeli ,
psn1.fw-min.png

3-) Usb'yi çıkartın ve Ps3'e yerleştirin. Sağda ki USB slotuna koymanız gerekiyor! Blu-ray'e en yakın usb slotuna yani.
2.png

AŞAMA 3

1-) Şimdi ps3'ümüzü açabiliriz.
2-) Jailbreak hesabı açmıştınız 1.aşamada ona giriş yapın.

3-) Ps3'ünüzün içindeki internet tarayıcısını açın.
4-) www.ps3xploit.com sitesine giriş yapın ve bu siteyi yer imlerine ekleyin.
5-)

a-) Üçgene basın ve anasayfanızı boş olarak ayarlayın.
b-) Araçlara girip "tarayıcı kapatma özelliğini kapatın."
c-) Araçlara girip "tüm her şeyin geçmişini teker teker silin."
6-) Browserı kapatın ve tekrar açın , yer imlerine girip ps3xploit sitesine girin.
3.fw-min.png

7-) Karşınıza çıkan sitenin sol üstünde ki "v3 Han tools" sekmesine gelin.
8-) "Han installer" seçeneğine tıklayın.

9-) Açılan sayfadan "Initialize HAN Installer" butonuna tıklayın.
4.fw.png

10-) Yeşil bir yazıyla "Succesfull" yazdıysa "Launch Han installation" yazısına tıklayın.
- Eğer try again yazıyorsa , browser'ı kapatın ve 5.madden itibaren tekrarlayın. Succesfull olana kadar yapmanız gerekiyor.
11-) "Launch Han installation" işleminden de
succesfull yazısını gördüyseniz Ps3'ünüz kendine reset atacaktır.

AŞAMA 4
1-) Evet , ps3'ünüz tekrar açıldı ve tüm işlemleriniz sorunsuz gittiyse , oyun menüsünde "Package Manager" yazılı klasörler görmeniz lazım ama tabi daha her şey bitmedi.
menu.fw-min.png

2-) Usbniz yine eski yerine takılı olsun , yine internet tarayıcısını açın ve geçmişi silme gibi işlemleri tekrar yapın.
3-) Yer imlerini açın ve tekrar ps3xploit sitesine girin.
4-) Sol üst köşeden ""v3 Han tools" dedikten sonra "Han enabler" sayfasına girin.

5-) "Initialize Han Enabler" butonuna tıklayın. "Succesfull" yazısını gördükten sonra da "Enable Han" butonuna tıklayın.
5-min.png

- Eğer try again yazıyorsa , browser'ı kapatın ve geçmişi silme işlemlerini vs tekrar yapın. Sonra tekrar deneyin , olana kadar böyle...
6-) "Enable Han" başarılı bir şekilde tamamlanırsa internet tarayıcınız kapanacak.

AŞAMA 5

1-) Yorulduğunuzu biliyorum ama jailbreak aşamasında sona geldik. Dayanın!
2-) Usb'niz takılı olsun eski yerine , internet tarayıcısını açın , yer imlerinden ps3xploit.com sitesine girin.
3-) Sol üst menüden "V3 Han Tools" sekmesini seçin.
4-) "ACT/IDPS Dumper" sayfasına tıklayın.

5-) "Initialize ACT/IDPS Dumper" butonuna tıklayın , "Succsefull" yazısını gördükten sonra "Dump ACT.dat &IDPS" butonuna tıklayın.
6.fw-min.png

- Eğer try again yazıyorsa , browser'ı kapatın ve geçmişi silme işlemlerini vs tekrar yapın. Sonra tekrar deneyin , olana kadar böyle...
6-) Yine succesfull yazısını gördüyseniz her şeyi kapatabilirsiniz. Şu an tüm işlemler bitti. Bir uyarı da bulunayım , şimdilik usbde ki hiç bir veriyi kesinlikle silmeyin. Bize oyun yüklerken lazım olacaklar.

Evet , artık Ps3'ünüz jailbreaklendi ve oyun yüklemeye hazır , oyun yükleme anlatımını da aşağıda bulabilirsiniz ;

PS3'E OYUN YÜKLEME

Bir uyarı daha : Cihazınız multimanlı değil ve cihazınız CFW'li değil lütfen bu anlatımlara bakıp bir şey yapmaya kalkışmayın. Sizin cihazınız OFW yani orijinal firmware kullanıyor hala ama backup yoluyla oyunları oynayabileceksiniz. Bu yöntemin multiman ve CFW ile alakası yok.

Konu bana aittir , yaparken her hangi bir sorun yaşarsanız konu altından yardım isteyebilirsiniz.

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Eline sağlık hacım çok güzel anlatmışsın :beer:
Sağol hacım , ben yapmaya çalışırken Türkçe kaynak zaten yoktu. İngilizce kaynaklar bile çok dağınıktı. Jailbreak başka yerde , oyun yükleme başka yerde , oyunların boyutuna göre başka yerde...
Hepsini takip edip yapmak baya uğraştırdı. Bu yüzden toplu bir kaynak yapmak gerek diye düşündüm. Bitince aratıp gelenlerin işine yarar :beer:

Hocam yeğenimin ps3 ü super slim ve 4.82 yüklü. Gösterdiğiniz adımları tek tek uyguladım fakat 5. adımı ne yaptıysam geçemedim. Sürekli fail oluyor. Bu konuda bir öneriniz var mıdır acaba.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Hocam yeğenimin ps3 ü super slim ve 4.82 yüklü. Gösterdiğiniz adımları tek tek uyguladım fakat 5. adımı ne yaptıysam geçemedim. Sürekli fail oluyor. Bu konuda bir öneriniz var mıdır acaba.
Browser'a girip direk o sayfayı yer imlerine ekleyin , kapatıp tekrar açın. Ayarlara girip silinebilecek her şeyi silin , (geçmiş vs) öyle deneyin. Bu sorun cache'nin dolmasından kaynaklanıyor.
Bende kendim yaparken 20-25 kere deneyip öyle yapabildim.

Birde her ps3'ü resetlediğinizde han enabler yani 4.aşama'yı tekrarlayın.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
HAN_Toolbox_v0.5.pkg

İkinci olarak şunu deneyebilirsin daha kesin bir yol.

Dosyayı indir usb'nin içine at. USB'yi eski yerine tak.
Aşama 4'te ki gibi han enabler'ı yap.
Sonra "Package Manager" >> "Install package files" >> "Standart" >> Han Toolbox.
Han Toolbox'ı yükledikten sonra menü de Han Toolbox çıkacak.
Han Toolbox >> Offline Han Functions >> License Dumper.

Bu şekilde act.dat ve idps dosyalarını dump edebilirsin.

Browser'a girip direk o sayfayı yer imlerine ekleyin , kapatıp tekrar açın. Ayarlara girip silinebilecek her şeyi silin , (geçmiş vs) öyle deneyin. Bu sorun cache'nin dolmasından kaynaklanıyor.
Bende kendim yaparken 20-25 kere deneyip öyle yapabildim.

Birde her ps3'ü resetlediğinizde han enabler yani 4.aşama'yı tekrarlayın.
Dediğiniz gibi yaptım tek seferde sorun çözüldü yardımınız için teşekkür ederim. Oyun yükleme kısmı kaldı şimdi. Onu da becerebilirsem tam olacak.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dediğiniz gibi yaptım tek seferde sorun çözüldü yardımınız için teşekkür ederim. Oyun yükleme kısmı kaldı şimdi. Onu da becerebilirsem tam olacak.
Rica ederim , onun anlatımına da başladım , büyük ihtimal bu gece biter.

İnitialize HAN Installer Butonuna Basıyorum Successfully Onayını alıyorum ama Launch HAN Installation Butonuna Tıkladıktan Sonra Resimde ki Gibi Hata Alıyorum.

*Kimlik Doğrulama Bilgileri
*Önbellek Bilgileri
*Arama Geçmişi
*Çerez Bilgileri

Her hatadan sonra dediğiniz gibi yukarıda ki bilgileri silip tekrar deniyorum nerdeyse 20 kere denedim olmadı.

IMG_20180825_151740-min.jpg

Son düzenleme:
Server
Flora
Takımı
Galatasaray
İnitialize HAN Installer Butonuna Basıyorum Successfully Onayını alıyorum ama Launch HAN Installation Butonuna Tıkladıktan Sonra Resimde ki Gibi Hata Alıyorum.

*Kimlik Doğrulama Bilgileri
*Önbellek Bilgileri
*Arama Geçmişi
*Çerez Bilgileri

Her hatadan sonra dediğiniz gibi yukarıda ki bilgileri silip tekrar deniyorum nerdeyse 20 kere denedim olmadı.

Eki Görüntüle 34388
Direk o sayfayı yer imlerine ekle öyle dene.

Usbni görüyor mu ps3 ?
Usbnde dosyalar var mı ?
Usbin sağ porta takılı mı ?

Son düzenleme:
admin bana yardım edebilirmisin bn suan needfor speed most wanted 2012 indiriyorum yaklaşık boyutu 4.35 bunu flaş bellek ile atabilirmiyiz yani direk usb ye atıp kurabilirmiyiz pkg uzantılı

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
admin bana yardım edebilirmisin bn suan needfor speed most wanted 2012 indiriyorum yaklaşık boyutu 4.35 bunu flaş bellek ile atabilirmiyiz yani direk usb ye atıp kurabilirmiyiz pkg uzantılı
Kuramazsın. Split yapman lazım , nasıl yaparım diye sorma çünkü bende yapamadım.

admin oyun yükleme konusundaki herşeyi yaptım oyunu yükleme yerinde indirme işle sırasında hata oluştu diyor hata kodu 80710092​

Merhabalar, benim ps3'mde şu an 4.83 yüklü ve bu paylaştığınız siteye girdiğim zaman, 4.83'ü desteklemiyor uyarısı alıyorum. Bu durumda ne yapmalıyım?

Yukarı Alt