Takımı
Seçiniz...
Herkese merhaba. Daha önce böyle bir istek olduğumu bilmiyorum.
Evet, bildiğiniz sponsor arıyorum. Döviz kurlarının tavana vurduğu şu zamanda en iyi sisteminde olsa, paran olmayınca Sunucu & Guard alıp sistemini açamıyorsun.
Gerek bu forumda, gerek diğer forumlar beni bilen bilir, tanıyan tanır. Bir çok topic yardımım, görüşüm, önerim olmuştur. İsteklerimde bunlara dahildir.

1 seneyi geçik, localde üzerinde uğraştığım bir sistemim mevcut.
Tanıtım afişine kadar herşeyi hazırda fakat açabilecek bir bütçem mevcut değil.

Sunucu & Guard için sponsor olacak kişi veya şirketlerin mesajlarına ve dönüşlerine açığım.
Sunucu & Guard için ödenen ücreti, oyundan gelen gelir ile net bir şekilde ödeyeceğim.
Oyundan %20'lik bir komisyonda vereceğimin sözünü burada veriyorum.

Sistemimin tutacağına adım gibi eminim, aylarca localde gerek drop, gerek sistemi dibine kadar test ettim.

Anlaşmaya ek olarak bir öneriniz var ise bunu belirtebilirsiniz.

Bu sistemin yatmasını, elimde kaybolmasını kesinlikle istemem.

Not:
1- DB & Client hiç bir şekilde ortaklık arasında paylaşılamaz, paylaşılması teklif edilemez.
2- Oyun içerisinde hiç bir şekilde GM vb. karakterlere erişim izni verilemez.
3- Eş/dost vb. kişilere, yardım, ek hizmet hiç bir şekilde talep edilemez.
4- Profesyonel bir sistem olacağı için tamamen profesyonel bir şekilde yönetim sağlanacaktır.
5- İş ortağı olan kişi ile aramızda her zaman resmiyet olacaktır.

Öneri ve tekliflerinizi beklemekteyim.
Sistem hakkında detaylı bilgi için ÖM gönderebilirsiniz.

Dipnot:
Sistem hakkında detaylı bilgi, foruma yeni kayıt olan kişi veya kişilere verilmeyecek olup forumda devamlılığını bulunan ve katkısı olan kişi veya kişilere aktarılabilir.

Takımı
Seçiniz...
OVH bir sunucu olacağı için F8 Filter ekibi ile konuştum.
Şu an döviz kurları tavan yaptığı için 2x450GB SSD + 32 GB Ram + 5 Adet IP 115€ (Aylık) + F8 Guard 400 TL (Aylık)
Yani şu an güncel Euro kuruna göre sunucu 631 lira ediyor. Toplam sunucu ve guard maliyeti 1031 TL.

VaLe

.
Şu an döviz kurları tavan yaptığı için 2x450GB SSD + 32 GB Ram + 5 Adet IP 115€ (Aylık) + F8 Guard 400 TL (Aylık)
Yani şu an güncel Euro kuruna göre sunucu 631 lira ediyor. Toplam sunucu ve guard maliyeti 1031 TL.
İkisinide kullandım kardeşim f8 de fixer de . İkisininde birbirinden çok fazla büyük avantajları yok . İlgi konusunda da ikiside çok ilgisiz. 631 tl de bence sunucu için çok fazla aynı özelliklerde sunucular çok sağlam makinelerde maxiumum 300 tl ye Türkiye lokasyon en az 300-500 mb arası hız 1gb port ve 5 adet ip şeklinde iyi şirketler kiraliyor ve destekleri çok iyi her sıkıntıya anında müdahale ediyorlar. Bence bu işe bu kadar büyük bütçeli fazla giderli bi işe girmeni tavsiye etmem senin ihtiyacını karşılayacak şekilde maximum 600 TL bahsettiğin özelliklerde sunucu ve guard rahatlıkla var ve 1-2 k playerı rahatlıkla oynatır tabi daha fazlasını hedeflemiyorsan

Takımı
Seçiniz...
İkisinide kullandım kardeşim f8 de fixer de . İkisininde birbirinden çok fazla büyük avantajları yok . İlgi konusunda da ikiside çok ilgisiz. 631 tl de bence sunucu için çok fazla aynı özelliklerde sunucular çok sağlam makinelerde maxiumum 300 tl ye Türkiye lokasyon en az 300-500 mb arası hız 1gb port ve 5 adet ip şeklinde iyi şirketler kiraliyor ve destekleri çok iyi her sıkıntıya anında müdahale ediyorlar. Bence bu işe bu kadar büyük bütçeli fazla giderli bi işe girmeni tavsiye etmem senin ihtiyacını karşılayacak şekilde maximum 600 TL bahsettiğin özelliklerde sunucu ve guard rahatlıkla var ve 1-2 k playerı rahatlıkla oynatır tabi daha fazlasını hedeflemiyorsan
Büyük hayallere ve büyük işlere imza atacağım.
Bu işte upload önemli olandır. Burada sana detaylı bilgi vermeme gerek yok.
Fakat bu iş için en sağlam makina OVH'dir. 200-300 TL'ye TR lokasyon alıpta saldırılar ile uğraşacak biri değilim.
F8 ile muhabbetim ve samimiyetim farklı. Fixer'de 10 kuruş vermem. Verirsem de açacağım sistem dandik bir sistem olur anca o şekilde veririm.
Bu piyasa da F8 üstüne bir guard yok. Burada şirket tartışmıyoruz, kendime sponsor arıyorum.

VaLe

.
Büyük hayallere ve büyük işlere imza atacağım.
Bu işte upload önemli olandır. Burada sana detaylı bilgi vermeme gerek yok.
Fakat bu iş için en sağlam makina OVH'dir. 200-300 TL'ye TR lokasyon alıpta saldırılar ile uğraşacak biri değilim.
F8 ile muhabbetim ve samimiyetim farklı. Fixer'de 10 kuruş vermem. Verirsem de açacağım sistem dandik bir sistem olur anca o şekilde veririm.
Bu piyasa da F8 üstüne bir guard yok. Burada şirket tartışmıyoruz, kendime sponsor arıyorum.
Bana detayli bilgi vermene gerek yok evet ihtiyaci olana verirsin.F8 full dll sorunu sen bilirsin yinede. Şimdiden sponsorlarına hayırlı olsun o zaman kardeş ne diyelim .

OVH başını ağrıtabilir benden söylemesi... Yurtdışı ve yurtiçi pek çok firmayla uzun sürelerle çalıştım, OVH da oldukça sorunlu zamanlar geçirmiştim...

3ay kadar önce haberim olsaydı, aradığın yerde aradığın şekilde sunucu bulabilirdim ve sponsorun/ortağın olabilirdim, bir yoklayayım yine de istersen bağlantılarımı belki sponsor olmak isteyen arkadaşım çıkar :)

Takımı
Seçiniz...
OVH başını ağrıtabilir benden söylemesi... Yurtdışı ve yurtiçi pek çok firmayla uzun sürelerle çalıştım, OVH da oldukça sorunlu zamanlar geçirmiştim...

3ay kadar önce haberim olsaydı, aradığın yerde aradığın şekilde sunucu bulabilirdim ve sponsorun/ortağın olabilirdim, bir yoklayayım yine de istersen bağlantılarımı belki sponsor olmak isteyen arkadaşım çıkar :)
Güzel haberlerini bekliyor olacağım. :dance:

Takımı
Seçiniz...
Ah be kardeş, benimle olan diyaloğun hiç bitmeyecek.
Halen daha eziksin ve sanırım öyle kalacaksın.

1.000 TL'nin sadece sunucu ve guard olduğunu belirtmek isterim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Takımı
Besiktas
Merhabalar sizlere nacizane önerim F8 guard kullanın iyidir ve F8 kullanıcaksanız OVH almak zorundasınız fakat o makineyi alıp 5 e bölersen pek bi hayır geleceğini sanmıyorum zaten 8 çekirdek var ayrıca makineyi 5 e böldüğünde 5 gs yapamazsın guard destek vermiyor standart pakette 2 gs 2 agent desteği mevcut standart + 650 tl geçersen 3gs 3 agent desteği mevcut eğer daha fazlasını istiyorsan F8 ile özelden konuşman gerekli ona göre fiyat çıkartıyorlar çünki.

ve kendine bir ortak arıyorsan silkroad camiyasından kopuk birini bulmanı tavsiye ederim oyun bilgisi var fakat hiç bir oyuncu-guild ile bağı olmayan birisi büyük bir sistem düşünüyorsun ilerde başın ağrımasın,bu işi ciddi anlamda iş olarak görüyorsan para kazanmak için yapıyorsan mutlaka ilerlersin,şimdiden başarılar diliyorum.

Takımı
Seçiniz...
Merhabalar sizlere nacizane önerim F8 guard kullanın iyidir ve F8 kullanıcaksanız OVH almak zorundasınız fakat o makineyi alıp 5 e bölersen pek bi hayır geleceğini sanmıyorum zaten 8 çekirdek var ayrıca makineyi 5 e böldüğünde 5 gs yapamazsın guard destek vermiyor standart pakette 2 gs 2 agent desteği mevcut standart + 650 tl geçersen 3gs 3 agent desteği mevcut eğer daha fazlasını istiyorsan F8 ile özelden konuşman gerekli ona göre fiyat çıkartıyorlar çünki.

ve kendine bir ortak arıyorsan silkroad camiyasından kopuk birini bulmanı tavsiye ederim oyun bilgisi var fakat hiç bir oyuncu-guild ile bağı olmayan birisi büyük bir sistem düşünüyorsun ilerde başın ağrımasın,bu işi ciddi anlamda iş olarak görüyorsan para kazanmak için yapıyorsan mutlaka ilerlersin,şimdiden başarılar diliyorum.

Not:
1- DB & Client hiç bir şekilde ortaklık arasında paylaşılamaz, paylaşılması teklif edilemez.
2- Oyun içerisinde hiç bir şekilde GM vb. karakterlere erişim izni verilemez.
3- Eş/dost vb. kişilere, yardım, ek hizmet hiç bir şekilde talep edilemez.
4- Profesyonel bir sistem olacağı için tamamen profesyonel bir şekilde yönetim sağlanacaktır.
5- İş ortağı olan kişi ile aramızda her zaman resmiyet olacaktır.

Yılların verdiği tecrübe ile dediklerini harfiyen biliyorum ve uygulayacağım, sponsor olacak kişi sadece kazancına bakacak. Başka bir önemi ya da takviyesi olmayacak.
2x gs ve 2x agent kullanacağım için sorun değil.
Makinayı 3 'e böleceğim, 1 panel + ftp, 1 2x gs ve agent, 1 adet'te ana sunucu.

Takımı
Besiktas
Yılların verdiği tecrübe ile dediklerini harfiyen biliyorum ve uygulayacağım, sponsor olacak kişi sadece kazancına bakacak. Başka bir önemi ya da takviyesi olmayacak.
2x gs ve 2x agent kullanacağım için sorun değil.
Makinayı 3 'e böleceğim, 1 panel + ftp, 1 2x gs ve agent, 1 adet'te ana sunucu.
fakat ftp-panel sunucusu olarak kullanırsan makine üzerinde 1 hat kullanıldığı için download upload işlemlerinde senin oyun sunucu olarak kullandığının sunucuda etkilenir sebebi aynı hatı kullanıyor olmaları tavsiyem farklı 1 makine al 40-50 tl ye fr vds'ler mevcut hem sunucu performansını düşürmüş olmazsın hemde boşyere network yemiş olmazsın extra ip ücretleri pahalı zaten onun yerine farklı bir vds makine alıp panel-ftp oraya kurmak daha mantıklı sadece tavsiye bunlar yanlış anlamayın başalarılar :)

Takımı
Seçiniz...
Önerilerin için teşekkür ederim.
600 liralık sunucu ücretine 5 adet IP dahil tabi hepsini kullanmayacağım.
Dediğiniz gibi 40-50 liralık bir sunucu FTP işini görecektir.

DontAsk

JUST DO IT
Takımı
Fenerbahce
İkisinide kullandım kardeşim f8 de fixer de . İlgi konusunda da ikiside çok ilgisiz.
İlgisiz? Elimden geldiğince her oyuna destek olmaya çalışıyorum. Yeri geliyor gecenin 4 ünde atılan mesajları cevaplıyor, işim ile alakalı olmayan şeyler hakkında destekte bulunuyorum. Ve sonuç olarak ilgisiz diyorsun. Öncelikle bizi tercih ettiğini pek zannetmiyorum, zira memnun ayrılmamış (en azından benim bildiğim kadarı ile) müşterimiz yok. Eğer zaten memnun olmadığın bir konu bulunuyor ise bunu açık yüreklilik ile buradan veya bana özelden söyleyebilirsin, kendimizi bu konuda düzeltmeye çalışırız. Bunları söylerken lütfen beni yanlış anlama ben burada sadece bilmediğim bir konu hakkında eğer bizim ile çalıştıysan ve memnun kalmadıysan bunun nedenini öğrenmek istiyorum ki kendimizi bu konu üzerinde düzeltebilelim

Son düzenleme:

DontAsk

JUST DO IT
Takımı
Fenerbahce

Merhaba, ovh sunucu olarak bir çok firma ovh'ın alt sunucu firması olan "soyoustart" ürünü sunucular satılmakta. Eğer direk ovh altından almadıysan sunucunu sorunlu zamanlar geçirmemiş olman zaten mucize olurdu. Ovh'ın alt sunucu firması olan "soyoustart" adından da anlaşılacağı gibi (so you start) yeni başlayan kullanıcılara yönelik test sunucuları vermek için kurulmuş bir firma, yani sorun vs. olacağını kabullenerek giriyorsun o işe. Fakat ovh üzerinden direkt olarak aldığın bir sunucuda kurumsal firmalara satılan sunuculardan satın alıyorsun. Gerek bandwith gerekse uptime olarak soyoustart ile kıyaslanamaz bile. Yaklaşık 5 senedir ovh ile çalışmaktayım ve bugüne kadar herhangi bir problem yaşamadım (geçen günlerde büyük bir kesinti yaşamışlardı o durum hariç)

Takımı
Seçiniz...
@DontAsk

F8 ile SilkroadFixer'i kıyaslamak zaten saçmalığın en başında geliyor. Bunun için diyalog yapmaya dahi gerek yok.
Uzun süredir server açmamama rağmen ve hiç bir guard kullanmama rağmen ikisinin de kalitesini ve ilgisini biliyorum.
SilkroadFixer kullanan serverlarda da oynadım, F8 kullanan serverlarda da oynadım.
F8'in ilgisini, alakasını, diyaloğunu biliyorum. O yüzden diyalog yapmamıza gerek yok.
Bu piyasanın kralı sizsiniz, ötesi yok, olursa da bu yine siz olacaksınız.

Sponsor aramaya devam ediyorum. :starving:

Server
Takımı
Fenerbahce
Xeon 1245 v2 - SSD Disk - 32GB + 3 IP - FR Lok = 450 TL verebilirim. Bana buradan kalacak para 30 TL.

Makina için boşuna 600 650 TL verme

Yukarı Alt