Beyler bildiğiniz üzere 2 hafta sonra YGS sınavı var ve bende bu sistemde ikinci şansımı denemekteyim. Netlerimde pek pert sayılmaz 90 ile 105 arasında gitgellerim oluyor. Ama aklımda meslek olarak önde basan 2-3 meslek var.

1-)Harita Müh.
2-)İnşaat Müh.
3-)Endüstri Müh.

-Harita mühendisliğinin iş bulma alanı çok geniş çok yeni bi sektör sayılmaz ama yinede yeni. İmza yetkisi var inşaat mühendisliğine biraz benziyor fakat kpss den çok düşük bir puanla devlete girip 2500 TL maaş ve ger gittikleri iş başına 40 TL ile başlıyorlar. Tabiki maaş gitgide artmakta. Benim Harita Müh. için aklımda 2 ünv. var birincisi Yıldız Teknik 2. Öğretimi 63 bin ile almakta orası için uğraşıyorum diğeride KTÜ de oda 1. öğretim 83 binde.

-İnşaat mühendisliği için bi araştırma yapmadım. Sektör inşaat sektörü biliyorum ama bende harita hala önde basıyor fakat KTÜ gitmek istemediğimden Balıkesirde falan inşaat müh. var. Malum İstanbul' un inşaat müh. biraz kasıyor.

-Endüstri müh. ise mühendislikler arasında en yüksek puanda olanı nerede ise bilgiğim kadarı ile banka müdürü, şirketlerde genel müdür falan olabiliyorlar.

Ama ben hala neyi tercih etmem gerektğini kesinlikle belirlemedim bilgili olan arkadaşlar fikirlerini aktarabilirlermi :)

Mekatronik, makina düşünürsen iş imkanları bol.

Bu sene puanım tutarsa kesinlikle ben de Makina veya Mekatronik arasında seçim yapacağım.

Mopneet

Hocam okuduktan sonra benim anladığım sen aslında kararını vermişsin. Harita Mühendisliği sende ağır basıyor gibi. ^^

Bu mesaj Mopneet rumuzlu uyeden alinti yapildi
Mopneet demiş ki:
Hocam okuduktan sonra benim anladığım sen aslında kararını vermişsin. Harita Mühendisliği sende ağır basıyor gibi. ^^
Ya iş imkanı garanti hacım o yüzden ona bakıyorum ben ama sizlerde fikirlerinizi sunun istiyorum :)

Takımı
Besiktas
gonlunden neresi geciyorsa orayi yaz hacim. bak bana da yeni dediler iyi dediler is var dediler daldim lojistige... gerci memnunum :mrgreen:

Hocam fen bölümlerinden anlamam ama yaptığın netlerle herhalde istediğin yere girebileceğine inanıyorum. :thumbsup:

Dipnot: YGS sınavı anlatım bozukluğudur. :D

Wax Whine

.NET
Server
Aspendos
Takımı
Besiktas
biri de demiyor ki psikoloji okuyayım Onurla klinik açarız :(
haritayi daha cok istiyorsun ama sonuçlar gelsin tam olarak düşün ona gore tercih yap derim

[ Mesaj mobilden gonderildi Android ] mobile

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı:
Gelir önemli tabi ki ama harita mühendisliğinden zevk alacak mısın o da var. Ben kendi açımdan baktığımda yukarıda saydıklarında zevkle çalışılabilecek bir meslek görmedim, yine de umarım istediğin yeri kazanmayı başarırsın. Dediğin gibi harita mühendisliği pek bilinmeyen ve yayılmamış bir meslek, güzel getirisi olabilir.

Biz de İngiliz Dil ve Edebiyatı yapacağız umarım, bakıcaz.

Bu mesaj Wax Whine rumuzlu uyeden alinti yapildi
Wax Whine demiş ki:
haritayi daha cok istiyorsun ama sonuçlar gelsin tam olarak düşün ona gore tercih yap derim

Ben ancak kliniğine hasta olarak gelirim senin :mrgreen: :mrgreen:

Bu mesaj Wax Whine rumuzlu uyeden alinti yapildi
Wax Whine demiş ki:

Ben psikoloji istiyorum. :D

Ama muhtemelen özel dışında kazanamayacam, ona da para dayandıramayız. :D

Avasin

Bunların arasında inşaat mühendisliğini seçmeni öneririm. Kendim de okuyorum bu bölümü, ve 100 kere sınava girsem yine aynı bölümü veririm.

Avasin

Bu mesaj Violent Arise rumuzlu uyeden alinti yapildi
Violent Arise demiş ki:
Bu mesaj Avasin rumuzlu uyeden alinti yapildi
Avasin demiş ki:
Bunların arasında inşaat mühendisliğini seçmeni öneririm. Kendim de okuyorum bu bölümü, ve 100 kere sınava girsem yine aynı bölümü veririm.
Hangi ünv? :beer:
K.maraş Sütçü imam üniversitesi ayrıca 2500 tl maaş alıyorlar demişsin devlette, o en düşük maaş daha devlete yeni mezun girip 3200 alanlar var :)

Yukarı Alt