Takımı
Seçiniz...
1) Guild Limit Ayarlama;
KGuard ile Guild Limit ayarlayabiliyoruz, yada prosedür ile bunlardan yana sorun yok artık uğraşa uğraşa gözüm kapalı halledebiliyorum.
Benim yapmak istediğim;
Oyun içerisinde Guild penceresini açınca gözüken 0/50 guild limit sayısını belirlediğim limit'te gösterme.
Yani guild limit'i 32 yaptım fakat guild pencesinde 0/50 gözüküyor. Bunu nerden editliyoruz?
* DDJ dosyaları olduğunu sanmıyorum, alakası yoktur.
* Text olduğu için textuisystem'de aradım taradım bulamadım.
* En son aklıma gelen ise ya GameServer yada sro_client.exe editlemek.

Nasıl yapıcaz? Nerden yapıcaz? Media içinden mi editlenecek yoksa GameServer yada sro_client.exe mi? GameServer yada sro_client.exe ise ID veya ID'leri nedir?

2) GameServer CTF Bug Sorunu;
@Collapse 'nin anlattığı şekilde CTF ödülünü GameServer üzerinden değiştiriyorum, 8 çar ile CTF'ye gidiyorum. Buraya kadar sorun yok. Nerede sorun var? Oraya geleyim;
- Kestiğim playerlardan gelen ödüller değişmedi. (4 ID çıkıyor, ben sadece Collapse'nin dediklerini değiştirdim. Diğerlerini değiştirip denemedim.)
- İlk key'i bulan takım Key'i alınca kapı açılmıyor. Diğer tarafta anahtarı bulunca kapı açılıyor.
- Kapılar açıldığı zaman kapıdan geçemiyorsun, çar takılıyor fakat diğer çardan bakınca kapıdan geçmeye çalışan çar gitmiş gözüküyor bir zaman sonrada kapıdan geçmeye çalıştığım çar bi anda kapıdan geçiyor.
(Biraz karışık oldu ama umarım anlamışsınızdır.)
- Ortada bulunan Flag'ı alırken çar donuyor, Flag'ı alınca Flag çar'ın arkasına gelmiyor ortadan kayboluyor. Flag'ı alan çarda hiç bi şekilde hareket etmiyor, Dc'de yemiyor. Yanından başka bi çar geçince, yanından geçen çarı görebiliyorsun. Sana atak yapabiliyorlar ama sen atak yapamıyosun.

Nette GameServer aradım, yada doğru düzgün arayamadım fakat herhangi bir sonuç bulamadım. Ya bendeki GameServer sorununa bir çözüm bulacağım, ki sizlerin yardımıyla bulacağımı umuyorum çünkü bazı editler hali hazırda yapılmış. Yada sorun çözülmeyecek gibiyse bug'suz bir GameServer bulmam gerekecek.

Umarım bu sorunlarını birlikte çözüp, bu sorunları yaşayan kişilerede bu topic'in yararı olur.

Takımı
Galatasaray
guild penceresindeki 50 limiti pk2de geçmiyorsa sro_clienttedir olly kullanarak değiştirmek mümkün

Ctf ödülü değişmediyse çıkan sonuçların hepsini değiştir.

Diğer hatalarla hiç karşılaşmadım. Ctf de bunlar olurken serverdeki exe dosyaları hata veriyor mu?

Takımı
Seçiniz...
Ctf ödülü değişmediyse çıkan sonuçların hepsini değiştir.

Diğer hatalarla hiç karşılaşmadım. Ctf de bunlar olurken serverdeki exe dosyaları hata veriyor mu?
Evet GS bi hata veriyor, ona dikkat edip bakmadım hiç.

Yukarı Alt