Takımı
Fenerbahce
Merhabalar,
Arkadaşlar bu tarz görselleri nasıl yapabiliriz. Hem sığdırıyorlar hem görüntü kalitesi süper oluyor. ben 1200x380 lik bi görsel yapamazken adamlar bu şekilde nasıl yapıyor. Kaliteli malzemeler photoshopta nasıl çıkar anlatabilir misiniz

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Soruyu tam anlamadım.

Kaliteli bir makineyle 4k görüntü alıp sonrasında kendi site boyutlarına göre fireworks ile kesiyorlar istedikleri yeri.

ruro

るろうに
Takımı
Besiktas
Ben sitedeki resimleri goremiyorum galiba bu resimde de img yaziyor hazir adminimiz konudayken sorunun ne oldugunu da ogrenebilirsem guzel olur.telefondan giriyorum evde de gorunmuyor

Takımı
Fenerbahce
Hacım demek istediğim sitemize slider yapmak istiyorum. Ya ben yeteneksizim ya da beceriksiz :) 1200 x 380 boyutlarında iç giyime dair birşey yapmak istiyorum olmuyor. Önceki slider boyutu 730x377 idi sıkıntısız yapıyordum da yeni boyutlara göre yapamıyorum. Görüntü kalitesi düşüyor.

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Ben sitedeki resimleri goremiyorum galiba bu resimde de img yaziyor hazir adminimiz konudayken sorunun ne oldugunu da ogrenebilirsem guzel olur.telefondan giriyorum evde de gorunmuyor
imgur sitesi Türkiye'ye kapalı resimler oraya yüklenince DNS kullanılmayan cihazlardan gözükmez.

Hacım demek istediğim sitemize slider yapmak istiyorum. Ya ben yeteneksizim ya da beceriksiz :) 1200 x 380 boyutlarında iç giyime dair birşey yapmak istiyorum olmuyor. Önceki slider boyutu 730x377 idi sıkıntısız yapıyordum da yeni boyutlara göre yapamıyorum. Görüntü kalitesi düşüyor.
Yeteneksizlikle alakası yok , bu adamlar kendi resimlerini kendileri çekiyorlardır 4K kamerayla. Buna rağmen resize yapmaya çalışırsan resim yine mahvolur. O yüzden resize yerine crop yapılır.
Yani full hd yada 4k bir resimin gereken can alıcı kısmı alınır.

http://www.dream-wallpaper.com/free-wallpaper/game-wallpaper/silkroad-wallpaper/1024x768/free-wallpaper-37.jpg

Atıyorum bu resimi 730x377 almak istiyorsun , resimin tamamını boyutlandırmak yerine , resimin önemli noktasını 730x377 boyutları arasına alıyorsun ve resmin orasını kesiyorsun haliyle görüntü kalitesi aynı şekilde kalıyor.

Hepsiburada'Nın resminde de mesela adamın kafası falan varmış , arkada ev vs varmış atıyorum , kesmişler sadece önemli yeri almışlar.

Takımı
Fenerbahce
imgur sitesi Türkiye'ye kapalı resimler oraya yüklenince DNS kullanılmayan cihazlardan gözükmez.

Yeteneksizlikle alakası yok , bu adamlar kendi resimlerini kendileri çekiyorlardır 4K kamerayla. Buna rağmen resize yapmaya çalışırsan resim yine mahvolur. O yüzden resize yerine crop yapılır.
Yani full hd yada 4k bir resimin gereken can alıcı kısmı alınır.

http://www.dream-wallpaper.com/free-wallpaper/game-wallpaper/silkroad-wallpaper/1024x768/free-wallpaper-37.jpg

Atıyorum bu resimi 730x377 almak istiyorsun , resimin tamamını boyutlandırmak yerine , resimin önemli noktasını 730x377 boyutları arasına alıyorsun ve resmin orasını kesiyorsun haliyle görüntü kalitesi aynı şekilde kalıyor.

Hepsiburada'Nın resminde de mesela adamın kafası falan varmış , arkada ev vs varmış atıyorum , kesmişler sadece önemli yeri almışlar.
anladım hacım demek istediğini peki kocaman bi resmin önemli olan 730x377 boyutları arasına nasıl alıcam orasını pek anlamadım ? Photoshopta var mı böyle bi özellik. Sen fireworks ile kesmişsin.

Anladım çok sağol.
Flickr ve benzeri siteler bunun için var, ihtiyacınız olan görseli ücreti karşılığında satın alın istediğiniz boyuta göre kesip kullanın.
Satın aldığınız görsel boyutları 4k üstü olduğu için sorun yaşayacağınızı düşünmüyorum, nitekim bahs ettiğiniz sitenin grafikerleride böyle yapıyor veyahut çekimlerini yapıyorlar.

Yukarı Alt