İnönü ailesinden alınan bilgiye göre, tedavi gördüğü ABD'de vefat eden Erdal İnönü'nün cenazesi 2 Kasım Cuma günü akşam saatlerinde Türk Hava Yolları'nın tarifeli uçağıyla Ankara'ya getirilecek. İnönü'nün cenazesi, GATA'da bekletilecek.

Erdal İnönü için ilk tören 3 Kasım Cumartesi günü saat 11.00'de TBMM'de yapılacak. İnönü'nün naaşı devlet töreninin ardından, doğduğu Pembe Köşk'ün bahçesine getirilecek. İnönü için burada da bir tören gerçekleştirilecek.

Daha sonra eşi Sevinç İnönü'nün isteği doğrultusunda İstanbul'a götürülecek olan İnönü'nün cenazesi, 4 Kasım Pazar günü Teşvikiye Camii'nde kılınacak öğle namazının ardından Zincirlikuyu'daki aile kabristanında toprağa verilecek.
erdalinonu4.jpg

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
wayy be shp lideri de gitti haa Allah rahmet eğlesin cidden üzüldüm Shocked Confused

allah rahmet eğlesin iyisiyle kötüsüyle hakkın rahmetine kavuştu Confused Confused

Turkiyede siyaseti siyaset gibi yapan gercvekten adam gibi adam buyuk bir bilim adamı daha vefat etti basımız saolsun

Kendi ülkesinde değilde başka bir ülkede hakkın rahmetine kavuşması beni Erdal İnönü gibi bir adamdan soğuttu. Paralarını amerikaya saçan ve amerikada ölen birine nediyebilirim bilmiyorum.

hem İbrahim abinin dedikleri sebebiyle hemde onca sehidimiz varken eceliyle ölen bi adam icin üzülmüyorum

Ronin demiş ki:
Kendi ülkesinde değilde başka bir ülkede hakkın rahmetine kavuşması beni Erdal İnönü gibi bir adamdan soğuttu. Paralarını amerikaya saçan ve amerikada ölen birine nediyebilirim bilmiyorum.
ya yapmayın böyle adam oraya tedavi olmaya gitti çaresi türkiyede olsaydı burda tedavi olurdu Confused

Server
Flora
Takımı
Galatasaray
PsPasha demiş ki:
hem İbrahim abinin dedikleri sebebiyle hemde onca sehidimiz varken eceliyle ölen bi adam icin üzülmüyorum
Ronin demiş ki:
Ben de size,sizde insanlik denen vasiflar var mi diyorum...

PsPasha : Sen sehit denen kavramdan anlayabilecek kapasitede misin ki bunlari soyleyebiliyorsun? Kendiniz olun baska yorumlara gore yorum yapmayin...

Ronin : Olum doseginde iken senin ulkende yetersiz tedavi nedeniyle baska bir ulkeye tedavi icin goturulmeni soyleseler,eger onun gibi dusunebiliyorsan;ulkede senin gibi (erdal inonu) insanlarin tukendigini bilsen,emin ol o anki yolunda ilerledigin degerleri kaybetme goz korkusuna kosa kosa giderdin...

Sadece devlet adami degil ayrica cok sevdigim bir dal olan Fizik mezunu bir buyugumuzdu... Topragi bol olsun...

neden öldü??

Türkiyede tedavi edilemiyecek neis vardı bilmek isterim...

PsPasha demiş ki:
eceliylede ölse sonuçta türkiye tarihinden önemli roller almış bi insan eğer insani duygularınız varsa başımız sağolsun deyin.

Tiky demiş ki:
"Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin!!!" M.Kemal ATATÜRK[/
çaresi türkiyede olsaydı türkiyede tedavi olurdu sonuçta o Atatürk silah arkadaşlından İsmet İnön'ün oğlu

ölen ölmüş kalan saglar bizimdir bizlere sadece Allah rahmet eglesin demek duser Erdal İnönü iisiyle kotusuyle koca bir cınardı o cınar da devrildi hesabını bize deil Allah a vercek gerisini karıstırıp ortalıgı bulandırmayalım

Yukarı Alt