Arkadaşlar herkese merhaba,

Private server açmayı düşünüyorum. konu hakkında henüz bilgim yok, araştırma yaparak sıfırdan başlayacağım. internetteki silkroad server kurma anlatımlarından faydalanarak bir tane sunucu kiralayıp silkroad serverımı sunucuya kurmak istiyorum. internette ucuzdan pahalıya birçok kiralık sunucu bulunmakta. kiralayacağım sunucudan maddi bir beklentim yok. sadece işi öğrenmek adına kiralayacağım. aynı anda en fazla 50-100 kişinin bağlanabileceği bir sunucum olsa yeter. hatta bana fazla bile. https://www.extraloob.com/forum/images/smilies/icon10.gif misal sunucu kiralarken cpu, ram, hız gibi değerler arttıkça fiyat da artıyor. hangi özelliklerde sunucu kiralamam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar nedenleri ile yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Not: sıfırdan formatlı sunucuya oyunu kuracağım. oyunun hazır olarak kurulu olup kiralanan sunucuları istemiyorum.

Takımı
Fenerbahce
Arkadaşlar herkese merhaba,

Private server açmayı düşünüyorum. konu hakkında henüz bilgim yok, araştırma yaparak sıfırdan başlayacağım. internetteki silkroad server kurma anlatımlarından faydalanarak bir tane sunucu kiralayıp silkroad serverımı sunucuya kurmak istiyorum. internette ucuzdan pahalıya birçok kiralık sunucu bulunmakta. kiralayacağım sunucudan maddi bir beklentim yok. sadece işi öğrenmek adına kiralayacağım. aynı anda en fazla 50-100 kişinin bağlanabileceği bir sunucum olsa yeter. hatta bana fazla bile.
misal sunucu kiralarken cpu, ram, hız gibi değerler arttıkça fiyat da artıyor. hangi özelliklerde sunucu kiralamam gerektiği hakkında bilgisi olan arkadaşlar nedenleri ile yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler...

Not: sıfırdan formatlı sunucuya oyunu kuracağım. oyunun hazır olarak kurulu olup kiralanan sunucuları istemiyorum.

Merhabalar öncelikle seni tebrik ederim sıfırdan öğrenerek kurulum yapıp test sunucusu bazında server açmayı düşünüyorsun silkroad developer bölümünde yeni yeni isimleri duymak bana mutluluk veriyor öncelikle kaç cap server üzerinde çalışmayı düşünüyorsun ? çalışmaların ve test amaçlı açacağın server konusunda kendini geliştirme amaçlı sana lazım olucak sunucu ortalama 100 tl ile 150 tl arasında bir virtual dedicated server gerekli olacak sana ancak ilerleyen zamanlarda bu işi yapmak istiyorsan reklamlar ve gerçek bir sağlam sunucuya ihtiyacın olucak extra bir anti-cheat ihtiyacın olucak sql açıksız bir panele ihtiyacın olucak şuan piyasadaki en sağlam panaller arasında bulunan remo panel mevcut bununda minimum yıllık ödemesi 150 tl gibi bir rakamdır anti-cheat (güvenlik yazılımı) buna aylık ortalama 100 tl il 300 tl arasında kullanacağın oyun güvenlik yazılımına bağlı olarak ödeme yapman gerekiyor reklam verdin diyelim v.s herşey içerisinde profesyönel anlamda server açacağın zaman +2000 TL bütçe ayırman gerekiyor bu işe sana ilk etapta çalışmaların amaçlı ufak bir test suncusu konusunda yardımcı olacağım.

Sunucu Konusunda Bana Özel Mesaj At Sana Yardımcı Olacağım Radore veri merkezi alt yapısı güzel bir sunucu ayarlıyacağım

Anti-cheat - Guard (Oyun güvenlik yazılımı) konusunda da yardımcı olacağım ücretsiz olarak bana özel mesaj at detayları görüşelim iyi forumlar dilerim

Yukarı Alt