Server
Flora
Takımı
Galatasaray
Dikkat ettim dünyada fiyatlar bu şekilde, listeye bakarsak 3. dünya ülkesi muamelesi görüyoruz ve bizim ekonomimize göre bu şekilde fiyatlandırılıyor, Türkiye'de Silk Sizce Neden Ucuz ?

Turkey GDP -> $10
USA -> $47,440
Germany -> $44,728
France -> $42,091
Spain -> $35,116
Mexico -> $10,212
Argentina -> $14,125

türkleri oyuna bağlamak kolaydır bedava 100 silk vericem de server bırakmazlar ^^ ayrıca türkiye de profesyonalce sro oynayan kişi sayısı oldukça fazla doğal olarak silk alımı uçuk seviyede ^^ joymax ın ticari taktikleri,türklerin hırsı , ekonomik durum .. uzar gider bu konu :P

Mexico -> $10,212
Argentina -> $14,125
bunlarda 3. dünya ülkeleri demek farklı bişi var arjantinden çok oynuyan varmı bence yok yada meksikadan.Başka bişi olabilir.

Türklerin rasyonel sayılarla işleri olmadığından dolayıda 10$ olabilir tabi. :mrgreen: :P

Lol sanmıyorum. :mrgreen: Büyük ihtimal Türk insanının ekonomik durumundan ve oyuna çekmek istemelerinden dolayıdır.

Paranın değerine göre belirliyor olabilirler.

Burda adam 40 dolar yapsa kimse yanına yaklaşmaz ama ABD'de olabilir.

Aynısı diğer ülkeler içinde geçerli.

CHaKaLL

Öğretiyorum
Oyuna katılım sayısı ile alakalı bence.Örneğin oyunda en çok Türk ve mısır uyruklu kişiler var.Nereden uyduruyorsun bunu diyeceksiniz.Eğer dediğim gibi olmamaış olsaydı sadece Türkçe ve Arapça dilini eklemezlerdi.Silklerin ucuz olma sebebide bu bence sürümden kazanıyorlar..

Aslında sorunun cevabı basit, Türkiye'nin alım gücü zayıf.
Yani halk fakir , sen fakir halka ürününü pahalı bir şekilde arz etmeye kalkarsan , ona gelicek talep ten de birşey elde edemezsin.Eğerki oyunu genele yaymayı düşünüyorsan joymaxın fiyat politikasını izlemesi doğrudur, yok ben elit kişilere yaymak istiyorum dersen o zaman uçuk yaparsın fiyatları alım gücü olan kişiler silki alır oyununu oynar.

Amerika vs vs diğer ülkelerle Türkiye'yi karşılaştırmak yanlış olur.
Nasıl elma ile armut bir kefeye konulmaz.
Türkiyede bu ülkelerle aynı kefeye konamaz.

bence ucuz değil türkiye şarlarında bir kullanıcı için bana göre pahalı satılıyo Dolar TL karşılastırırsak biraz daha ucuzlata bilirlerse bizim paramıza gore su anda alınan silklerin cok daha fazlası alınabilir ve joymax daha fazla kazanabilir sürümden buda biz Türk oyuncuları daha cok oynamaya heveslendirebilir benim düsünecelerim böle iyi forumlar herkese..

BaSoryong

Buralıyım
volkan.ka demiş ki:
Yani halk fakir , sen fakir halka ürününü pahalı bir şekilde arz etmeye kalkarsan , ona gelicek talep ten de birşey elde edemezsin.Eğerki oyunu genele yaymayı düşünüyorsan joymaxın fiyat politikasını izlemesi doğrudur, yok ben elit kişilere yaymak istiyorum dersen o zaman uçuk yaparsın fiyatları alım gücü olan kişiler silki alır oyununu oynar.

Türkiye burası fakir ülke. Kimse böyle eğlenceye o kadar fazla para vermez.

volkan.ka demiş ki:

kesinlikle katiliyorum

Basit bir hesap yapcak olursak yeni kastığım chara Pre+sp tickt+pet+devil (Halil sağolsun) her ay bu harcamayı yapıyorum buda yaklaşık 290+78+48+50 = 466 silk amerika fiyatı olsa 221,07 dolar eder ki oda aylık 340 Tl 8O hangı guc yeter.

Melik demiş ki:
Basit bir hesap yapcak olursak yeni kastığım chara Pre+sp tickt+pet+devil (Halil sağolsun) her ay bu harcamayı yapıyorum buda yaklaşık 290+78+48+50 = 466 silk amerika fiyatı olsa 221,07 dolar eder ki oda aylık 340 Tl 8O hangı guc yeter.
Türkiye şartlarına göre düşünürsen yetmez.
Ama ABD de bu paraya güler geçersin :muck:

bu kadar ucuzda olsa gene benim gibi vermeyenler vardır :D ben sadece deville bota para veririm zaten serverlar dolarsa silk almam onların politikası oysa benimkide bu ben politikamdan vazgecmem o benim sırtımı kaşır ben onun sırtını kaşırım eger bana serverda 1 kişilik yer vermezse silk almam ama bot alır genede kasarım giren cıkan nasıl olsa joymax'a xD

Hersey ekonominize alım gücünüze bağlı. Adam Amerika'da aylık 3000$-5000$ arası bişey kazanıyorsa tabiki buna göre fiyatı belirlicek.Türkiye de kaç milyon işsiz var.Çalişanlar olsa da maaş ne kadar ki zaten orantılı bir şekilde bence.

- Buda benim düşüncem =)

1) Türkiyede 1 player ortalama 200silk alıyorsa Amerika vb. ülkelerde 500silk alıyor. Buda arada azda olsa bir fark yaratıyor.
2) Türkiyede satış distribütörleri yaptıkları hatalardan dolayı özellikle son dönemde erkomun verdiği açıklar nedeniyle fiyatlar dahada aşağı çekiliyor buda bir etken bence.

Yukarı Alt