Merhaba arkadaşlar..
Serverımızda düzenlemek istediğimiz bi takım şeyler var. Bu konuda aşağıda yazılı olanları nasıl düzenleyebileceğimi içerir bir topic mevcut mu aradım ama bulamadım...

1- Holy Water Temple a herhangi bi karakter giriş yaptığında, içerdeki tüm uniquelerin belirdiğine dair ekranda yazı geçiyor.. 5 tanesi de aynı anda cıkıyor.

2- Job Temple Unqiue çıkış saatlerini ayarlayamadım SMC de SR_Sheduler de göremedim. Onları nasıl ayarlayabilirim..
Cıkmaları gereken zaman , server makinasının yerel saatine göre mi ayarlanacak o kısmı açılklarsanız güzel olur.

3- Cerberus Bug mevcutt. Biri kesilmeden digeri cıkıyor....

4- Titanları kaldırmak istiyorum sanırım SMC den yapılacak yine ama ekli saatleri silemedim..

5- Ayrıca belirli yerlerde mob sayılarını çoğalttık fakat bunların bazılarında olmadı..

6- Guild cezalarını 3 gün, Meslek cezalarını da 7 güne ayarlamak istiyorum ve bulamadım..

Zahmet edip cevap verecek arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürlerimi sunarım..

Bu mesaj DragonSlayer rumuzlu uyeden alinti yapildi
DragonSlayer demiş ki:
Merhaba arkadaşlar..
Serverımızda düzenlemek istediğimiz bi takım şeyler var. Bu konuda aşağıda yazılı olanları nasıl düzenleyebileceğimi içerir bir topic mevcut mu aradım ama bulamadım...

1- Holy Water Temple a herhangi bi karakter giriş yaptığında, içerdeki tüm uniquelerin belirdiğine dair ekranda yazı geçiyor.. 5 tanesi de aynı anda cıkıyor.

2- Job Temple Unqiue çıkış saatlerini ayarlayamadım SMC de SR_Sheduler de göremedim. Onları nasıl ayarlayabilirim..
Cıkmaları gereken zaman , server makinasının yerel saatine göre mi ayarlanacak o kısmı açılklarsanız güzel olur.

3- Cerberus Bug mevcutt. Biri kesilmeden digeri cıkıyor....

4- Titanları kaldırmak istiyorum sanırım SMC den yapılacak yine ama ekli saatleri silemedim..

5- Ayrıca belirli yerlerde mob sayılarını çoğalttık fakat bunların bazılarında olmadı..

6- Guild cezalarını 3 gün, Meslek cezalarını da 7 güne ayarlamak istiyorum ve bulamadım..

Zahmet edip cevap verecek arkadaşlar olursa şimdiden teşekkürlerimi sunarım..
6- DB'ye execute ediniz.

Kod:
USE [SRO_VT_SHARD]GO
SET ANSI_NULLS ON
GO
SET QUOTED_IDENTIFIER ON
GO
ALTER procedure [dbo].[_AddTimedJob]
@CharID int,
@Category tinyint,
@JobID int,
@TimeToKeep int,
@Data1 int,
@Data2 int,
@Data3 int,
@Data4 int,
@Data5 int,
@Data6 int,
@Data7 int,
@Data8 int,
@Serial64 bigint,
@JID int
as
if (not exists (select CharID from _Char with (nolock) where CharID = @CharID))
return -1
if (@TimeToKeep <= 0)
return -2
declare @NewJobID int
set @NewJobID = 0
--##JobID 1 = Guild // JobID 2 = Thief/Hunter/Trader
--##If you want to only have one not both, then just modify the line below!
--if (@JobID = 1 and @Category = 2 and @Serial64=0) or (@JobID = 2 and @Category = 2 and @Serial64=0) --For Guild and CharJob 
if (@JobID = 1 and @Category = 2 and @Serial64=0) --Only for Guild
BEGIN
set @CharID = 0 
insert into _TimedJob(CharID,Category,JobID,TimeToKeep,Data1,D ata2,Data3,Data4,Data5,Data6,Data7,Data8,Serial64, JID)
values(@CharID, @Category, @JobID, @TimeToKeep, @Data1, @Data2, @Data3, @Data4, @Data5, @Data6, @Data7, @Data8, @Serial64, @JID)

END
ELSE
BEGIN
--##begin due to develop composite item
insert into _TimedJob(CharID,Category,JobID,TimeToKeep,Data1,D ata2,Data3,Data4,Data5,Data6,Data7,Data8,Serial64, JID)
values(@CharID, @Category, @JobID, @TimeToKeep, @Data1, @Data2, @Data3, @Data4, @Data5, @Data6, @Data7, @Data8, @Serial64, @JID)
END
--##end due to develop composite item
set @NewJobID = @@identity
if (@@error <> 0 or @@rowcount = 0)

return -3
return @NewJobID 
--Spare

4- SMC ->> SR_Scheduler ->> Shardınızı seçiniz, set all diyiniz. ->> SCHEDULE_DEF_EVENT_UNIQUE_MONSTER_SPAWN tıklayınız...
Ardından saatleri tek tek seçerek deleteye basınız. Serverinizi restarlayabilirsiniz.

2- SMC ->> SR_Scheduler ->> Shardınızı seçiniz, set all diyiniz. ->> SCHEDULE_DEF_EGYPT_TEMPLE_OF
Bu SCHEDULE_DEF_EGYPT_TEMPLE_OF başlayalanların sonunda unique'nin adı yazar.
Değiştirmek istediğiniz uniquenin bulunduğu sekmeye tıklayın ve saatlerini makinenizin saatine göre düzenleyin.

5- Olması istenilen nedir? Olmayan veya karşılaşılan sorun nedir?

3-DB'ye execute ediniz.
USE [SRO_VT_SHARD] /****Spare****/
GO
Update Tab_RefNest Set dwDelayTimeMin=10800 , dwDelayTimeMax=21600 WHERE dwTacticsID = (SELECT dwTacticsID FROM Tab_RefTactics WHERE dwObjID =
(SELECT ID FROM _RefObjCommon WHERE Codename128 like 'MOB_EU_KERBEROS'))

Cevaplarınız için teşekkür ederim..
Mob sayıları ile ilgili yapılacak şey şu; Jangan cave de belirli yaratıkların sayılarını 1 kademe artırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Cevaplarsanız sevinirim.

Bu mesaj DragonSlayer rumuzlu uyeden alinti yapildi
DragonSlayer demiş ki:
Cevaplarınız için teşekkür ederim..
Mob sayıları ile ilgili yapılacak şey şu; Jangan cave de belirli yaratıkların sayılarını 1 kademe artırmak istiyorum bunu nasıl yapabilirim ? Cevaplarsanız sevinirim.
Verecek olduğum kod istediğiniz MOB'un 3 katı şekilde spawn olmasını sağlar.
Ram kullanımıda haliyle biraz da olsa artış gösterir.

Update [SRO_VT_SHARD].[dbo].[Tab_RefNest]
Set dwMaxTotalCount = dwMaxTotalCount * 3
Where dwTacticsID IN (Select dwTacticsID FROM [SRO_VT_SHARD].[dbo].[Tab_RefTactics]
Where dwObjID IN (SELECT ID FROM SRO_VT_SHARD.dbo._RefObjCommon Where CodeName128 LIKE '%MOB%') )

Spoiler içindeki %MOB% kısmına %MOB_CH_MANYANG% yazarsan manyang 3 katı şekilde spawn olur.

DİP NOT: %MOB% kısmını değiştirmeden execute ederseniz bütün mob spawn ratesi 3 katı olur ve bunu sunucunuz kaldırmaz o yüzden %MOB% kısmını hangi mobs'u artıracaksanız ona göre değiştirirsiniz.

Yukarı Alt