1. Reklam

1. joysro
      ledas
      jungler
      keasro
      zeus
      karantina

Zamanlanmış etkinliklerin saatlerini değiştirmek için yardım

1. DragonSlayer

DragonSlayer Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar..
    Serverımızda düzenlemek istediğimiz bi takım şeyler var. Bu konuda aşağıda yazılı olanları nasıl düzenleyebileceğimi içerir bir topic mevcut mu aradım ama bulamadım...

1- Holy Water Temple a herhangi bi karakter giriş yaptığında, içerdeki tüm uniquelerin belirdiğine dair ekranda yazı geçiyor.. 5 tanesi de aynı anda cıkıyor.

2- Job Temple Unqiue çıkış saatlerini ayarlayamadım SMC de SR_Sheduler de göremedim. Onları nasıl ayarlayabilirim..
    Cıkmaları gereken zaman , server makinasının yerel saatine göre mi ayarlanacak o kısmı açılklarsanız güzel olur.

3- Cerberus Bug mevcutt. Biri kesilmeden digeri cıkıyor....

4- Titanları kaldırmak istiyorum sanırım SMC den yapılacak yine ama ekli saatleri silemedim..

5- Ayrıca belirli yerlerde mob sayılarını çoğalttık fakat bunların bazılarında olmadı..

6- Guild cezalarını 3 gün, Meslek cezalarını da 7 güne ayarlamak istiyorum ve bulamadım..

Zahmet edip cevap verecek arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürlerimi sunarım..

2. [GM] Spare

[GM] Spare Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj DragonSlayer rumuzlu uyeden alinti yapildi
    6- DB'ye execute ediniz.

Kod:
    USE [SRO_VT_SHARD]GO
    SET ANSI_NULLS ON
    GO
    SET QUOTED_IDENTIFIER ON
    GO
    ALTER procedure [dbo].[_AddTimedJob]
    @CharID int,
    @Category tinyint,
    @JobID int,
    @TimeToKeep int,
    @Data1 int,
    @Data2 int,
    @Data3 int,
    @Data4 int,
    @Data5 int,
    @Data6 int,
    @Data7 int,
    @Data8 int,
    @Serial64 bigint,
    @JID int
    as
    if (not exists (select CharID from _Char with (nolock) where CharID = @CharID))
    return -1
    if (@TimeToKeep <= 0)
    return -2
    declare @NewJobID int
    set @NewJobID = 0
    --##JobID 1 = Guild // JobID 2 = Thief/Hunter/Trader
    --##If you want to only have one not both, then just modify the line below!
    --if (@JobID = 1 and @Category = 2 and @Serial64=0) or (@JobID = 2 and @Category = 2 and @Serial64=0) --For Guild and CharJob 
    if (@JobID = 1 and @Category = 2 and @Serial64=0) --Only for Guild
    BEGIN
    set @CharID = 0 
    insert into _TimedJob(CharID,Category,JobID,TimeToKeep,Data1,D ata2,Data3,Data4,Data5,Data6,Data7,Data8,Serial64, JID)
    values(@CharID, @Category, @JobID, @TimeToKeep, @Data1, @Data2, @Data3, @Data4, @Data5, @Data6, @Data7, @Data8, @Serial64, @JID)

END
    ELSE
    BEGIN
    --##begin due to develop composite item
    insert into _TimedJob(CharID,Category,JobID,TimeToKeep,Data1,D ata2,Data3,Data4,Data5,Data6,Data7,Data8,Serial64, JID)
    values(@CharID, @Category, @JobID, @TimeToKeep, @Data1, @Data2, @Data3, @Data4, @Data5, @Data6, @Data7, @Data8, @Serial64, @JID)
    END
    --##end due to develop composite item
    set @NewJobID = @@identity
    if (@@error <> 0 or @@rowcount = 0)

return -3
    return @NewJobID 
    --Spare

4- SMC ->> SR_Scheduler ->> Shardınızı seçiniz, set all diyiniz. ->> SCHEDULE_DEF_EVENT_UNIQUE_MONSTER_SPAWN tıklayınız...
    Ardından saatleri tek tek seçerek deleteye basınız. Serverinizi restarlayabilirsiniz.

2- SMC ->> SR_Scheduler ->> Shardınızı seçiniz, set all diyiniz. ->> SCHEDULE_DEF_EGYPT_TEMPLE_OF
    Bu SCHEDULE_DEF_EGYPT_TEMPLE_OF başlayalanların sonunda unique'nin adı yazar.
    Değiştirmek istediğiniz uniquenin bulunduğu sekmeye tıklayın ve saatlerini makinenizin saatine göre düzenleyin.

5- Olması istenilen nedir? Olmayan veya karşılaşılan sorun nedir?

3-DB'ye execute ediniz.
    USE [SRO_VT_SHARD] /****Spare****/
    GO
    Update Tab_RefNest Set dwDelayTimeMin=10800 , dwDelayTimeMax=21600 WHERE dwTacticsID = (SELECT dwTacticsID FROM Tab_RefTactics WHERE dwObjID =
    (SELECT ID FROM _RefObjCommon WHERE Codename128 like 'MOB_EU_KERBEROS'))

3. DragonSlayer

DragonSlayer Keşfediyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevaplarınız için teşekkür ederim..
    Mob sayıları ile ilgili yapılacak şey şu; Jangan cave de belirli yaratıkların sayılarını 1 kademe artırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Cevaplarsanız sevinirim.

4. [GM] Spare

[GM] Spare Öğretiyorum rank8

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu mesaj DragonSlayer rumuzlu uyeden alinti yapildi
    Verecek olduğum kod istediğiniz MOB'un 3 katı şekilde spawn olmasını sağlar.
    Ram kullanımıda haliyle biraz da olsa artış gösterir.

Update [SRO_VT_SHARD].[dbo].[Tab_RefNest]
    Set dwMaxTotalCount = dwMaxTotalCount * 3
    Where dwTacticsID IN (Select dwTacticsID FROM [SRO_VT_SHARD].[dbo].[Tab_RefTactics]
    Where dwObjID IN (SELECT ID FROM SRO_VT_SHARD.dbo._RefObjCommon Where CodeName128 LIKE '%MOB%') )

Spoiler içindeki %MOB% kısmına %MOB_CH_MANYANG% yazarsan manyang 3 katı şekilde spawn olur.

DİP NOT: %MOB% kısmını değiştirmeden execute ederseniz bütün mob spawn ratesi 3 katı olur ve bunu sunucunuz kaldırmaz o yüzden %MOB% kısmını hangi mobs'u artıracaksanız ona göre değiştirirsiniz.